Ухвала від 24.11.2011 по справі 22-а-27369/11

Справа №22-а-27369/11Головуючий у І інстанціїВерещак А.М.

Категорія100Доповідач у 2 інстанції Сержанюк

24.11.2011

УХВАЛА

Іменем України

11 листопада 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі:

головуючого судді: Сержанюка А.С.,

суддів: Верланова С.М., Білоконь О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні апеляційного суду Київської області адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві на рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 серпня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві про зобов'язання відповідача провести доплати за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю,

ВСТАНОВИЛА:

В квітні 2010 року ОСОБА_2 звернулась до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Білій Церкві, посилаючись на те, що вона є непрацюючим пенсіонером і згідно чинного законодавства має право на доплату за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, але відповідачем така доплата виплачується у значно меншому розмірі. Просила суд зобов'язати відповідача з 22.04.2008р. проводити нарахування та виплату доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю, встановивши її на рівні однієї мінімальної заробітної плати, визначеної відповідними законами про бюджет на відповідні роки .

Рішенням Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 серпня 2010 року позовні вимоги задоволено частково, а саме зобов'язано Управління Пенсійного фонду України у м. Білій Церкві провести нарахування та виплату доплати до пенсії ОСОБА_2 як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю, з 22.05.2008 року з розрахунку мінімального розміру заробітної плати, встановленого законами України про Державний бюджет на відповідний рік.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд обґрунтовано виходив з положень ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та дійшов правильного висновку про те, що позивач відповідно до вимог закону має право на доплату до пенсії з розрахунку однієї мінімальної заробітної плати.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 159 КАС України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими, доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

По справі встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована і проживає у м. Біла Церква, Білоцерківського району Київської області, яке згідно постанови КМ від 23.07.1991 року за № 106 віднесене до зони посиленого радіоекологічного контролю та перебуває на обліку в УПФУ у м. Біла Церква Київської області як непрацюючий пенсіонер.

З 01.01.2008 року Законом України «Про Державний бюджет на 2008»та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесені зміни до ст.51 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо додоткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, так з 01.01.2008 року пенсія призначена в розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність», а саме з 01.01.2008 року -47 грн., з 01.04.2008 року - 48 грн.10 коп., з 01.07.2008 року -48 грн., 20 грн., з 01.10.2008 року -49 грн. 80 коп.

Згідно з ст. 55 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік»визначено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2009 року -605 гривень, з 1 квітня 2009 року -625 гривень, з 1 липня 2009 року -630 гривень, з 1 жовтня 2009 року -650 гривень, з 1 листопада 2009 року по 31 грудня 2009 року -744 гривень на місяць.

Рішеннями Конституційного Суду України від 22.05.2008 року п.28 Розділ II Закону України „Про Державний бюджет 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року, яким внесено зміни до ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року визнано неконституційними.

За таких обставин, ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд обґрунтовано виходив із того, що з моменту прийняття рішення Конституційним судом України, тобто 22 травня 2008 року УПФ як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти у відповідності з вимогами ст. 39 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 року, дія якої була відновлена і здійснити позивачу відповідні нарахування, але у порушення вимог указаної статті таких нарахувань не проводило, чим і допустило протиправну бездіяльність.

При цьому суд обґрунтовано виходив із засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами та прийшов до правильного висновку про те, що позивач має право на вказану доплату до пенсії на рівні мінімальної заробітної плати щомісячно в розмірах, визначених в Законах України про Державний бюджет України на відповідний рік.

Висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи. Рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстав для його скасування при апеляційному розгляді справи не встановлено.

Доводи апеляційної скарги про те, що положення ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»щодо порядку визначення розміру мінімальної пенсії за віком не поширюються на спірні правовідносини, не заслуговують на увагу, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 вказаної статті, мінімального розміру пенсії за віком.

Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу управління пенсійного фонду України у м. Білій Церкві Київської області відхилити.

Рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 27 серпня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили відповідно до п. 2,5 ст. 254 КАСУ та може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України після набрання законної сили.

Головуючий:

Судді: