Ухвала від 24.11.2011 по справі 22-а-20688/11

Справа №22-а-20688/11Головуючий у І інстанціїПархоменко О.В.

Категорія100Доповідач у 2 інстанції Сержанюк

24.11.2011

УХВАЛА

Іменем України

4 листопада 2011 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі:

головуючого судді: Сержанюка А.С.

суддів: Верланова С.М., Білоконь О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 23 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради Київської області про неповну виплату щорічної допомоги на оздоровлення за шкоду, заподіяну особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та її відшкодування, -

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2010 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом про виплату одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2007-2009 роки, посилаючись на те, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії і відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»має право на щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат. Оскільки відповідачем така виплата пенсії здійснюється у значно меншому розмірі, просив визнати бездіяльність відповідача неправомірною та стягнути з відповідача на його користь 8 685 грн. невиплаченої допомоги на оздоровлення за 2007-2009 роки, нарахувати йому допомогу на оздоровлення в наступні роки згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Рішенням Ірпінського міського суду Київської області від 23 червня 2010 року позов задоволено частково. Визнано незаконною бездіяльність відповідача щодо невиплати позивачу щорічної допомоги на оздоровлення за шкоду, заподіяну особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат та стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_2 щорічну допомогу на оздоровлення за 2007-2009 роки в розмірі, встановленому ч. 4 ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи із суми мінімальної заробітної плати, з урахуванням суми фактично проведених виплат у розмірі 7 615 грн.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради просить скасувати рішення суду та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

По справі встановлено, що позивач зареєстрований та постійно проживає в м. Ірпінь Київської області, територія якої постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 1991 року № 106 віднесена до зони посиленого радіологічного контролю. Позивач перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради як інвалід 2-ї групи, захворювання якого пов'язано з впливом аварії на ЧАЕС і відповідно до ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»має право на щорічну допомогу на оздоровлення у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.

Однак, відповідачем така допомога здійснювалась позивачу у розмірах, визначених постановою КМ України № 562 від 12.07.2005 року "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Ухвалюючи рішення про задоволення позову, суд обґрунтовано виходив з положень ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та засад пріоритетності законів над підзаконними актами та прийшов до правильного висновку про те, що при розрахунку суми одноразової грошової допомоги на оздоровлення, передбаченої ст. 48 Закону, наведеного вище, застосуванню підлягають саме положення вказаного закону, а не постанова Кабінету Міністрів України № 562 від 12.07.2005 року "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Оскільки, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року за № 10-рп визнано неконституційними деякі положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", в т.ч. п.28 розділу 2 цього Закону, яким було передбачено, що щорічна допомога на оздоровлення виплачується в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Рішення Конституційного Суду є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Отже, враховуючи наведене, управління соцзахисту населення повинно було виплачувати позивачу щорічну допомогу на оздоровлення виходячи саме із розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.

При винесенні оскаржуваного рішення суд першої інстанції, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, правомірно прийшов до висновку, що постанови КМ України № 836 від 26.07.1996 року «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та № 562 від 12.07.2005 року "Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» суперечить вимогам ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", оскільки істотно звужує обсяг встановлених законом прав.

Отже, враховуючи наведене, управління праці та соцзахисту населення повинно було виплачувати позивачу щорічну допомогу на оздоровлення та щомісячну грошову допомогу за «чисті» продукти, виходячи саме із розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати.

Таким чином, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, висновки суду відповідають вимогам закону та обставинам справи, рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування при апеляційному розгляді справи не встановлено.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 195, 196, 197, 198, 200, 208 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради, відхилити.

Рішення Ірпінського міського суду Київської області від 23 червня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена протягом 20 днів до Вищого адміністративного суду України після набрання законної сили.

Головуючий:

Судді: