Ухвала від 08.12.2011 по справі 5020-1366/2011

< Список >

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Ухвала

08 грудня 2011 року Справа № 5020-1366/2011

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Воронцової Н.В.,

суддів Остапової К.А.,

Заплава Л.М.,

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську на ухвалу господарського суду міста Севастополя (суддя Єфременко О.О.) від 20 вересня 2011 року у справі № 5020-1366/2011

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" (вул. Січових Стрільців, 56, м. Івано-Франківськ, 76018)

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" (вул. Загородна балка, 4, м. Севастополь,99008)

про порушення справи про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" звернулося до господарського суду міста Севастополя із заявою про визнання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" банкрутом.

Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 02 вересня 2011 року, вказану заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі №5020-1366/2011.

Ухвалою господарського суду міста Севастополя від 20 вересня 2011 року у справі №5020-1366/2011 (суддя Єфременко О. О.) визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" в розмірі 867 400,32 грн., що є основною заборгованістю. Зобов'язано заявника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергобуд реконструкція" в десятиденний строк подати до офіційних друкованих органів оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд". Введено процедуру розпорядження майном боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд". Призначено розпорядником мана боржника арбітражного керуючого Станіщук Миколу Васильовича, на якого покладено обов'язок в строк до 01.12.2011р. скласти реєстр вимог кредиторів і направити його в суд на затвердження.

Також, зобов'язано кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" у строк до 20.12.2011р. скликати загальні збори кредиторів.

Вважаючи, що зазначена ухвала судом першої інстанції винесена з порушенням норм матеріального права Публічне акціонерне товариство "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську звернулося до Севастопольського апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою в якій просить скасувати вищевказану ухвалу і прийняти нове рішення яким припинити провадження у справі.

Також, апелянтом у скарзі заявлено клопотання про відновлення пропущеного строку на подання апеляційної скарги та про витребування від ТОВ "Енерго Шлях Буд" наступних документів: реєстр виданих векселів; баланс товариства станом на 30.09.2009р. і станом на 31.12.2009р.; договори та первинні документи, на підставі яких виникла заборгованість перед ТОВ "Енергобуд реконструкція"; належним чином засвідчену копію простого векселя АА №1203982 з відміткою нотаріуса про вчинення протесту.

Пропуск строку на подання апеляційної скарги, заявник обґрунтовує тим, що він не був залучений до участі у даній справі, оскаржувана ухвала йому не надсилалася, а з її змістом останній ознайомився тільки 15.11.2011р., що в свою чергу унеможливило звернення із апеляційною скаргою в строки.

Відповідно до частини 1 статті 91 Господарського процесуального кодексу України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.

Згідно з частиною 1 статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.

Як вбачається з матеріалів справи, оспорювана ухвала була прийнята господарським судом АР Крим 20 вересня 2011 року, отже встановлений строк на подання апеляційної скарги з урахуванням правил статей 50, 51 Господарського процесуального кодексу України закінчується 26 вересня 2011 року.

Публічне акціонерне товариство "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську подало апеляційну скаргу на відділення пошти тільки 21 листопада 2011р., що підтверджується відповідним штампом поштового відділення на конверті в якому скарга надійшла до суду, тобто з порушенням встановленого строку.

Частиною 2 статті 93 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що апеляційна скарга, яка подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний господарський суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для відновлення строку, про що постановляється ухвала.

Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу.

Відповідно до статті 53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк. Про відновлення пропущеного строку зазначається в рішенні, ухвалі чи постанові господарського суду. Про відмову у відновленні строку виноситься ухвала.

Виходячи із приписів ч. 1 ст. 9 Конституції України -частиною національного законодавства України є Конвенція про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікована Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997р. №475/97-ВР).

Так, відповідно до ст. 13 Конвенції кожна людина, права і свободи якої, викладені у цій Конвенції, порушуються, має ефективний засіб захисту у відповідному національному органі незалежно від того, що порушення було вчинене особами, які діяли в офіційній якості.

Водночас ст. 55 Конституції України регламентовано, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Пунктом 8 частини другої статті 129 Конституції України закріплено, що однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Слід зазначити, що необхідною умовою здійснення стороною права на апеляційне оскарження є її обізнаність зі змістом судового рішення, що дає можливість їй викласти свої вимоги та зазначити підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення в апеляційному порядку, як це передбачено пунктом 3 частини 1 статті 94 вказаного Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що Публічне акціонерне товариство "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську неодноразово зверталося до господарського суду міста Севастополя із заявами про надання справи для ознайомлення, а саме 10.11.2011р., 11.11.2011р., 24.11.2011р. (а. с. 109, 121, 135).

Згідно відмітки, зробленої повноважним представником ПАТ "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії АТ "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську, яка міститься в матеріалах справи, останній був ознайомлений зі справою тільки 15.11.2011р.

Також, колегією суддів встановлено, що оскаржувана ухвала, згідно розсилки, яка наявна на зворотному її боці, на адресу ПАТ "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії АТ "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську не направлялася, оскільки останнє не було учасником справи про банкрутство (а. с. 9, зворотний бік).

Окрім того, про існування даної справи про банкрутство, заявник апеляційної скарги дізнався після опублікування оголошення про порушення відносно ТОВ "Енерго Шлях Буд" справи про банкрутство, яке було розміщене 18.10.2011р. в газеті "Голос України" №194 (5194).

Зважаючи на викладені обставини, оскільки заявник апеляційної скарги не брав участі в розгляді даної справи та зі змістом оскаржуваної ухвали ознайомився тільки 15.11.2011р., колегія суддів дійшла висновку про поважність причин пропуску строку на звернення заявника із апеляційною скаргою та достатніми підстави для відновлення процесуального строку.

Крім того, пунктом 4 частини 1 статті 65 ГПК України передбачене право господарського суду при підготовці справи до розгляду, зобов'язувати сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомиться з такими матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження.

З огляду на наведену норму, колегія суддів вважає за можливе задовольнити клопотання скаржника, яке викладене в прохальній частині апеляційної скарги щодо витребування певних документів, які знаходяться у ТОВ "Енерго Шлях Буд".

Беручи до уваги викладене, перевіривши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську, встановивши, що вона відповідає вимогам статті 94 Господарського процесуального кодексу України та відсутні перешкоди для її прийняття, судова колегія вважає можливим прийняти її до свого провадження.

Керуючись статтями 46, 53, 64, 65, 86, 93, 98 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відновити Публічному акціонерному товариству "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську строк на подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду міста Севастополя від 20 вересня 2011р. у справі №5020-1366/2011.

2. Прийняти апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" в особі Філії Акціонерного товариства "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську до провадження Cевастопольського апеляційного господарського суду та призначити справу до розгляду на 22 грудня 2011 року о 15 год. 00 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Севастополь, вул. Суворова, 21.

3. Публічному акціонерному товариству "Державний експортно -імпортний банк України" в особі Філії АТ "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську - надати суду: опис вкладення до листів про направлення апеляційної скарги на адресу сторін у справі; докази відправлення заяви АТ "Укрексімбанк" про визнання грошових вимог в сумі 573 165,51 грн. на адресу боржника та розпорядника майном боржника Станіщук М. В., а також надати суду оригінал опису вкладення до листа про направлення заяви від 01.10.2011р. вих. №054-002/2221 на адресу господарського суду міста Севастополя та фіскальний чек від 31.10.2011р.; надати положення про Філію; спрямувати на адресу розпорядника майном боржника копію апеляційної скарги, доказ чого надати суду; явка до суду обов'язкова.

4. Товариству з обмеженою відповідальністю "Енерго Шлях Буд" -надати суду: реєстр виданих векселів; баланс товариства станом на 30.09.2009р. і станом на 31.12.2009р.; договори та первинні документи, на підставі яких виникла заборгованість перед ТОВ "Енергобуд реконструкція"; оригінали статутних документів; відзив на апеляційну скаргу; наказ про прийняття на роботу та призначення на посаду начальника юридичного відділу ТОВ "Енерго Шлях Буд" Станіщука Миколу Васильовича, а також наказ про його звільнення; внутрішньо -господарський документ який регулює створення та діяльність юридичного відділу товариства; належним чином засвідчену копію наказу №50 від 23.10.2006р. і протоколу загальних зборів учасників товариства №7 від 23.10.2006р.; явка до суду обов'язкова.

5. Розпоряднику майна Станіщук М. В. -надати суду відзив на апеляційну скаргу; документальні докази отримання від Філії АТ "Укрексімбанк" в м. Івано-Франківську заяви про визнання його кредиторських вимог до боржника та результати її розгляду (якщо такі є); оригінал ліцензії на діяльність арбітражного керуючого серії АВ №482044; явка до суду обов'язкова.

6. ТОВ "Енергобуд реконструкція" -надати суду: оригінали статутних документів; оригінал виконавчого напису нотаріусу за №1508; оригінал і його належним чином засвідчену копію простого векселя АА №1203982 з відміткою нотаріуса про вчинення протесту; оригінал постанови про відкриття виконавчого провадження по виконанню напису нотаріуса за №1508; відзив на апеляційну скаргу; явка до суду обов'язкова.

Головуючий суддя < Підпис > Н.В. Воронцова

Судді < Підпис > К.А. Остапова

< Підпис > Л.М. Заплава

< Список >

< Список > < Довідник >

Попередній документ
19986039
Наступний документ
19986041
Інформація про рішення:
№ рішення: 19986040
№ справи: 5020-1366/2011
Дата рішення: 08.12.2011
Дата публікації: 22.12.2011
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Севастопольський апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство