Рішення від 21.11.2011 по справі 5021/2232/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

21.11.11 Справа № 5021/2232/2011.

Господарський суд Сумської області у складі судді Лугової Н.П., розглянувши матеріали справи, -

За позовом Охтирської міської ради, м.Охтирка, Сумської області

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці позивача:

Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція, м.Охтирка, Сумської області

до відповідача Відкритого акціонерного товариства «Охтирський м"ясокомбінат», м.Охтирка, Сумської області

про внесення змін до договору оренди землі

Представники:

від позивача ОСОБА_2, довіреність № 01-12/1276 від 16.11.2011р., ОСОБА_3, довіреність № 01-12/1232 від 01.11.2011р.

від третьої особи ОСОБА_4, довіреність № 17/10/10-031 від 04.01.2011р.

від відповідача не з"явився

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Мелащенко І.М.

Суть спору: позивач просить суд внести зміни до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 04056140019 укладеного між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

-п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 3076718,80 грн.”;

-п. 9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Річна орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі, у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 92 301,57 грн.”;

-п. 11 розділу “Об'єкт оренди”в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 7 691,80 грн. на р/р 33214812700006, код бюджету 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду.

Також, згідно вимог позовної заяви позивач просить суд внести зміни до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 040561400020 укладеного між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

- п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 1290732,80”;

- п.9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 38721,99 грн.;

- п. 11 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 3226,84 грн. на р/р 33214812700006, код бюджету 23635347, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду та до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 040561400021 укладеного між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

- п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 9 718 грн.”;

- п.9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 291,54 грн.;

- п. 11 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 24,30 грн. на р/р 332148 12700006, код бюджету 23635347, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду.

Позивач подав заяву про уточнення позовних вимог № 01-12/1275 від 16.11.2011р., згідно вимог якої просить суд зобов"язати відповідача сплатити на користь місцевого бюджету м.Охтирка недоотриману суму орендної плати за землю починаючи з 01.01.2011р. по дату набрання чинності рішенням господарського суду Сумської області з розрахунку розміру нормативної грошової оцінки 94,73 грн. за 1м2.

Третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці позивача - Охтирська міжрайонна державна податкова інспекція Сумської області подала пояснення за № 13588/10/10-031 від 05.10.2011р. в якому повідомила, що для визначення розміру податку та орендної плати відповідно до п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України, використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Але, відповідач самостійно обчисливши суму орендної плати за землю на 2011 рік визначив її у податковій декларації та подав до Охтирської МДПІ, залишивши сплату на рівні 2010 року.

В результаті, як зазначає міжрайонна державна податкова інспекція, місцевий бюджет недоотримує кошти по оплаті за землю.

Відповідач подав відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позовних вимог посилаючись на те, що згідно чинного законодавства закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, а тому підстави для перегляду умов щодо збільшення орендної плати договорів укладених в 2004 році у зв'язку із зміною законодавства у 2011 році протирічать вимогам Конституції України, яка має найвищу законодавчу силу. Відповідно до умов договору та Закону України “Про оренду землі” публічне акціонерне товариство “Охтирський м'ясокомбінат”при сплаті за оренду землі враховує нормативно-грошову оцінку та індекс інфляції, цим самим виконує умови діючого договору. Також представник відповідача наголосив на тому, що у п. 12 договору оренди земельних ділянок зазначено вичерпний перелік випадків перегляду розміру орендної плати з якого випливає, що затвердження рішенням міської ради нової нормативно-грошової оцінки не є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Відповідач в судове засідання не з"явився, повноважного представника не направив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, але подав клопотання за № 1012 від 17.11.2011р. про відкладення розгляду справи в зв"язку з відрядженням та неможливістю з"явитися у судове засідання.

Враховуючи викладене, справа розглядається за наявними матеріалами на підставі ст.75 ГПК України

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних представників сторін по справі, оцінивши та дослідивши надані докази, суд встановив наступне:

У відповідності до рішення 24-ї сесії 4 скликання Охтирської міської ради «Про надання в оренду та постійне користування земельних ділянок» між Охтирською міською радою та ВАТ «Охтирський м"ясокомбінат» було укладено договори оренди земельних ділянок від 15.03.2005р. №№ 040561400019, 040561400020, 040561400021.

Так, згідно договору оренди земельної ділянки від 15.03.2005р. № 040561400019, позивачем було надано відповідачеві в строкове платне користування земельну ділянку із земель промисловості, що знаходиться за адресою: Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, (зем. діл. № 2), загальною площею 31931 кв.м. зі строком на 25 років зі сплатою орендарем орендної плати у грошовій формі в розмірі 1 % від грошової оцінки земельної ділянки, що складає 9 371,75 грн. за рік;

згідно договору оренди земельної ділянки від 15.03.2005р. № 040561400020, позивачем було надано відповідачеві в строкове платне користування земельну ділянку із земель промисловості, що знаходиться за адресою: Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, (зем. діл. № 1), загальною площею 24520 кв.м. зі строком на 25 років зі сплатою орендарем орендної плати у грошовій формі в розмірі 1 % від грошової оцінки земельної ділянки, що складає 3898,68 грн. за рік ;

згідно договору оренди земельної ділянки від 15.03.2005р. № 040561400021, позивачем було надано відповідачеві в строкове платне користування земельну ділянку із земель промисловості, що знаходиться за адресою: Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, (зем. діл. № 3), загальною площею 100 кв.м. зі строком на 25 років зі сплатою орендарем орендної плати у грошовій формі в розмірі 1 % від грошової оцінки земельної ділянки, що складає 15,90 грн. за рік.

Оскільки попередньо встановлена нормативна грошова оцінка землі згідно якої орендарями сплачувалася орендна плата втратила чинність, рішенням Охтирської міської ради від 25.12.2009р. № 905-МР «Про внесення змін до рішення Охтирської міської ради від 24.11.2009р. № 892-МР «Про нормативну грошову оцінку земель м.Охтирка» було затверджено матеріали грошової оцінки землі м.Охтирка та введено їх у дію з 01.01.2011р.

Як вбачається з позовної заяви, Охтирська МДПІ листами від 16.03.2011р. № 4318/9/15-221 та від 04.04.2011р. № 5328/9/15-221 повідомила Охтирську міську раду, що ВАТ «Охтирський м"ясокомбінат» самостійно обчислює суму орендної плати за землю залишивши сплату на рівні 2010р.в зв"язку з непереукладенням з орендодавцем договорів оренди земельних ділянок, внаслідок чого місцевий бюджет недоотримує кошти по платі за землю в 2011р. А тому, державна податкова інспекція звернулася до позивача з проханням привести договори оренди земельних ділянок у відповідність до норм Податкового кодексу України.

Листом - повідомленням від 06.04.2011р. № 03-01/306 позивач запропонував відповідачеві при поданні податкової декларації та сплаті орендної плати за землю на 2011 рік керуватися новою нормативною грошовою оцінкою землі на поточний рік відповідно до рішення Охтирської міської ради від 25.12.2009р. № 905-МР, але лист було залишено відповідачем без відповіді.

Також, як вказує у позові позивач, Охтирська міська рада пропонувала відповідачу внести зміни до договорів оренди землі щодо зміни нормативної грошової оцінки землі шляхом направлення проектів додаткових угод до договорів оренди згідно листа № 01-09/700 від 05.07.2011р.

Проте, листом № 757 від 04.08.2011р. ВАТ «Охтирський м"ясокомбінат» відмовився від укладення додаткових угод посилаючись на те, що затвердження рішенням міської ради нової нормативно - грошової оцінки не є підставою для перегляду розміру орендної плати та нормативно -грошова оцінка є вже визначеною в укладених з міською радою договорах оренди.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що сплата орендної плати на підставі не діючої нормативної грошової оцінки землі суперечить вимогам п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України, ст. 21 Закону України «Про оренду землі» та рішенню Охтирської міської ради від 25.12.2009р. № 905-МР.

01.01.2011р. набрав чинності Податковий кодекс України, пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 якого встановлює, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Відповідно до ч. 1 та абзацу 1 ч. 2 ст. 651 ЦК України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Таким чином, з дня набрання чинності Податковим кодексом України виникли підстави для перегляду розміру орендної плати за землю, який для земель сільськогосподарського призначення був меншим земельного податку, а для інших категорій земель - меншим трикратного розміру земельного податку, а враховуючи наведені вище положення ст. 651 ЦК України - і підстави для внесення відповідних змін до договорів оренди землі.

Згідно зі ст. 654 ЦК України, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Частиною першою ст. 13 Конституції України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об"єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Пунктом «а» ч. 1 ст.12 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.

Зокрема, згідно ч. 1 ст. 124 вказаного Кодексу визначено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними ст. 122 цього Кодексу, чи договору купівлі - продажу права оренди земельної ділянки ( у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання регулювання земельних відносин (у тому числі надання земельних ділянок) вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

З зазначених норм законодавства України випливає, що питання оренди земельних ділянок вирішуються сільською, селищною, міською радою на пленарних засіданнях шляхом прийняття відповідних рішень.

Таким чином, ініціювання внесення змін до договорів оренди землі в частині зміни розміру орендної плати належить до компетенції сільської, селищної, міської ради і має здійснюватись шляхом прийняття відповідних рішень.

Як встановлено судом, рішенням п"ятого скликання сорок четвертої сесії Охтирської міської ради № 905- МР від 25.12.2009р., з метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин, визначення розмірів плати за землю та інших, передбачених законодавством платежів у м.Охтирка, позивачем у справі було прийнято рішення «Про внесення змін до рішення Охтирської міської ради від 24.11.2009р. № 892 - МР «Про нормативну грошову оцінку земель м.Охтирка».

Пунктом 3 зазначеного рішення було передбачено нарахування та сплату плати за землю орендарями та власниками земельних ділянок здійснювати відповідно до нормативної грошової оцінки земель міста, яка вводиться в дію з 01.01.2011р. в порядку визначеному законодавством.

Матеріали справи свідчать, що згідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», рішення Охтирської міської ради № 905- МР від 25.12.2009р. пройшло повторну процедуру регуляторного акту та прийнято в новій редакції рішення від 30.06.2011р. № 191-МР «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Охтирка», згідно якого розмір нормативної грошової оцінки землі склав - 94,73 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов"язковими до виконання на відповідній території.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, згідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України є договір оренди такої земельної ділянки.

При цьому, згідно п. 288.4 ст.288 зазначеного Кодексу, розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) та орендарем.

Для визначення розміру орендної плати використовується нормативно грошова оцінка земельних ділянок.

Згідно інформації наданої Управлінням Держкомзему в м.Охтирка Сумської області, нормативна грошова оцінка земельних ділянок за адресою Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, що належать до земель промисловості площею 24520 кв.м. становить 1290732,80 грн.; площею 31931 кв.м. становить 3076718 грн., площею 100 кв.м. становить 9718 грн.

Отже, на виконання вимог Податкового та Земельного кодексів України, на підставі рішенням п"ятого скликання сорок четвертої сесії Охтирської міської ради № 905- МР від 25.12.2009р та прийнятого в новій редакції рішення від 30.06.2011р. № 191-МР «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м.Охтирка» відповідачем як орендарем земельних ділянок мають бути внесені зміни до договорів оренди земельних ділянок від 15.03.2005р. №№ 040561400019, 040561400020, 040561400021 в частині зміни нормативної грошової оцінки землі на чинну.

Як свідчать матеріали справи, позивач на підставі відповідного рішення Ради звернувся до відповідача з листом № 01-09/700 від 05.07.2011р. з пропозицією укласти додаткові угоди про зміни та доповнення до зазначених договорів оренди та відповідні примірники додаткових угод були направлені разом з даним листом ВАТ «Охтирський м"ясокомбінат».

У відповідь на пропозицію позивача про укладення додаткових угод відповідач повідомив позивача листом № 757 від 04.08.2011р. про відмову від їх підписання в зв"язку з відсутністю передбачених законодавством підстав для їх підписання.

Суд вважає за доцільне зазначити, що розмір орендної плати є похідним від розміру земельного податку за базовий податковий період, а тому у випадку встановлення договором можливості корегування розміру орендної плати, зокрема законодавчо внесеної зміни розміру орендної плати за земельні ділянки, внесення змін до договору оренди земельної ділянки на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. щодо внесення змін до частин 4, 5 ст. 21 Закону України «Про оренду землі» є необхідним.

Умовами договорів оренди, а саме, п. 27 передбачено право орендодавця вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати, збільшення розміру орендної плати у випадках зміни умов господарювання або цілі використання орендованої земельної ділянки, визначеної цим договором, підвищення цін, тарифів, тощо в т.ч. внаслідок інфляційних процесів, збільшення відповідно до законодавства розмірів земельного податку.

Згідно ст. 632 ЦК України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки, тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 03.06.2008р. № 309-VI (309-17) було внесено зміни до ч. 4, 5 ст. 21 Закону України «Про оренду землі», відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».

Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна грачиного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Статтею 30 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Слід зазначати, що аналогічне положення передбачене п. 33 договорів оренди землі.

Таким чином, нормами законодавства та умовами укладених між сторонами у справі договорів передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом.

Враховуючи викладене, вимоги позивача про внесення змін до договорів оренди землі від 15.03.2005р. №№ 040561400019, 040561400020, 040561400021 укладених між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки є правомірними та обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Позивачем у справі було подано заяву про уточнення позовних вимог № 01-12/1275 від 16.11.2011р., згідно вимог якої позивач просить суд зобов"язати відповідача сплатити на користь місцевого бюджету м.Охтирка недоотриману суму орендної плати за землю починаючи з 01.01.2011р. по дату набрання чинності рішенням господарського суду Сумської області з розрахунку розміру нормативної грошової оцінки 94,73 грн. за 1м2.

Відповідно до ст. 22 ГПК України, сторони користуються рівними процесуальними правами.

Зокрема, згідно вказаної статті, позивач вправі до початку розгляду господарським судом справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

За таких обставин, враховуючи що заяву про уточнення позовних вимог було подано позивачем після розгляду справи судом по суті, суд залишає її без задоволення.

Відповідачем у справі було подано клопотання № 1012 від 17.11.2011р. про відкладення розгляду справи в зв"язку з відрядженням його представника та неможливістю з"явитися у судове засідання.

Відповідно до матеріалів справи, згідно ухвал господарського суду від 06.10.2011р., 03.11.2011р. розгляд справи відкладався в межах строків передбачених господарсько - процесуальним законодавством, враховуючи зазначені обставини, суд вважає клопотання відповідача таким, що не підлягає задоволенню, оскільки неодноразове відкладення розгляду справи порушує встановлений ст.69 ГПК України строк розгляду справи господарським судом.

Згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України з відповідача підлягає стягненню в доход в державного бюджету м.Суми 85 грн. 00 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. - витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 04056140019 укладеного між Охтирською міською радою (42700, Сумська область, м.Охтирка, вул. Жовтнева, 11, код 04058002) та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” (42700, Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, код 00444010) в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

-п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 3076718,80 грн.”;

-п. 9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Річна орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі, у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 92 301,57 грн.”;

-п. 11 розділу “Об'єкт оренди”в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 7 691,80 грн. на р/р 33214812700006, код бюджету 23635347 ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду;

- внести зміни до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 040561400020 укладеного між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

- п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 1290732,80”;

- п.9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 38721,99 грн.;

- п. 11 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 3226,84 грн. на р/р 33214812700006, код бюджету 23635347, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду;

- внести зміни до договору оренди землі від 15.03.2005р. № 040561400021 укладеного між Охтирською міською радою та ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” в частині зміни нормативної грошової оцінки землі, а саме застосування чинної нормативної грошової оцінки земельної ділянки шляхом викладення:

- п.5 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Нормативна грошова оцінка всієї земельної ділянки становить 9 718 грн.”;

- п.9 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: Річна орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 3 (три) відсотки нормативної грошової оцінки землі, що складає 291,54 грн.;

- п. 11 розділу “Об'єкт оренди” в наступній редакції: “Орендна плата вноситься: щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати в сумі 24,30 грн. на р/р 332148 12700006, код бюджету 23635347, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код платежів, не пізніше 30 числа, наступного за останнім календарним днем звітного періоду.

3. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Охтирський м'ясокомбінат” (42700, Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, код 00444010) в доход державного бюджету м.Суми (код 23636315) 85 грн. 00 коп. - державного мита.

4. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Охтирський м'ясокомбінат” (42700, Сумська область, м.Охтирка, вул. Грибоєдова, 27, код 00444010) в доход Держбюджету м.Суми (р/р 31215259700002, код ЄДРПОУ 23636315, банк одержувача ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013) 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5. Видати накази після набранням рішенням законної сили.

6. У задоволенні клопотання ВАТ “Охтирський м'ясокомбінат” № 1012 від 17.11.2011р. про відкладення розгляду справи - відмовити.

СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст рішення підписано 22.11.2011р.