91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
19.08.08 Справа № 9/130.
Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом
Прокурора Новопсковського району Луганської області в інтересах держави в особі Новопсковського районного комунального підприємства "Комунальник", смт. Новопсков Луганської області
до Новопсковської селищної ради, смт. Новопсков Луганської області
про стягнення 13 363,66 грн.
за участю представників :
від заявника -не прибув,
від позивача - Аніщенко В.І., директор, пасп. ЕН № 581882,
від відповідача -Черевашенко В.І., дов. № 473 від 03.06.08,
встановив:
суть спору: прокурором заявлена вимога про стягнення з відповідача, Новопсковської селищної ради, на користь позивача, Новопсковського РКП "Комунальник", заборгованості за виконані роботи в розмірі 13 363,66 грн.
Відповідач відзивом на позовну заяву № 611, наданим у судовому засіданні 08.08.08, просить у задоволенні позову відмовити, посилаючись на таке.
1. Між сторонами спору відсутній договір на виконання робіт, які викладені в акті приймання робіт за грудень 2007 року.
2. Виконання частини робіт позивачем у грудні 2007 року згідно талонів замовника відбувалось в останніх числах місяця (24, 27 грудня), на закінчення фінансового року, тому оплата була проведена в наступному 2008 році, про що свідчить акт № 14 за січень 2008 року та акт № 1 за січень 2008 року з відміткою УДК у Новопсковському районі.
3. В акті № 03/5 про приймання робіт у березні 2008 року зазначені роботи з виготовлення кабін для голосування по проведенню позачергових виборів. Відповідно до ч. 2 ст. 87 Закону України "Про вибори депутатів Верховної ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі -Закон про вибори) закупівля товарів, оплата робіт, послуг для підготовки і проведення чергових і позачергових місцевих виборів здійснюється виборчими комісіями за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.
Таким чином, оплата робіт, які були виконані позивачем, на думку відповідача, повинна здійснюватись селищною територіальною виборчою комісією, а відповідач не має відношення до виконаних робіт та не повинна проводити оплату цих робіт.
4. Частина документів, які надані позивачем (талони замовника на проведення відстрілу бродячих собак від 24.12.07 та 27.12.07) підписані особою, яка не мала права на надання дозволу на проведення господарських операцій, не затверджена у переліку осіб, які мають право підписувати первинні документи.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за домовленістю з відповідачем у грудні 2007 року він виконав роботи з:
- вивозу сміття та гілок з цвинтаря по вул. Леніна, м-ну Газовиків, вул. Пролетарській,
- заготівлі ялинок, встановлення корпусу ялинки, її прикрашення,
- відстрілу бродячих собак,
В березні 2008 року виконав роботи з виготовлення виборчих кабінок.
Згідно з актом Ф-2 про приймання робіт за грудень 2007 року, який підписаний сторонами, позивач виконав роботи на суму 12 881,40 грн.
Згідно з актом Ф-2 № 03/5 про приймання робіт за березень 2008 року, який підписаний сторонами, позивач виконав роботи на суму 482,26 грн.
Попри те, що відповідач не заперечує проти виконання вказаних робіт, їх оплату здійснювати відмовляється.
Станом на 01.06.08 заборгованість за відповідачем за виконані роботи складає 13 363,66 грн.
Додатково позивач пояснює, що:
· проект договору на виконання робіт, які викладені в акті за грудень 2007 року, в 2-х примірниках був направлений відповідачу для узгодження та підписання, однак на час розгляду справи з боку відповідача цей договір не підписаний та не повернутий позивачу,
· в січні 2008 року позивачем були проведені майже ті самі роботи, що й в грудні 2007 року, і вони були оплачені відповідачем,
· згідно з планом витрат до кошторису Новопсковської територіальної виборчої комісії на підготовку та проведення позачергових виборів селищного голови 16.03.08, який розроблено відповідно до чинного законодавства, були передбачені витрати лише на придбання тканини для виборчих кабінок, а оплати праці за їх виготовлення не передбачалась. Однак відповідно до ст. 87 Закону про вибори органи місцевого самоврядування повинні сприяти виборчим комісіям в реалізації їх повноважень. Крім того, відповідачу був направлений проект договору на виконання робіт з благоустрою в смт. Новопсков на 2008 рік, в якому серед інших доручень було зазначено й виготовлення виборчих кабінок, розпил лісу, розпил дошок на рейки, перевезення матеріалів. Всі інші доручення. Які були виконані позивачем, були оплачені, а цей пункт залишений без оплати,
· на момент підписання акту про прийняття робіт за грудень 2007 року виконуючим обов'язки Новопсковського селищного голови була Петрушкова Т.Ф., саме нею відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" був підписаний акт про прийняття робіт.
Враховуючи викладене та необхідність отримання додаткових доказів, керуючись ст. 77, 86 ГПК України, суд
1. Розгляд справи відкласти на 05.09.08р. об 11 год. 10 хв., який відбудеться за адресою: м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3-а, каб. № 335.
2. Зобов'язати позивача -надати докази направлення проектів вищезгаданих договорів на виконання робіт у грудні 2007 року та березні 2008 року.
Суддя А.Г. Ворожцов