Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
Іменем України
"12" серпня 2008 р. Справа № А18/472-08
м. Київ, вул. Комінтерну, 16
(зал судових засідань № 205)
Господарський суд Київської області у складі судді А.Ю. Кошика при секретарі розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області
до Сільськогосподарського кооперативу "Сервіс"
про стягнення 1700 грн.
За участю представників:
Позивач - Кривошея О.Г.
Відповідач - не з"явився
Суть спору:
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі -позивач) заявлено позов про стягнення з Сільськогосподарського кооперативу «Сервіс» (далі -відповідач) 1700 грн. штрафних санкцій.
Провадження у справі було відкрите відповідно до ухвали від 28.07.2008 року за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Розгляд справи було призначено на 12.08.2008 року.
Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Представник позивача в судовому засіданні 12.08.2008 року позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими і правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалою та повісткою суду від 28.07.2008 року, в судове засідання 12.08.2008 року не з'явився, вимоги суду не виконав, про причини неявки не повідомив.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача встановлено наступне.
Посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Київській області 06.05.2008 року згідно направлення на перевірку від 06.05.2008 року №318 була проведена перевірка Сільськогосподарського кооперативу «Сервіс»з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Перевірка проводилась у магазині, який використовується Відповідачем для здійснення підприємницької діяльності та розташований за адресою: Київська область, Білоцерківський р-н, с. Василів, вул. Леніна, буд. 19.
Перевіркою виявлено порушення відповідачем Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: у магазині проводилась роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме: було здійснено реалізацію однієї пляшки слабоалкогольного напою «Бренді -кола», виробництва ЗАТ «Оболонь», ємкістю 0,33 л., за ціною 3,80 грн. за пляшку.
Крім того, у магазині, відповідно до акту зняття залишків продукції, в реалізації знаходилася наступна алкогольна продукція:
- слабоалкогольний напій «Бренід -кола», виробництва ЗАТ «Оболонь», ємкістю 0,33 л., за ціною 3,80 грн. за пляшку в кількості 5 рляшок на загальну суму 19,00 грн.;
- горілка «Біленька», виробництво ТОВ «Лікеро -горілчаний завод «Прайм», ємкістю 0,5 л. за ціною 13,00 грн., ємкістю 0,5 л. за ціною 13,00 грн., в кількості 2 пляшки на загальну суму 26,00 грн.;
- горілка «Хлібний Дар», виробництво ТОВ «Національна горілчана компанія», ємкістю 0,5 л. за ціною 19 грн., в кількості 5 пляшок на загальну суму 95,00 грн.;
- горілка «Медоф», виробництво «Союз -Віктан»ЛТД, ємкістю 0,5 л. за ціною 18,00 грн., в кількості 8 пляшок на загальну сум 144,00 грн.
Всього у магазині на момент перевірки в реалізації знаходилося алкогольних напоїв на загальну суму 284,00 грн.
Відповідачем порушено вимоги частини шостої статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно якої роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Статтею 1 Закону України визначено, що ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Відповідно до п.27 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.1996 року № 493 “Про Тимчасовий порядок видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами»ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами має знаходитися на видному місці торгівлі і бути доступною для огляду.
В ході перевірки посадовими особами Державної податкової адміністрації в Київській області було складено акт №100318-32-206/0116 від 06.05.2008 року. По закінченню перевірки, продавцю магазина Яровій І.П., в присутності якої проводилася перевірка, було запропоновано ознайомитися з актом перевірки та викласти свої зауваження. Акт від 06.05.2008 року № 100318-32-206/0116 був підписаний працівником магазину Яровою І.П. без зауважень.
Відповідальність за перераховані порушення передбачена статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Абзацом п'ятим частини другої статті 17 Закону України Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до суб'єктів підприємницької діяльності у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим, плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару , але не менше 1700 гривень.
Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону України Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою статті 17 цього Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. Згідно з частиною дев'ятою статті 15 Закону України ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються органами виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 року № 940 “Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору» визначені основні функції Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України та його регіональних управлінь, однією з яких є ліцензування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Правонаступником регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Київській області є регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Київській області.
Таким чином, матеріали перевірки Сільськогосподарського кооперативу «Сервіс»були направлені ДПА в Київській області до Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору та контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області для прийняття рішення відповідно до законодавства.
Керуючись частиною четвертою статті 17 Закону України Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки, РУ ДААК ДПА України у Київській області було прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 19.05.2008 року №100300-32-206/0113 до відповідача в розмірі 1700 грн., яке було вручене відповідачу 21.05.2007 року, про що свідчить підпис представника відповідача Ярової І.П. у повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідно до листа Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції від 20.06.2008 року №7928/8/233-234 штраф відповідачем не сплачено.
Частиною п'ятою статті 17 Закону України Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог, які відповідачем не заперечені та не спростовані, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України,
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу «Сервіс» (09141, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Василів, вул. Леніна, 19, код 30496583) в доход Державного бюджету України 1700 (дві тисячі сімсот) грн. заборгованості по штрафним санкціям.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя