Ухвала від 14.11.2011 по справі 5021/2776/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14.11.11

Справа №5021/2776/2011.

Суддя господарського суду Сумської області Рунова В.В.,

розглянувши матеріали

за заявою Шосткинської міжрайонної державної податкової інспекції

до боржника колективного підприємства «Лотос» (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. К.Маркса, 49; код 21100289)

про порушення справи про банкрутство,

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулась Шосткинська міжрайонна державна податкова інспекція з заявою про порушення справи про банкрутство колективного підприємства «Лотос», в порядку ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Розглянувши подані матеріали, оцінивши надані суду докази, суд вважає, що заява про порушення справи про банкрутство з доданими документами підлягає поверненню без розгляду враховуючи наступне.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

З матеріалів поданої заяви вбачається, що заборгованість боржника складає 680 грн. 00 коп., в тому числі податкові зобов'язання - 00 грн. 00 коп., штрафні санкції - 680 грн. 00 коп.

Згідно абз. 3 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 14-17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року № 15 «Про судову практику у справах про банкрутство», при визначенні розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарським судам слід враховувати, що грошове зобов'язання (абз. 7 ст. 1 Закону) - це зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та з інших підстав, передбачених цивільним законодавством України.

До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.

Вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справ про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої ст. 31 Закону.

З огляду на вищезазначене, заборгованість по штрафним санкціям та пені не може бути підставою для порушення справи про банкрутство.

За таких обставин, подана Шосткинською МДПІ заява і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України та ст. 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву з доданими до неї документами повернути заявнику - Шосткінській міжрайонній державній податковій інспекції без розгляду.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство № 15672/10/10-030 від 24.10.2011 року на 2-х аркушах, з додатками на 26-ти аркушах, в тому числі: опис вкладення у цінний лист від 02.11.2011 року; поштовий конверт.

2. Роз'яснити, що повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

СУДДЯ (підпис) В.В.РУНОВА

Попередній документ
19901419
Наступний документ
19901421
Інформація про рішення:
№ рішення: 19901420
№ справи: 5021/2776/2011
Дата рішення: 14.11.2011
Дата публікації: 22.12.2011
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Сумської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Справи про банкрутство