Ухвала від 09.11.2011 по справі 5021/2176/2011

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

09.11.11

Справа №5021/2176/2011.

Господарський суд Сумської області у складі головуючого судді Лугової Н.П., суддів Моїсеєнко В.М., Лиховид Б.І., розглянувши матеріали справи

За позовом: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Суми

До відповідача: Сумської міської ради, м.Суми

про визнання незаконним рішення Сумської міської ради № 182-МР від 27.09.2006р.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1

від відповідача: ОСОБА_2, довіреність № 1355/05.01-09 від 30.06.2011р.

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Кириченко - Шелест А.Г.

Суть спору: позивач звернувся до суду з позовною заявою б/н від 09.09.2011р. згідно вимог якої просить суд просить визнати незаконним рішення Сумської міської ради № 182-МР від 27.09.2006 року “Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна та Типового договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Суми”.

Позивач подав доповнення до позовної заяви б/н від 08.11.2011р., згідно якого просить суд розглянути позовну заяву по суті, оскільки як він вважає, спір у даній справі підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Також, позивачем було подано клопотання б/н від 08.11.2011р. про приєднання до матеріалів справи доказів виникнення між ним та відповідачем господарських відносин пов“язаних з виконанням господарського договору.

Представник відповідача подав заяву за № 971/07-02/05 від 27.10.2011р. про припинення провадження у справі на підставі п.2 ч.1 ст.80 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив:

З матеріалів справи вбачається, що спірним рішенням Сумської міської ради № 182-МР від 27.09.2006р. затверджено Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна та Типового договору оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Суми.

Відповідно до ч. 2 ст.10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. Типові договори оренди державного майна розробляє і затверджує Фонд державного майна України, типові договори оренди майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, затверджують відповідно Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування.

Пунктом «б» підпункту 1 ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження: участь у здійсненні державної регуляторної політики в межах та у спосіб, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», зокрема, шляхом прийняття регуляторних актів.

Згідно ч. 2 ст. 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються для об“єктів, що перебувають у державній власності Кабінетом Міністрів України.

Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються органами, уповноваженими Верховною Радою Автономної Республіки Крим (для об“єктів, що належать Автономній Республіці Крим) та органами місцевого самоврядування (для об“єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об“єктів, що перебувають у державній власності.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Господарського кодексу України, рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування з фінансових питань, що виникають у процесі формування та контролю виконання бюджетів усіх рівнів, а також з адміністративних та інших відносин управління, крім організаційно - господарських, в яких орган державної влади або орган місцевого самоврядування є суб“єктом наділеним господарською компетенцією, приймаються від імені цього органу і в межах його владних повноважень.

Як свідчать матеріали справи, в даному спорі рішення Сумської міської ради, ухвалене суб“єктом владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Аналіз суб“єктного складу даного спору свідчить, що він стосується виконання особою, яка здійснює ухвалення рішення, своїх функцій та обов“язків, визначених законодавством, а не здійснення у спірних правовідносинах господарської діяльності.

Крім того, слід зазначити, що згідно постанови Вищого господарського суду України від 25.10.2011р. по справі № 5021/1538/2011 за позовом Приватного підприємця ОСОБА_1 до Сумської міської ради, про визнання незаконним рішення Сумської міської ради № 182-МР від 27.09.2006р., суд касаційної інстанції дійшов висновку, що спір не підвідомчий господарським судам з підстав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що спір у даній справі не підлягає вирішенню у господарському суді, а провадження у справі № 5021/2176/2011 підлягає припиненню на підставі п.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України. На підставі викладеного, керуючись п.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі № 5021/2176/2011 - припинити.

2. Ухвалу надіслати сторонам по справі.

ГОЛОВУЮЧИЙ СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА

СУДДІ В.М. МОЇСЕЄНКО

Б.І. ЛИХОВИД