79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
23 листопада 2011 р. № 2а-10500/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Костів М.В.
при секретарі судового засідання Билень Н.С.
з участю представників:
від позивача : не з'явилися;
від відповідача : не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу від 19.09.2011 р. ВП№28530273 на суму 1360 грн.,
встановив:
Управління пенсійного фонду України в м. Дрогобичі, Львівська область, звернулось із позовом до відділу державної виконавчої служби головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу від 19.09.2011 р. ВП№28530273 на суму 1360 грн.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 26.09.2011 р. відкрито провадження у справі. Розгляд справи відкладався з підстав, передбачених ст. 150 КАС України.
Позивач в позовній заяві ствердив, зокрема, що виконавчий документ не був виконаний з поважних причин, а саме, стягувач не перебуває на обліку в УПФУ в м. Дрогобич. Посилається на порушення відповідачем вимог Закону України “Про виконавче провадження”. Просить позов задовольнити.
Представник позивач подав через канцелярію суду письмове клопотання від 25.10.2011 року (вх. №48208 від 25.10.2011 року) про розгляд справи без його участі. Просить позов задовольнити.
Відповідач вимог ухвал суду не виконав, пояснень по справі не надав.
У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та подані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Виконавчим листом №2а-4661/09 р., виданим 01.06.2011 р. Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, зобов'язано Управління пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії, отриманої у період з 09.07.2007 р. по 31.12.20007 р. та з 22.05.2008 р. по 31.12.2008 р. у розмірі 30% мінімального розміру пенсії за віком, право на яке надано ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, з урахуванням проведених нарахувань. Згідно із ч. ч. 1-4 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Згідно із ч. 1 ст. 255 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Постановою про відкриття виконавчого провадження від 06.09.2011 р. ВП №28530237 було відкрито виконавче провадження та надано строк на добровільне виконання до 12.09.2011 р. Доказів такого добровільного виконання суду не надано.
12.09.2011 р. відповідачем було винесено постанову про накладення на позивача штрафу в сумі 680 грн. Зазначену постанову позивач не оскаржував, доказів її незаконності суду не надав, а посилання на те, що така могла виноситись лише 13.09.2011 р. не відповідає змісту постанови про відкриття виконавчого провадження, якою позивачеві було надано строк до 12.09.2011 р., тобто, раніше цієї дати, на добровільне виконання.
Оскаржуваною постановою від 19.09.2011 р. позивача було оштрафовано на 1360 грн. за повторне невиконання рішення суду.
Згідно із ст. 75 Закону України “Про виконавче провадження” після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, його виконання перевіряється не пізніше наступного робочого дня після відкриття виконавчого провадження. У разі невиконання зазначених вимог без поважних причин державний виконавець накладає на боржника штраф відповідно до статті 89 цього Закону і не пізніше п'яти робочих днів з дня його накладення повторно перевіряє стан виконання рішення. Якщо рішення не виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, та вносить подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом. При цьому на боржника повторно накладається штраф у порядку, встановленому статтею 89 цього Закону. Доказів порушення зазначених норм суду не надано.
Згідно із ст. 5 Закону України «Про виконавче провадження»вимоги державного виконавця щодо виконання рішень обов'язкові для всіх органів, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України. Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Посилання на ту обставину, що ОСОБА_1 не перебуває на обліку в УПФУ в м. Дрогобичі, не приймається до уваги, враховуючи, що питання наявності чи відсутності відповідно обов'язку саме цього органу пенсійного фонду України перед даним стягувачем вирішувалось Дрогобицьким міськрайонним судом при розгляд справи по суті.
Згідно із ч. 1 ст. 11 Закону України “Про виконавче провадження” державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно із ч. 2 ст. 162 КАС України суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, адміністративний суд перевіряє не лише вчинення дії чи бездіяльності на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а й чи вчинені вони з використанням повноважень з тією метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії, добросовісно, розсудливо і своєчасно. Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд
В позові відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 28.11.2011 року.
Суддя Костів М.В.
З оригіналом згідно
Суддя Костів М.В.