Постанова від 29.07.2008 по справі 12/114А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.08 Справа№ 12/114 А

Суддя господарського суду Львівської області Запотічняк О.Д. при секретарі Джус Р.В. розглянула у відкритому судовому засіданні справу за позовом Комунального підприємства «Наше місто» до Державної податкової інспекції у м. Трускавець про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000492301 від 22.10.2007 р.

З участю представників:

Від позивача: Дикий А.О. (довіреність у справі)

Від відповідача: Боднар В.І. (довіреність у справі)

Сторонам роз'яснено зміст ст. ст. 27, 29, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме їх процесуальні права та обов'язки, зокрема право заявляти відводи. Здійснювалась технічна фіксація судового процесу.

Суть спору: Позов заявлено Комунальним підприємством «Наше місто» до Державної податкової інспекції у м. Трускавець про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000492301 від 22.10.2007 р.

Обставини справи: Ухвалою суду від 22.05.2008 р. відкрито провадження у адміністративній справі та призначено попереднє засідання на 10.06.2008 р.

В попередньому засіданні 10.06.2008 р. розгляд справи відкладався до 26.06.2008 р. у зв'язку з неявкою представника позивача.

В попередньому засіданні 26.06.2008 р. розгляд справи відкладався до 17.07.2008 р. у зв'язку з неявкою представника відповідача.

Ухвалою від 17.07.2008 р. суд закінчив розгляд справи в попередньому засіданні та призначив судове засідання на 29.07.2008 р.

В судовому засіданні 29.07.2008 р. представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд їх задоволити і визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення -рішення від 22.10.2007 р. № 0000492301, яким позивачу нараховано штраф у сумі 27910,00 грн.

Представник відповідача позовні вимоги заперечив в повному обсязі, просив залишити в силі оспорюване податкове повідомлення -рішення.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 29.07.2008р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне:

Державною податковою інспекцією у м. Трускавець було проведено перевірку Комунального підприємства «Наше місто» з питань дотримання вимог п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». За результатами перевірки складено акт № 336/23-0/32213522 від 18.10.2007 р. в якому зафіксовано порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».

На підставі даного акту ДПІ у м. Трускавець було прийнято податкове повідомлення -рішення від 22.10.2007 р. № 0000492301, яким позивачу нараховано штраф у сумі 27910,00 грн. -50% від суми 55820,00 грн.

Зокрема перевіркою встановлено, що на підставі акту перевірки від 02.08.2006 р. № 316/23-0/32513522 ДПІ у м. Трускавець було прийнято рішення № 0000722301/0 від 04.08.2006 р. яким КП «Наше місто» визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 83731,00 грн. з яких основний платіж 55820,00 грн. та штрафні (фінансові санкції) в сумі 27911,00 грн. Кінцевий термін сплати за даним податковим повідомленням -рішенням 14.08.2006 р.

Однак дана узгоджена сума основного платежу по податку на додану вартість в розмірі 55820,00 грн. сплачувалась позивачем частинами з простроченням понад 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, тому податковим органом було нараховано штраф у сумі 27910,00 грн. , що становить 50% від суми 55820,00 грн.

Позивач непогоджується з податковим повідомленням -рішенням від 22.10.2007 р. № 0000492301, яким КП “Наше місто» нараховано штраф у сумі 27910,00 грн. -50% від суми 55820,00 грн., тому звернувся до суду з позовом про визнання його недійсним та скасування.

Приймаючи постанову у даній справі суд виходив з наступного:

Відповідно до п.п. 4.2.1 п. 4.2 ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п. п. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Остаточне рішення вищого (центрального) органу контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Відповідно до п.п 5.3.1.п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" -“в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п.п. 17.1.17 п. 17.1 ст. 17 згаданого закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, -у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, -у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Як вбачається з матеріалів справи податковим повідомленням -рішенням № 0000722301/0 від 04.08.2006 р. КП «Наше місто» визначено податкове зобов'язання по податку на додану вартість в сумі 83731,00 грн. з яких основний платіж 55820,00 грн. та штрафні (фінансові санкції) в сумі 27911,00 грн.

Дане податкове повідомлення -рішення відповідачем не оскаржувались ні в апеляційному ні в судовому порядку, і таким чином суми визначені даним податковим повідомленням -рішенням вважаються узгодженими , а отже твердження представника позивача що податковим органом нараховано штраф за несплату неузгодженої суми податкового зобовязання є безпідставними.

Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов'язання в розмірі 55820,00 грн. Комунальним підприємством “Наше місто» сплачена поза межами граничних строків передбачених Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» а зокрема з затримкою більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, що позивачем не заперечується, податковий орган правомірно нарахував позивачу штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином в задоволенні позивних вимог Комунального підприємства «Наше місто» до Державної податкової інспекції у м. Трускавець про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000492301 від 22.10.2007 р. слід відмовити

На підставі наведеного та керуючись ст. 4, 5, 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими. фондами», ст.ст.17,48,69,71, 94,122-124,138-140,151-154,162,163 , п.6 розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог Комунального підприємства «Наше місто» до Державної податкової інспекції у м. Трускавець про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000492301 від 22.10.2007 р. відмовити

Постанова може бути оскаржена у відповідності зі ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя