Постанова від 08.05.2008 по справі 2-а-98/2008

Козелецький районний суд

Чернігівської області

Справа № 2-а-98 / 2008 р.

ПОСТАНОВА

іменем України

8 травня 2008 року Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого Іванюка Т.І.,

при секретарі Дідовець М.І.,

за участю: позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Артюх М.К.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Омелянівської сільської ради про визнання неправомірним та скасування рішення Омелянівської сільської ради від 3 березня 2008 року без номера «Про припинення повноважень секретаря сільської ради з ініціативи депутатів» ,

ВСТАНОВИВ:

до Козелецького районного суду з адміністративним позовом звернулася ОСОБА_1 у якому просить рішення Омелянівської сільської ради від 3 березня 2008 року без номера «Про припинення повноважень секретаря сільської ради з ініціативи депутатів» визнати неправомірним та скасувати. Свої позовні вимоги позивачка мотивує тим, що вона була обрана депутатом Омелянівської сільської ради п'ятого скликання. За поданням сільського голови її було обрано секретарем сільської ради. Дана посада є єдиним та постійним місцем її роботи. Не зважаючи на те що 03.03.2008 року вона перебувала на лікуванні, частина депутатів сільської ради ініціювала позачергову сесію сільської ради на повістку денну якої було винесено питання про дострокове припинення повноважень секретаря сільської ради та прийнято рішення про призупинення достроково повноважень секретаря сільської ради ОСОБА_1. Про дане рішення дізналася 4 березня 2008 року, а копію рішення та протоколу отримала 17 березня 2008 року.

У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримуючи свої позовні вимоги пояснила, що 03.03.2008 року, коли відбувалася позачергова сесія Омелянівської сільської ради, вона перебувала на стаціонарному лікуванні. Підстав її звільнення із посади секретаря сільської ради, які є вичерпні, не було. Депутати, з ініціативи яких було проведено позачергову сесію сільської ради, аргументували свою заяву про дострокове припинення її повноважень тим, що вона під час виконання своїх обов'язків вчиняла злочинні дії та не виконувала належним їх належним чином. Вважає дані доводи надуманими.

Представник відповідача Артух М.К. позов визнав повністю та пояснив, що дійсно 03.03.2008 року, коли відбувалась позачергова сесія Омелянівської сільської ради на повістці денної якої розглядалося питання про дострокове припинення повноважень секретаря сільської ради, ОСОБА_1 перебувала на стаціонарному лікуванні, про що він оголосив перед початком сесії. Крім того підстав для дострокового припинення повноважень ОСОБА_1 згідно чинного законодавства на посаді секретаря сільської ради не було.

У судовому засіданні встановлені такі факти і відповідні правові відносини:

рішенням першої сесії п'ятого скликання Омелянівської сільської ради за результатами таємного голосування було обрано секретарем ради депутата від виборчого округу № 2 ОСОБА_1;

як виходить із протоколу № 2 від 18 квітня 2006 року до рішенням першої сесії п'ятого скликання Омелянівської сільської ради за результатами таємного голосування було виявлено, що за кандидата на посаду секретаря сільської ради ОСОБА_1 подано 13 голосів, за - 13, проти - нема, недійсних немає;

з 08.02.2008 року по 03.03.2008 року включно ОСОБА_1 перебувала на стаціонарному лікуванні в Козелецький ЦРЛ з діагнозом «Гіпертонічна хвороба серця», що підтверджується листком непрацездатності серії АББ № 899229 виданого 3 березня 2008 року;

8.02.2008 року на адресу голови Омелянівської сільської ради надійшла заява від депутатів Омелянівської сільської ради ОСОБА_2., ОСОБА_3, ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9. про винесення на чергову сесію питання про переобрання секретаря сільської ради в зв'язку з постійною підробкою протоколів сесії сільської ради, підробці підписів бувшого сільського голови;

3 березня 2008 року на шістнадцятій сесії п'ятого скликання Омелянівської сільської ради було вирішено припинити достроково повноваження секретаря сільської ради ОСОБА_1.

Службова (трудова) діяльність, призначення на посаду та звільнення з посади секретаря сільської ради регулюється Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Кодексом законів про працю.

Як виходить із ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради обирається за пропозицією сільського, селищного, міського голови відповідною радою з числа її депутатів та працює на постійній основі.

Ст. 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» встановлено, що служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом. Ст. 2 цього Закону встановлено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Як виходить із ст. 3 даного Закону Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою.

Вислухавши позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов є обґрунтований і підлягає задоволенню із слідуючих підстав:

Як виходить із ст. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом. Підстави припинення служби в органах місцевого самоврядування викладені в ст. 20 цього Закону, зокрема підставами припинення служби крім підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, є:

- відмови посадової особи місцевого самоврядування від складання Присяги (ст. 11 цього Закону;

- порушення умов реалізації права на службу в органах місцевого самоврядування (ст.5 цього Закону);

- неподання відомостей або подання посадовою особою місцевого самоврядування неправдивих відомостей щодо її доходів у встановлений термін (ст. 13 цього Закону);

- виявлення або виникнення обставин, що перешкоджають перебуванню на службі, чи недотримання вимог, пов'язаних із проходженням служби в органах місцевого самоврядування (ст. 12 цього Закону);

- досягнення посадовою особою місцевого самоврядування граничного віку перебування на службі в органах місцевого самоврядування (ст. 18 цього Закону).

Підстави звільнення із служби в органах місцевого самоврядування є вичерпними, а

тому звільнення з підстав, не передбачених законом не допускається.

При прийнятті рішення про дострокове припинення повноважень секретаря Омелянівської сільської ради, депутати, за ініціативою яких це питання було винесено на розгляд сесії, аргументували свою заяву тим, що ОСОБА_1 при виконанні своїх посадових обов'язків вчиняла злочинні дії та не виконувала свої посадові обов'язки належним чином. Прокуратурою Козелецького району Чернігівської області по заяві депутатів Омелянівської сільської ради щодо вчинення підроблення підписів Омелянівського сільського голови та виправлень у книзі обліку заяв громадян відносно секретаря сільської ради ОСОБА_1 було проведено перевірку та постановою від 2 листопада 2007 року у порушення кримінальної справи було відмовлено за відсутністю в діях останньої складу злочину. Отже підстави для дострокового припинення повноважень секретаря Омелянівської сільської ради ОСОБА_1 відсутні.

Крім цього рішенням сесії Омелянівської сільської ради від 3.03.2008 року про припинення дострокових повноважень секретаря сільської ради, яке є розпорядчим документом, було звільнено ОСОБА_1 із займаної посади, тобто звільнено з роботи. Як виходить із ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю, не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці. У судовому засіданні достовірно встановлено, що 03.03.2008 року під час прийняття рішення Омелянівською сільською радою про припинення достроково повноваження секретаря сільської ради ОСОБА_1, остання перебувала на стаціонарному лікуванні у Козелецький ЦРЛ, що підтверджується листком непрацездатності серії АББ № 899229 виданого 3 березня 2008 року.

Суд вважає також за необхідне ухвалу Козелецького районного суду від 24 квітня 2008 року про зупинення дії Рішення Омелянівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області від 3 березня 2008 року без номера «Про припинення повноваження секретаря сільської ради з ініціативи депутатів» залишити в силі до набрання даної постанови законної сили.

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. 40 Кодексу законів про працю, ст.ст. 17, 18, 70, 71, 104, 158, 159, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Омелянівської сільської ради про визнання неправомірним та скасування рішення Омелянівської сільської ради від 3 березня 2008 року без номера «Про припинення повноважень секретаря сільської ради з ініціативи депутатів» задовольнити.

Скасувати рішення шістнадцятої сесії п'ятого скликання Омелянівської сільської ради від 3 березня 2008 року «Про припинення повноважень секретаря сільської ради з ініціативи депутатів».

Ухвалу Козелецького районного суду від 24 квітня 2008 року про зупинення дії Рішення Омелянівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області від 3 березня 2008 року без номера «Про припинення повноваження секретаря сільської ради з ініціативи депутатів» залишити в силі до набрання даної постанови законної сили.

Заява про апеляційне оскарження цієї постанови може бути подана протягом десяти днів із дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Козелецький районний суд Чернігівської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, визначений для подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду.

Суддя -підпис-

В І Р Н О: Постанова набрала законної сили.

Оригінал постанови зберігається при справі в Козелецькому районному суді.

Суддя Козелецького районного суду

Т.І.Іванюк