Постанова від 19.10.2011 по справі 2а-6047/11/1270

Категорія №5.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 жовтня 2011 року Справа № 2а-6047/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання Чередніченко О.Г.,

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув

від відповідача: Скляренко В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про зобов'язання виконати припис, -

13 липня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про зобов'язання виконати припис.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що позивачем за результатами перевірки відповідачу було пред'явлено припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін від 29.03.2011 року № 87. Доказами направлення припису відповідачу є повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого додається.

В ході проведення перевірки встановлено порушення вимог п.5 ч.1 ст.20, п.6 ч. 2 ст. 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.п. 1 пункту 29 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, пункту та пункту 8 Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 року № 151.

27.05.2011 року позивачем проведено перевірку ТОВ «Луганськвода» з питання виконання припису від 29.03.2011 року № 87 щодо усунення порушень вимог законодавства. За результатами перевірки складено акт від 27.05.2011 року № 60.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про не задоволення позову з огляду на наступне.

В судовому засіданні встановлено, що ТОВ «Луганськвода» є юридичною особою та розташоване за адресою : 91047, м. Луганськ, Ленінський район, кв. Пролетаріату Донбасу. 166 (а.с.24).

Статут ТОВ «Луганськвода» зареєстровано управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 17.06.2003 року, реєстраційний номер 25370169100043438. затвердженого головою Луганської обласної ради 13.06.2003 року (а.с.20,23).

Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області за результатами перевірки відповідачу було пред'явлено припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін від 29.03.2011 року № 87. Доказами направлення припису відповідачу є повідомлення про вручення поштового відправлення, копія якого додається (а.с.7,8).

В ході перевірки було встановлено, що при застосуванні тарифу на послуги з централізованого водопостачання для населення у розмірі 3,90 грн./м3, затвердженого рішенням Луганської обласної ради від 29.05.2008 року № 22\11 «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», ВП «Словяносербський департамент ТОВ «Луганськвода» у період з 05.06.2010 року по 20.06.2010 року було завищено вартість послуг з централізованого водопостачання гр.. ОСОБА_2, що мешкає за адресою АДРЕСА_1, у зв'язку з відхиленням показника якості «жесткость общая, моль/м3» від встановлених нормативів ГОСТу 2874-82 «Вода питна. Гігієнічні вимоги та контроль за якістю», перерахунки вартості послуг з централізованого водопостачання не проведені.

27.05.2011 року позивачем проведено перевірку ТОВ «Луганськвода» з питання виконання припису від 29.03.2011 року № 87 щодо усунення порушень вимог законодавства. За результатами перевірки складено акт від 27.05.2011 року № 60 (а.с.5,6).

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 01 серпня 2011 року провадження у справі було зупинено до набрання законної сили рішення по адміністративній справі 2а-4362/11/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області про визнання дій протиправними та скасування припису.

Постановою від 07.07.2011 року по справі 2а-4362/11/1270 у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області про визнання дій протиправними та скасування припису відмовлено.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 06.09.2011 року апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» задоволено, скасовано припис інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 29.03.2011 року № 87 «Про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін» (а.с. 30,31).

Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно вимог частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до п.1,3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13.12.2000 №1819 Державна інспекція з контролю за цінами (далі - Держцінінспекція) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому. Основними завданнями Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

Відповідно до п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, Держінспекція у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування; надає за результатами перевірок органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів; вживає відповідно до законодавства заходів за порушення підприємствами, установами та організаціями порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також невиконання вимог органів державного контролю за цінами.

Відповідно до підпунктів 5 та 12 пункту 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами має право приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів) та звертатись до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

Рішення по справі 2а-4362/11/1270 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області про визнання дій протиправними та скасування припису набрало законної сили, а обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Припис від 29.03.2011 року № 87, стосовно якого поданий адміністративний позов про його виконання , скасований Донецьким апеляційним адміністративним судом відповідно, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ЗУ «Про ціни і ціноутворення», суд, -

У задоволенні адміністративного позову Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про зобов'язання виконати припис відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 24 жовтня 2011 року.

Суддя Т.І. Ковальова