Категорія №8.1.5
Іменем України
18 жовтня 2011 року Справа № 2а-8724/11/1270
< Текст >
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання Бойко В.В.,
за участю представників сторін:
від позивача - старший державний податковий інспектор юридичного відділу
ОСОБА_1, довіреність №4 від 20.07.2011,
від відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом по платі за землю в сумі 4071,76 грн.,
29 вересня 2011 року Сватівська міжрайонна державна податкова інспекція Луганської області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом по платі за землю в сумі 4071,76 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
В Сватівській МДПІ Луганської області як платник плати за землю перебуває на обліну фізична особа ОСОБА_2. Згідно нормативної грошової оцінки по смт.Нижня Дуванка станом на 01.01.1997 вартість 1 м.кв. землі комерційного використання за адресою:АДРЕСА_1 становить 18 грн.66 коп. Підпункт 287.5 ст.287 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (який набрав чинності з 01.01.2011) передбачає, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Фахівцями Сватівської МДПІ Луганської області 28.06.2011 ОСОБА_2 вручено податкове повідомлення-рішення від 20.05.2011 №0000062800, згідно якого сума податкового зобов'язання по платі за землю становить 4071,76 грн., граничний строк сплати - 26.08.2011. Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №633380 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_1, площею 0,0285 га за цільовим призначенням-для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (плата за землю за 2011 рік (285х18,66х1%х3,2) = 170,18 грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 170,18 грн.). Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №267264 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_1, б/н, площею 0,3135 га, за цільовим призначенням-для іншої комерційної діяльності (плата за землю за 2011 рік (3135х18,66х1%х3,2) = 1871,97 грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 871,97 грн.). Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №633381 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_2, площею 0,3399 га, за цільовим призначенням земельної діілянки-для іншої комерційної діяльності (плата за землю за 2011 рік (3399х18,66х1%х3,2) = 2029,61грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 2029,61 грн.). Таким чином, загальна сума податкового боргу з плати за землю за 2011 рік, що обліковується за ОСОБА_2, складає 4071,76 грн., термін сплати - 26.08.2011. У порушення ст.67 Конституції України, п.287.5 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (який набрав чинності з 01.01.2011) відповідачем податкові зобов'язання з плати за землю за 2011 рік в сумі 4071,76 грн., по терміну сплати - 26.08.2011, не сплачені. На адресу ОСОБА_2 виставлено першу податкову вимогу №1/667 від 19.08.2009 та другу податкову вимогу №2/1107 від 19.09.2009, вимоги отримані останньою своєчасно. Однак, до цього часу, борг залишається не погашеним. На підставі викладеного, позвач просив стягнути в судовому порядку з фізичної особи ОСОБА_2 кошти за податковим боргом по платі за землю за 2011 рік в сумі 4071,76 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення по суті позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином (а.с.19), заяви про розгляд справи за його відсутності не надав. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.
Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII.
Відповідно до ч.1 ст.13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Пунктом 31.1. статті 31 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п.286.1. ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI ).
Пунктом 286.5. ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Пунктом 287.1. статті 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Пунктом 287.3. статті 287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що станом на 21.09.2011 за відповідачем - фізичною особою ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) рахується податковий борг по платі за землю за 2011 рік в сумі 4071,76 грн., терміном сплати податкових зобов'язань є 26.08.2011, що підтверджується розрахунком плати за землю на 2011 рік (а.с.5), розрахунком податкового боргу (а.с.6), обліковою карткою платника земельного податку станом на 21.09.2011 (а.с.12).
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №633380 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_1, площею 0,0285 га за цільовим призначенням-для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (плата за землю за 2011 рік (285х18,66х1%х3,2) = 170,18 грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 170,18 грн.) (а.с.8).
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №267264 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_1, б/н, площею 0,3135 га, за цільовим призначенням-для іншої комерційної діяльності (плата за землю за 2011 рік (3135х18,66х1%х3,2) = 1871,97 грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 871,97 грн.) (а.с.9).
Згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №633381 від 23.04.2008 ОСОБА_2 набула право власності на земельну ділянку на підставі рішення Сватівського районного суду від 11.04.2008 по справі №2-1027/05 за адресою:АДРЕСА_2, площею 0,3399 га, за цільовим призначенням земельної діілянки-для іншої комерційної діяльності (плата за землю за 2011 рік (3399х18,66х1%х3,2) = 2029,61грн., де 3,2-коефіцієнт індексації на 2010 рік, по строку сплати - 26.08.2011 - 2029,61 грн.) (а.с.10).
Таким чином, загальна сума податкового боргу з плати за землю за 2011 рік, що обліковується за ОСОБА_2, складає 4071,76 грн.
На виконання ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року Сватівською МДПІ Луганської області на адресу відповідача направлялися перша податкова вимога №1/667 від 19.08.2009 та друга податкова вимога №2/1107 від 19.09.2009, які отримані своєчасно ОСОБА_2 особисто у день їх винесення, відповідно - 19.08.2009 та 19.09.2009 (а.с.7).
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності. У разі зменшення (збільшення) контролюючим органом суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платнику податків надсилаються (вручаються) окремі податкові повідомлення-рішення. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків (п.58.2. ст.58 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг (п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5. ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).
Так, 28.06.2011 Сватівською МДПІ Луганської області ОСОБА_2 особисто вручено податкове повідомлення-рішення від 20.05.2011 №0000062800 за платежем «земельний податок з фізичних осіб», згідно якого сума податкового зобов'язання по платі за землю становить 4071,76 грн., граничний строк сплати - 26.08.2011 (а.с.11).
Даних про оскарження у встановленому законодавством порядку вказаного податкового повідомлення-рішення відповідачем, або даних про добровільну сплату останнім наявного податкового боргу по платі за землю за 2011 рік в сумі 4071,76 грн. судом на час розгляду справи не встановлено.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України (підстави для звільнення від доказування).
Підпунктами 87.1. та 87.2. статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження (п.87.11. ст.87 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI) .
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом по платі за землю за 2011 рік в сумі 4071,76 грн., про який він повідомлений, який ним не оспорено та до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з фізичної особи ОСОБА_2 коштів у рахунок погашення податкового боргу, дотримані вимоги Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 18 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 24 жовтня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 111, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області до фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом по платі за землю в сумі 4071,76 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка мешкає за адресою:92612 АДРЕСА_3; фактичне місце проживання: 92600 АДРЕСА_4) в доход місцевого бюджету Нижньодуванської сільської ради 13050300, код отримувача 24048267, банк ГУДКУ м.Луганськ, МФО 804013, р/р №33217813700273 кошти за податковим боргом по платі за землю в сумі 4071 грн. 76 коп. (чотири тисячі сімдесят одна гривня 76 копійок), який виник внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань по платі за землю (граничний термін сплати - 26 серпня 2011 року).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова складена та підписана в повному обсязі 24 жовтня 2011 року.
< Текст >
СуддяО.О. Цицюра