Судова справа № 3-548/11/0515
про повернення протоколу
про адміністративне правопорушення
на дооформлення
26 жовтня 2011 року м. Докучаєвськ
Суддя Докучаєвського міського суду Донецької області Сєлін Є.В., розглянувши адміністративну справу про вчинення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем міста Докучаєвська Донецької області, громадянином України, не працюючим, зареєстрованим та проживаючим за адресою: АДРЕСА_1, правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП,
28.09.2011р. на адресу суду після до оформлення згідно постанови судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23.09.2011р. надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДО № 943187 від 07.09.2011р. у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, який підлягає поверненню заявникові для належного оформлення з огляду на наступне:
Частиною 1 статті 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вимоги до порядку оформлення матеріалів, які застосовуються при адміністративному провадженні, у тому числі і при складенні протоколів про адміністративне правопорушення встановлені в Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 лютого 2001 року № 185, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26 березня 2001 року за № 272/5463 (надалі -Інструкція).
Згідно копії постанови судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23.09.2011р., доданої до адміністративного матеріалу, підставою для повернення справи на дооформлення стало відсутність в протоколі за серією ДО № 943187 від 07.09.2011р. даних щодо часу та місця вчинення правопорушення.
З цього протоколу, повернутого після дооформлення вбачається, що в ньому в пункті викладення обставин правопорушення, на поверх рукописного тексту вклеєна бумажна вставка з печатним текстом.
Відповідно до п.2.4 Інструкції, не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Вклеєння в протокол про адміністративне правопорушення, після його складення та підписання, бумажної вставки з викладом додаткових записів у фабулу правопорушення є грубим порушенням вимог як КУпАП, так і відповідних положень Інструкції, що тягне за собою, притягнення особи, яка це вчинила, до юридичної відповідальності.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 цього ж Кодексу, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п.2.4 Інструкції, у випадках, передбачених КУпАП, до протоколу вносяться прізвища, ім'я та по батькові двох свідків правопорушення, адреси їх місця проживання, а також ставляться підписи свідків.
Згідно п. 2.7 цієї ж Інструкції, до протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення (рапорти посадових осіб, заяви, пояснення правопорушників, потерпілих, свідків правопорушення, протоколи виявлення, знищення тощо). Кожний документ має свої реквізити (дату, адресу, назву, підпис, штампи, печатки тощо) і повинен відповідати своєму призначенню, містити достовірну інформацію, відповідати вимогам законодавства.
За тією ж постановою судді Докучаєвського міського суду Донецької області від 23.09.2011р., іншою підставою повернення матеріалів було відсутність доданих до протоколу доказів (письмових документів), які б підтверджували факт вчинення адміністративного правопорушення особою, у відношенні якої він складений.
З протоколу про адміністративне правопорушення ДО № 943187 від 07.09.2011р. вбачається, що до нього не додано жодного доказу (документа).
Натомість, після повторного направлення адміністративного матеріалу до суду, після його дооформлення, в його матеріалах з'явились: письмові пояснення правопорушника ОСОБА_1 датовані днем складання протоколу, а саме 07.09.2011р.; копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу і копія посвідчення водія; довідки складені 28 липня та 07 вересня 2011 року робочими групами у складі працівника податкової інспекції і представника міліції; фотознімок транспортного засобу та рапорт, особи що складала протокол.
ОСОБА_1 у письмовій заяві адресованій суду зазначає, що жодних пояснень 07.09.2011р. він інспектору Попазову В.О. не надавав, чим спростував достовірність зазначеного документу.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП повернути для належного оформлення.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя