21.09.2011
Справа №3-879/11
21 вересня 2011 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Телешман О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного контрольно -ревізійного управління України в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, бухгалтера Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину,
за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Громадянин ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що в період з 20.05.2011 року по 19.07.2011 року в смт. Кельменці в Управлінні освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області, працюючи бухгалтером табудучи секретарем комітету з конкурсних торгів Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області в порушення вимог ч.1 та ч.2 ст.10 Закону України "Про здійснення державних закупівель" недотримався та порушив порядок оприлюднення інформації -оголошень про результати проведення процедур закупівлі та повідомлень про відміну торгів.
Громадянин ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав повністю та пояснив, що він працює бухгалтером в Управлінні освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області та є секретарем комітету з конкурсних торгів Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області. Під час проведення закупівель в 2011 році він готував відповідні оголошення, але його ніхто не уповноважував ці оголошення публікувати та оприлюднювати відповідно до ст. ст.10 Закону України "Про здійснення державних закупівель". Згідно положення, яке було чинне на той час, він відповідав лише за повноту та достовірність цих оголошень. Голова комітету йому жодних вказівок щодо публікації та оприлюднення оголошень не давав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 працює бухгалтером в Управлінні освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області та є секретарем комітету з конкурсних торгів Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області. Під час проведення закупівель в 2011 році він готував відповідні оголошення, але він ен був уповноважений публікувати та оприлюднювати вказані вище оголошення відповідно до ст. ст.10 Закону України "Про здійснення державних закупівель". Згідно Положення про комітет з кокурсних торгів Управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації Чернівецької області, чинного станом на з 20.05.2011 року по 19.07.2011 року ОСОБА_1 відповідав лише за повноту та достовірність цих оголошень.
Відповідно дло абзацу 5 ч.2 ст.1 закону України "Про здійснення державних закупівель" відповідальність за повноту та достовірність інформації, що публікується в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника. Судом встановлено, що Законом України "Про здійснення державних закупівель" обов'язок по опублікуванню оголошення в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу на секретаря комітету з конкурсних торгів замовника не покладається. В матеріалах справи також відсутні дані про те, що обов'язок опублікування таких оголошень було покладено на ОСОБА_1 головою комітету з конкурсних торгів. Відповідно до ч.3 ст. 11 закону України "Про здійснення державних закупівель" керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
За таких обставин справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, оскільки він не зобов'язаний був персонально оприлюднювати інформацію щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства і дану справу про адміністративне правопорушення слід закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. ч.1 ст.164-14 КУпАП.
На підставі наведеного вище, керуючись ст. ст. 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч. 1 ст. 1164-14 КУпАП закрити за відсутністю у його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя