Ухвала від 24.10.2011 по справі 2а-0870/7581/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

24 жовтня 2011 року Справа № 2а-0870/7581/11

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову

за заявою Запорізької обласної державної хлібної інспекції

до Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України; Голови територіального відділення, Голови адміністративної колегії територіального відділення Білого О.М.; Начальника другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення, члена адміністративної колегії територіального відділення Авраменко С.О.; Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Лисенко О.В.; Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Прозорова О.І.; члена адміністративної колегії, секретаря адміністративної колегії територіального відділення Хохотова Г.П.; члена адміністративної колегії територіального відділення Балюри Н.Л.

про визнання дій незаконними (неправомірними), визнання бездіяльністю, скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізької обласної державної хлібної інспекції (надалі - позивач) до Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (надалі - Відповідач-1); Голови територіального відділення, Голови адміністративної колегії територіального відділення Білого О.М. (надалі - Відповідач-2); Начальника другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення, члена адміністративної колегії територіального відділення Авраменко С.О. (надалі - Відповідач-3); Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Лисенко О.В. (надалі - Відповідач-4); Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Прозорова О.І. (надалі - Відповідач-5); члена адміністративної колегії, секретаря адміністративної колегії територіального відділення Хохотова Г.П. (надалі - Відповідач-6); члена адміністративної колегії територіального відділення Балюри Н.Л. (надалі - Відповідач-7) про:

- визнання незаконними (неправомірними) дії посадових осіб Відповідача-1 (а саме: Відповідачів-3,4,5) в частині дослідження в ході перевірки позивача питання «регулювання цін (тарифів) та стану конкуренції на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України» а також питання «повноти та якості послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України», результати яких викладені на стор.3-6 акту перевірки № 8 від 30.03.2011, на стор. 2- 6 подання № 03-81-спр від 08.06.2011 та на стор. 3-8 рішення від 17.08.2011 № 44-рш;

- визнання бездіяльністю Відповідача-1 в частині не залучення до дослідження в ході проведення перевірки позивача питання «повноти та якості послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України» посадових чи службових осіб уповноважених органів чи установ (спеціалістів);

- визнання незаконними (неправомірними) дії та рішення посадових осіб Відповідача-1 (а саме: Відповідача-4) щодо складання вимог та вимагання окремих документів згідно з вимогами від 07.07.2011 №1, №2 та від 08.07.2011 б/н в ході розгляду справи №03/19-11 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

- визнання незаконними (неправомірними) рішення Відповідача-1, а саме: Відповідача-2 щодо початку розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку позивача від 20.04.2011 за №27-р; членів адміністративної колегії територіального відділення (а саме: Відповідачів-2,3,6,7) від 17.08.2011 за №44-рш щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції (п.1-3 Рішення), а саме щодо визнання Держхлібінспекції за підсумками 2008-2010 років, такою що займала монопольне становище на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України в межах Запорізької області, з часткою 100 відсотків; визнання дії Держхлібінспекції, які полягали у стягненні зі споживачів впродовж 2008-2009 років у повному обсязі вартості послуг з інспектування 1 тонни сільськогосподарської продукції при невиконанні нею певних аналізів, трудовитрати на які передбачені у вартості послуги, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які не можливо б було встановити за умови існування значної конкуренції на ринку; накладення на Держхлібінспекцію згідно з ч.2 cт.52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинення порушення зазначеного у цьому рішенні штрафу у розмірі 17000 грн. 00 коп.;

- скасування незаконних (неправомірних) рішень Відповідача-1, а саме: Відповідача-2 щодо початку розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку позивача від 20.04.2011 №27-р; членів адміністративної колегії територіального відділення (а саме: Відповідачів-2,3,6,7) від 17.08.2011 за №44-рш щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

- зобов'язання Відповідача-1 прийняти нове рішення про закриття розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Запорізької обласної державної хлібної інспекції (справа № 03/19-11) без прийняття рішення по суті.

- стягнення з відповідача збитків понесених позивачем внаслідок захисту прав, свобод та інтересів в сумі 2935 грн. 00 коп., в тому числі витрати на сплату державного мита 85 грн. 00 коп., витрати на юридичні послуги 850 грн. 00 коп.

Спір виник із публічно-правових відносин. Зазначений спір згідно із статтею 17 КАС України належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 16.09.2011 позовна заява залишена без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам ст.106 КАС України. Позивачем надано документи на виконання ухвали суду.

В процесі підготовчого провадження суддя встановив необхідність витребувати у сторін всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

На підставі викладеного, суд вважає можливим закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду.

Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.

Керуючись ст.ст.104, 107, 110, 160, 165 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у Запорізькому окружному адміністративному суді за позовною заявою Запорізької обласної державної хлібної інспекції до Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України; Голови територіального відділення, Голови адміністративної колегії територіального відділення Білого О.М.; Начальника другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення, члена адміністративної колегії територіального відділення Авраменко С.О.; Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Лисенко О.В.; Головного спеціаліста другого відділу досліджень та розслідувань територіального відділення Прозорова О.І.; члена адміністративної колегії, секретаря адміністративної колегії територіального відділення Хохотова Г.П.; члена адміністративної колегії територіального відділення Балюри Н.Л. про:

- визнання незаконними (неправомірними) дії посадових осіб Відповідача-1 (а саме: Відповідачів-3,4,5) в частині дослідження в ході перевірки позивача питання «регулювання цін (тарифів) та стану конкуренції на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України» а також питання «повноти та якості послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України», результати яких викладені на стор.3-6 акту перевірки № 8 від 30.03.2011, на стор. 2- 6 подання № 03-81-спр від 08.06.2011 та на стор. 3-8 рішення від 17.08.2011 № 44-рш;

- визнання бездіяльністю Відповідача-1 в частині не залучення до дослідження в ході проведення перевірки позивача питання «повноти та якості послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України» посадових чи службових осіб уповноважених органів чи установ (спеціалістів);

- визнання незаконними (неправомірними) дії та рішення посадових осіб Відповідача-1 (а саме: Відповідача-4) щодо складання вимог та вимагання окремих документів згідно з вимогами від 07.07.2011 №1, №2 та від 08.07.2011 б/н в ході розгляду справи №03/19-11 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

- визнання незаконними (неправомірними) рішення Відповідача-1, а саме: Відповідача-2 щодо початку розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку позивача від 20.04.2011 за №27-р; членів адміністративної колегії територіального відділення (а саме: Відповідачів-2,3,6,7) від 17.08.2011 за №44-рш щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції (п.1-3 Рішення), а саме щодо визнання Держхлібінспекції за підсумками 2008-2010 років, такою що займала монопольне становище на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України в межах Запорізької області, з часткою 100 відсотків; визнання дії Держхлібінспекції, які полягали у стягненні зі споживачів впродовж 2008-2009 років у повному обсязі вартості послуг з інспектування 1 тонни сільськогосподарської продукції при невиконанні нею певних аналізів, трудовитрати на які передбачені у вартості послуги, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з інспектування сільськогосподарської продукції при здійсненні експортно-імпортних операцій та при переміщенні по території України шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які не можливо б було встановити за умови існування значної конкуренції на ринку; накладення на Держхлібінспекцію згідно з ч.2 cт.52 Закону України «Про захист економічної конкуренції» за вчинення порушення зазначеного у цьому рішенні штрафу у розмірі 17000 грн. 00 коп.;

- скасування незаконних (неправомірних) рішень Відповідача-1, а саме: Відповідача-2 щодо початку розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку позивача від 20.04.2011 №27-р; членів адміністративної колегії територіального відділення (а саме: Відповідачів-2,3,6,7) від 17.08.2011 за №44-рш щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції;

- зобов'язання Відповідача-1 прийняти нове рішення про закриття розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Запорізької обласної державної хлібної інспекції (справа № 03/19-11) без прийняття рішення по суті.

- стягнення з відповідача збитків понесених позивачем внаслідок захисту прав, свобод та інтересів в сумі 2935 грн. 00 коп., в тому числі витрати на сплату державного мита 85 грн. 00 коп., витрати на юридичні послуги 850 грн. 00 коп.

Призначити судове засідання на < Дата попереднього судового засідання (дата) (АДМ) > 07 листопада 2011 року о/об 09:15 год., яке буде проводитися суддею Прасовим О.О. одноособово в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65в, каб. 247, зала судових засідань 20.

Зобов'язати позивача надати: докази надання споживачам впродовж 2008-2009 послуг з інспектування сільськогосподарської продукції у повному обсязі (з проведенням всіх аналізів, встановлених «Переліком норм часу, тривалості аналізів і операцій при визначенні якості однієї проби зерна»): журнали, книги, реєстри, відомості за 2008-2009 роки, в яких відображено інформацію про результати проведених позивачем оглядів щодо визначення показників якості зерна та продуктів його переробки під час інспектування; інші докази в обґрунтування позовних вимог; належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу, оригінали витребуваних та доданих до позову документів - суду для огляду;

Запропонувати Відповідачам-1,2,3,4,5,6,7 надати: нормативно та документально обґрунтовані письмові пояснення (заперечення) з приводу обставин, викладених у позовній заяві; листування з позивачем по суті спору (при наявності); документальне підтвердження порушень, викладених у Рішенні адміністративної колегії №44-рш від 17.08.2011 у справі №03/19-11; Розпорядження адміністративної колегії №27-р від 20.04.2011 у справі №03/19-11; документи, регламентуючі роботу адміністративної колегії; належним чином засвідчені копії витребуваних документів надати у справу, оригінали - суду для огляду.

Відповідачу у разі невизнання адміністративного позову подати до 03.11.2011 до суду письмові заперечення проти позову та докази на обґрунтування цих заперечень.

Копію даної ухвали направити сторонам по справі, копію позовної заяви і доданих до неї документів направити відповідачу.

На судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту прийняття.

Суддя /підпис/ О.О. Прасов

Ухвала набрала законної сили.

Суддя О.О. Прасов