Справа № 2-а-6246/11 р.
09 серпня 2011 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Степанова С.В., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення про визнання дій незаконними та зобов'язання зробити перерахунок та сплатити щорічну компенсацію на оздоровлення як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
08.08.2011 року ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення про визнання дій незаконними та зобов'язання зробити перерахунок та сплатити щорічну компенсацію на оздоровлення за 2009 -2010 роки, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод і інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач заявляє вимоги про визнання дій незаконними та зобов'язання зробити перерахунок та сплатити щорічну компенсацію на оздоровлення за 2009 -2010 роки, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, посилаючись на ст. 268 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом іншим ушкодженням здоров'я або смертю.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для залишається його без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Спірні виплати є одноразовими, виплачуються щорічно, і правовідносини закінчуються на день проведення таких виплат, тобто про своє порушене право позивач дізнався після отримання неповних сум виплат.
Посилання позивача на положення ч. 3 ст. 268 ЦК, України, яка стосується застосування строку позовної давності в разі відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю є невірним, оскільки з огляду на положення статей 21, 105, 162 КАС України адміністративний позов може містити вимоги щодо визнання незаконними рішень, дії чи бездіяльності відповідача, зобов'язання його вчинити певні дії, відшкодувати шкоду, заподіяну незаконними рішенням, дією, бездіяльністю.
В позовній заяві позивач також зазначає, що про порушення своїх прав він дізнався з відповіді УПСЗН Жовтневого району м. Маріуполя, однак до позову таку відповідь не надав.
Оскільки строк звернення з адміністративним позовом позивачем пропущено та враховуючи те, що позивачем не ставиться питання про поновлення такого строку, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 99,100,158 КАС України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення про визнання дій незаконними та зобов'язання зробити перерахунок та сплатити щорічну компенсацію на оздоровлення як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС залишити без розгляду, в зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом п'яти днів з дня її отримання.
Суддя С.В. Степанова