УХВАЛА № 2-а- 6680-2011
10 жовтня 2011 року м.Селидове
Селидівський міський суд Донецької області у складі головуючого судді Хацько Н.О., при секретарі Костенко К.О., за участю представника відповідача Козлової О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Селидове адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м.Селидове Донецької області про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,-
Позивач 28.07.2011р. звернувся до суду адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в м.Селидове Донецької області про перерахунок пенсії. У позові ОСОБА_2, вказано, що він перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Селидове Донецької області як отримувач пенсії. 31.01.2010 року він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік. Йому було зроблено перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати в середньому на 1 особу в цілому по Україні за 2007 р. З таким перерахунком пенсії він не згодний, вважає його незаконним і таким, що порушує його права. Просив надати додатковий термін звернення до суду та зобов'язати відповідача зробити перерахунок пенсії за період з 01.02.2010 р. з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії.
У судове засідання позивач не з'явився, в матеріалах справи маємо заяву з клопотанням про слухання справи у його відсутність.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області та згідно його заяви від 31.01.2010 р. за № 354 йому зроблено перерахунок пенсії по збільшенню стажу та заробітку з 01.02.2010 р. ч. 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»не передбачено при проведенні перерахунків пенсії застосування показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до вказаного Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»було передбачено проведення перерахунків пенсії з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначається згідно ст. 40 вказаного Закону. Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року зміни, що було внесено до ст. ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсії було визнано неконституційними, рішення щодо відновлення дій зазначеної норми в попередній редакції не приймалось. Таким чином, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»не передбачено при перерахунку пенсії застосування середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за попередній рік. Крім того, позивач звернувся до суду за межами строків, встановлених ст. 99 КАС, у зв'язку з чим просить суд відмовити ОСОБА_2 у задоволенні його позовних вимог.
Згідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що провадження у даній справі було відкрито за адміністративним позовом, поданим із порушенням строку звернення до суду, питання про поновлення якого судом не вирішувалося, і про пропуск строку стало відомо у ході розгляду справи.
Згідно листа №683/Г-02-01-01 від 15.07.2011р. перерахунок пенсії позивачу було здійснено з 01.02.2010р., тому позивач про порушення свого права, якщо він вважав його порушеним, повинен був дізнатися при виплаті йому відповідачем щомісячної пенсії.
Позивачем у адміністративному позові не наведені причини поважності пропуску строку звернення до суду. Юридична необізнаність не може вважатися поважною причиною пропуску строку для звернення до адміністративного суду., тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч. 2 ст. 99, ч. 1 ст.100 КАС України, -
Позовні вимоги ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Селидове Донецької області про перерахунок пенсії залишити без розгляду.
Апеляційну скаргу на оскарження цієї ухвали може бути подано до Донецького Апеляційного адміністративного суду через Селидівський міський суд Донецької області протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя