Справа: № 2а-1008/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Клочкова Н.В.,
Суддя-доповідач: Бабенко К.А
Іменем України
"25" жовтня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Мельничука В.П., Федотова І.В., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Малого приватного підприємства «Гавань»в особі директора ОСОБА_2 на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року за адміністративним позовом Малого приватного підприємства «Гавань»в особі директора ОСОБА_2 до Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства України, Уповноваженого Верховної Ради України Карпачової Н.І. про зобов'язання вчинення певних дій, -
В зв'язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року провадження в частині позовних вимог закрито.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року позов залишено без задоволення.
Не погоджуючись із Постановою суду першої інстанції, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити його позовні вимоги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Згідно із частиною першою ст. 93 Конституції України та частиною першою ст. 89 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»від 10 лютого 2010 року № 1861-VI, право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України, Кабінету Міністрів України і Національному банку України. А відповідно до п. 1 частини п'ятої ст. 89 цього Закону, право законодавчої ініціативи здійснюється шляхом внесення до Верховної Ради проектів законів, постанов.
Тобто, подання до Верховної Ради України проектів змін до законів України належить до повноважень Кабінету Міністрів України -вищого органу в системі органів виконавчої влади, а не особисто Міністра та є його правом, а не обов'язком.
Згідно із ст. 6 Конституції України, державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
А відповідно до ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.
Крім того, згідно із частиною третьою ст. 5 Конституції України, ніхто не може узурпувати державну владу, в зв'язку з чим, суд не наділений правом зобов'язання будь-якого суб'єкта законодавчої ініціативи вносити до Верховної Ради України проекти законів України, оскільки суд не може втручатись в повноваження органу виконавчої влади, тому, як це призведе до порушення встановленої Конституцією та чинним законодавством України процедури внесення змін до законів України.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції -без змін.
Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
Апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Гавань»в особі директора ОСОБА_2 залишити без задоволення , а Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 березня 2011 року - без змін .
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Мельничук В.П.
Федотов І.В.