Справа № 2-а/1970/2491/11
"29" вересня 2011 р. Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої Дерех Н.В.
при секретарі Ревус О.І.
за участю :
представника позивача ОСОБА_2
представників відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України про стягнення коштів,
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області ( надалі позивач, КРУ в Тернопільській області) звернулося до адміністративного суду з адміністративним позовом до Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України (надалі відповідач, ТО ФСТ «Колос»АПК) про стягнення 5598,95 грн.
Представником позивача Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області в судовому засіданні подано заяву про зменшення позовних вимог, оскільки відповідачем надано ряд документів, якими засвідчено часткове виконання вимоги. А саме відповідачем перераховано до обласного бюджету кошти в сумі 1542,93 грн. та зайво сплачені кошти до Фондів в сумі 585,12 грн. Таким чином, сума, яка підлягає стягненню з Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України, становить 3470,90 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та пояснив, що Згідно Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", відповідно до п. 1.2.1.1 Плану контрольно-ревізійної роботи, КРВ в м. Тернополі та Тернопільському районі проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України, в процесі ревізії встановлено, що в порушення пп.7 п.2 наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників фізкультурно-спортивних товариств», головою Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України ОСОБА_5 видавались розпорядження на призначення матеріальної допомоги заступнику голови ОСОБА_6, без відповідного рішення органу вищого рівня.
Представник відповідача Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України в судовому засіданні проти позову заперечила, і пояснила, що підлягає сумніву виявлене порушення про призначення матеріальної допомоги заступнику голови обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»ОСОБА_6, оскільки головою обласного ФСТ «Колос»ОСОБА_5підписано розпорядження про видачу матеріальної допомоги апарату обласного ФСТ «Колос», в тому числі заступнику голови, якому на той час було присвоєне почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України»і який на даний час, згідно рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 11.04.2001 року № 443 є опікуном двох сиріт. Такі кошти щорічно плануються в бюджеті обласного ФСТ «Колос».
Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, представника відповідача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, грунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення, виходячи з наступних міркувань.
У відповідності до Наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту № 792 від 15.03.2006 року ( з наступними змінами)преміювання керівників рад та організацій фізкультурно-спортивних товариств, їх заступників, установлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органів вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.
Згідно Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", відповідно до п. 1.2.1.1 Плану контрольно-ревізійної роботи, КРВ в м. Тернополі та Тернопільському районі проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового розвитку за період з 01.01.2009 по 31.03.2011, за результатами якої складено акт від 02.06.2011 №17-22/72.
Судом встановлено, що в порушення пп.7 п.2 наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників фізкультурно-спортивних товариств», головою Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України ОСОБА_5 видавались розпорядження на призначення матеріальної допомоги заступнику голови ОСОБА_6, без відповідного рішення органу вищого рівня. Вказане порушення призвело до незаконних видатків на загальну суму в тому числі, виплата допомоги на загальну суму 3470,90 грн.
Згідно ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», ст.113 Бюджетного кодексу України, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів та майна, станом та достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів.
Відповідно до п.52 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 №550, органи державної контрольно-ревізійної служби здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства.
Згідно ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно- ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Відповідно до ст. 10 Закону України „Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні" органи ДКРС мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що вимога КРУ в Тернопільській області не оскаржена відповідачем, не скасована у встановленому законом порядку, а значить підлягає виконанню в обов”язковому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов Контрольно- ревізійного управління в Тернопільській області є підставним, ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення
керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Тернопільського обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос»агропромислового комплексу України (м. Тернопіль, вул.. Танцорова, 51, код ЄДРПОУ 01290365) на користь обласного бюджету 3470 ( три тисячі чотириста сімдесят) грн. 90 коп., шляхом перерахування ГУДК в Тернопільській області, код класифікації доходів 21080500, одержувач -обласний бюджет, ід.код 23587539, р/р 31412535700001, призначення платежу -інші надходження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.