Постанова від 23.06.2011 по справі 2-а/1970/1553/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1553/11

"23" червня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі головуючої судді Мірінович У.А.

розглянувши у скороченому провадженні у місті Тернополі адміністративну справу

за позовом прокурора міста Вінниці в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно -Західному регіоні»

до приватного підприємства «Великі Бірки Водоканал»

про стягнення штрафних санкцій

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Вінниці в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Південно -Західному регіоні»звернувся до суду з позовом до приватного підприємства «Великі Бірки Водоканал»про стягнення штрафних санкцій в сумі 680 грн., мотивуючи свої позовні вимоги тим, що працівниками Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Тернопільській області (далі -Держінспекція з енергонагляду) було проведено перевірку щодо виконання відповідачем припису № 06/30-0576 від 29.12.2009 року. За результатами перевірки складено акт (протокол) від 30.08.2010 року № 06/30 -0029, на підставі якого Держінспекцією з енергонагляду було видано розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року про усунення порушень, обов'язкове для виконання відповідачем згідно Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності»та зобов'язано відповідача повідомити до 27.10.2010р. про виконання вищевказаного розпорядження в цілому. Однак, після закінчення граничного терміну виконання розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року, інформація про його виконання до Держінспекції з енергонагляду не надходила.

06.01.2011 року Держінспекцією з енергонагляду було проведено перевірку щодо виконання відповідачем розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року. За результатами перевірки складено акт перевірки (протокол) від 06.01.2011 року № 06/30 - 47 -002, на підставі чого Держінспекцією з енергонагляду винесено постанову № 06/30-02-002 від 18.01.2011 року про накладення до відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 680 грн.

На підставі статті 183 - 2 Кодексу адміністративного судочинства України Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 07.06.2011 року про відкриття скороченого провадження у справі, у якій зазначено строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Копія даної ухвали та позовної заяви з доданими до неї документами надіслана відповідачу та отримана відповідачем 14.06.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення. Заяви про визнання позову або заперечень на позов до суду відповідач не подав.

Враховуючи викладене та оцінивши повідомлені позивачем обставини, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року № 575/97-ВР (далі -Закон № 575/97-ВР) державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

Статтею 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності»від 05.04.2007 року № 877-V (далі -Закон № 877-V) передбачено, що виключно законами встановлюються санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.

Згідно ст. 6 Закону № 877-V передбачено, що підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).

30.08.2010 року працівниками Держінспекції з енергонагляду було проведено позапланову перевірку приватного підприємства «Великі Бірки Водоканал», що розташований за адресою вул. Л.Українки, 6а, смт. Великі Бірки, Тернопільський район, Тернопільська обл. щодо виконання припису № 06/30-0576 від 29.12.2009 року. Перевірка проведена в присутності директора підприємства Цетнара С.М.

За результатами перевірки складено акт (протокол) від 30.08.2010 року № 06/30 -0029, у якому встановлено, що відповідачем не виконано вимоги припису № 06/30-0576 від 29.12.2009 року в частині викладених у вищевказаному акті (протоколі).

На підставі акта перевірки Держінспекцією з енергонагляду видано розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року про усунення порушень, які викладені у вищевказаному розпорядженні та зобов'язано відповідача повідомити до 27.10.2010р. про виконання даного розпорядження в цілому. Один примірник розпорядження був направлений відповідачу та отримано 07.09.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Однак, після закінченого граничного терміну виконання розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року, інформація про його виконання до Держінспекції з енергонагляду не надходила.

Як випливає з матеріалів справи, що з метою здійснення контролю за виконання наданого розпорядження по усуненню виявлених порушень 06.01.2011 року працівниками Держінспекції з енергонагляду було проведено позапланову перевірку відповідача щодо виконання розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року. Перевірка проведена в присутності директора підприємства Цетнара С.М.

За результатами перевірки складено акт (протокол) 06.01.2011 року № 06/30 - 47 - 002, у якому встановлено, що відповідачем не виконано вимоги розпорядження № 06/30-0234 від 01.09.2010 року в частині викладених у вищевказаному акті (протоколі).

На підставі акта перевірки Держінспекцією з енергонагляду винесено постанову № 06/30-02-002 від 18.01.2011 року про накладення до відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 680 грн. та зазначено, що сума штрафу має бути протягом 30 днів з дня прийняття постанови сплачена до Державного бюджету України. Один примірник постанови був направлений відповідачу та отримано ним 21.01.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до ч. 9 ст.7 Закону № 877-V розпорядження або інший розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю) - обов'язкове для виконання письмове рішення органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень у визначені строки. Розпорядження видається та підписується керівником органу державного нагляду (контролю) або його заступником.

Статтею 27 Закону № 575/97-ВР передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Санкції застосовуються відповідно до Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312. (далі -Положення № 1312)

Відповідно до п.10 Постанови № 1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Таким чином, несплачена відповідачем сума штрафу в розмірі 680 грн. підлягає стягненню в судовому порядку.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за доведені обставини на які посилається прокурор, а адміністративний позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись Закону України «Про електроенергетику», Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 та ст.ст. 2, 3, 6-12, 17, 18, 160-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задоволити.

2. Стягнути з приватного підприємства «Великі Бірки Водоканал»(вул. Л.Українки, 6а, смт. Великі Бірки, Тернопільський район, Тернопільська обл.) в користь Державного бюджету України на р/р 31113106700513, МФО 83812, код одержувача 23589225 23565225, Держбюджет Тернопільський район 21081100) штрафну санкцію в розмірі 680 (шістсот вісімдесят) гривень 00 коп.

3. Копію постанови направити сторонам.

Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Головуючий суддя Мірінович У.А.

копія вірна

Суддя Мірінович У.А.