копія
20 жовтня 2011 р. Справа № 2a-1870/4544/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,
представників позивача - Голуб А.В., Порядін В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Сумській області до Липоводолинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії,-
Контрольно-ревізійне управління в Сумській області звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Липоводолинської районної державної адміністрації в якій, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить зобов'язати Липоводолинську районну державну адміністрацію виконати пункт 3 листа-вимоги від 09.11.2010 року №08-14/6962.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що в ході проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Липоводолинської районної державної адміністрації за період з 01.01.2008 по 31.08.2010 року було виявлено ряд порушень, які викладені в акті ревізії від 28.10.2010 року №08-08-02/20, та направлено на адресу відповідача вимогу №08-14/6962 від 09.11.2010 року "Про усунення виявлених ревізією порушень". В пункті 3 зазначеної вимоги передбачено, що в зв'язку із порушенням Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 року №43, у періоді, що підлягав ревізії, відповідачем зайво списано 158,49 л бензину марки А-92, що призвело до нестачі, сума збитків від якої згідно постанови Кабінету Міністрів від 22.01.1996 року №116 складає 1819,66 грн., у зв'язку із чим Липоводолинській районній державній адміністрації потрібно стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей (незаконно списаного бензину) на загальну суму 1819,66 грн., в порядку та розмірах встановлених ст.ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів від 22.01.1996 року №116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 909,83 грн.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Також, у письмовому відзиві, надісланому до суду, просить справу розглядати без участі його представника, зазначає, що протягом 2008 року було списано 995 літрів, а за результатами перевірки - 1666 літрів. В дану цифру було включено бензин, який був наданий керівниками сільськогосподарських підприємств в якості спонсорської допомоги або який був придбаний за власні кошти керівника, особи, яка використовувала автомобіль для виконання доручень керівника. Даний бензин був придбаний не за державні кошти, по меморіальному ордеру не списувався, а в подорожньому листі літраж зазначався, оскільки зміни відображались по спідометру. Аналогічна ситуація спостерігалась і у 2009 та 2010 роках.
Заслухавши доводи представників позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне уточнені позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що відповідно до п. 2.3 Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Сумській області на ІІІ квартал 2010 року на підставі направлень на проведення ревізії від 23.09.2010 року №№1044, 1050, проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Липоводолинської районної державної адміністрації за період з 01.01.2008 по 31.08.2010 року, за результатами якої складено акт №08-08-02/20 від 28.10.2010 року (а.с.8-10).
Як вбачається із акту №08-08-02/20 від 28.10.2010 року, в результаті проведеної ревізії норм списання палива і мастильних матеріалів встановлено, що при проведенні списання бензину по автомобілю ГАЗ 3110 державний номер НОМЕР_2 в порушення Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.1998 року №43, застосовувалась базова лінійна норма витрат пального 13 л на 100 км при нормативній 12,2 л на 100 км. Дану обставину відповідач не спростовує.
Станом на 01.01.2009, 01.01.2010 та 31.08.2010 року на балансі відповідача обліковується 4 автомобіля, серед яких автомобіль ГАЗ-3110, державний номер НОМЕР_2.
Із копії свідоцтва про державну реєстрацію транспортного засобу серії КХС №803445 (а.с.57), який належить Липоводолинській районній державній адміністрації вбачається, що автомобіль ГАЗ 3110, державний номер НОМЕР_2, шасі №НОМЕР_3, легковий седан - В обладнано двигуном з робочим об'ємом 2445 куб см.
Крім того, із листів Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області від 19.10.2011 року №10/5756 (а.с.63) та від 20.10.2011 року №10/5808 (а.с.65) вбачається, що вищезазначений автомобіль обладнано двигуном, робочий об'єм якого складає - 2445 куб. см., потужністю 73,5 кВт та 5-ти ступеневою механічною коробкою передач.
Перевіряючими встановлено, що у періоді, що підлягав ревізії, відповідачем зайво списано 158,49 л бензину марки А-92 на загальну суму 909,83 грн., в тому числі в 2008 році - 102,59 л на суму 572,92 грн., в 2009 році - 40,07 л на суму 218,19 грн. та в 2010 році - 15,83 л на суму 118,72 грн.
При проведенні інвентаризації палива і мастильних матеріалів у матеріально відповідальної особи - водія ОСОБА_3, за яким закріплено автомобіль ГАЗ 3110, державний номер НОМЕР_2, лишків бензину не встановлено, внаслідок чого сума недостачі бензину через зайве його списання становить 909,83 грн.
Позивачем було направлено голові Липоводолинської районної державної адміністрації лист №18-08-14-14/3532 від 31.05.2011 року "Про надання інформації щодо усунення порушень" (а.с.66).
Із пояснень представників позивача вбачається, що вимога від 09.11.2010 року №08-14/6962 "Про усунення виявлених ревізією порушень" Липоводолинською районною державною адміністрацією не була виконана на момент звернення до суду.
Пунктом 3 листа-вимоги від 09.11.2010 року №08-14/6962 "Про усунення виявлених ревізією порушень" (а.с.5-7) відповідача було зобов'язано стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей (незаконно списаного бензину) на загальну суму 1816,66 грн. в порядку та розмірах, встановлених ст. ст. 130-136 КЗпП України, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 року №116, з яких в порядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 909,83 грн.
Відповідно до Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року № 43, нормування витрат палива - це встановлення допустимої міри його споживання в певних умовах експлуатації автомобілів, для чого застосовуються базові лінійні норми, встановлені по моделях (модифікаціях) автомобілів, та система нормативів і коригуючих коефіцієнтів, які дозволяють враховувати виконану транспортну роботу, кліматичні, дорожні, та інші умови експлуатації. Нормування витрат моторних олив та мастил здійснюється пропорційно до витрат палива згідно з встановленими нормативами.
Як вбачається із Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, норма витрат палива для автомобіля ГАЗ-3110, робочий об'єм двигуна - 2445 куб. см., потужністю 73,5 кВт, з 5-ти ступеневою коробкою передач з ДВЗ ЗМЗ-402.10 складає 12,2 л на 100 кілометрів.
Як вбачається із пояснень головного бухгалтера Липоводолинської районної державної адміністрації, при проведенні списання бензину по автомобілю ГАЗ 3110, державний номер НОМЕР_2, застосовувалась базова лінійна норма пального 13 л на 100 км, про що зазначено на 22-23 аркушах акту ревізії та не заперечується відповідачем (а.с.48-49).
Із відомостей зайвого списання пального Липоводолинською районною адміністрацією вбачається, що в 2008 році (додаток №67 до акту ревізії, а.с.20) відповідачем було зайво списано 102,59 л бензину на суму 572,92 грн., в 2009 році (додаток №68 до акту ревізії, а.с. 21) було зайво списано 40,07 л пального на суму 218,19 грн., в 2010 році (додаток №69 до акту ревізії, а.с. 22) було зайво списано 15,83 л пального на суму 118,72 грн.
Розмір завданих підприємству та державі збитків від зайвих витрат на пальне, розрахований позивачем відповідно до Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №116, та становить 1819,66 грн.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" від 26.01.1993 року №2939-ХІІ, передбачено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізується.
Вимога Контрольно-ревізійного управління в Сумській області №08-14/6962 від 09.11.2010 року відповідачем в установленому законом порядку не оскаржена та не скасована, на час розгляду справи в суді в добровільному порядку не виконана.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає уточнені позовні вимоги позивача в частині зобов'язання Липоводолинської районної державної адміністрації виконати п. 3 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Сумській області №08-14/6962 від 09.11.2010р., а саме стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей (незаконно списаного бензину) на загальну суму 1819,66 грн., в порядку та розмірах, встановлених стст130-136 Кодексу законів про працю України, постановою Кабінету міністрів України №116 від 22.01.1996р., з яких 909,83 грн. в порядку, визначеному постановою Кабінету міністрів України №116 від 22.01.1996р., перерахувати в дохід Державного бюджету України - правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Сумській області до Липоводолинської районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов'язати Липоводолинську районну державну адміністрацію виконати п. 3 вимоги Контрольно-ревізійного управління в Сумській області №08-14/6962 від 09.11.2010р., а саме стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей (незаконно списаного бензину) на загальну суму 1819,66 грн., в порядку та розмірах, встановлених стст130-136 Кодексу законів про працю України, постановою Кабінету міністрів України №116 від 22.01.1996р., з яких 909,83 грн. в порядку, визначеному постановою Кабінету міністрів України №116 від 22.01.1996р., перерахувати в дохід Державного бюджету України. < Сума стягнення (цифрами) > < Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня отримання постанови в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 24.10.2011 року