21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел.66-03-00, 66-11-31, http://vn.arbitr.gov.ua
27 жовтня 2011 р. Справа № 15/89/2011/5003
за заявою : Державної податкової інспекції у м. Вінниці
до: Суб'єкта підприємницької діяльності - громадянина ОСОБА_1, м. Вінниця
про визнання банкрутом
Головуючий суддя Лабунська Т.І.
Секретар судового засідання Гренишена О.В.
За участю представників :
ДПІ у м. Вінниці - ОСОБА_2, довіреність № 680 від 05.01.2011 р.
10 жовтня 2011 року господарським судом Вінницької області порушено провадження у справі № 15/89/2011/5003 про банкрутство суб"єкта підприємницької діяльності-громадянина ОСОБА_1, м. Вінниця в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою від 10 жовтня 2011 року про порушення справи про банкрутство введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника, розгляд справи призначено на 18 жовтня 2011 року.
Ухвалою від 18 жовтня 2011 року розгляд справи відкладено на 27 жовтня 2011 року в зв"язку з необхідністю витребування додаткових письмових доказів та неявкою представників сторін.
В поданій до суду заяві повідомлено, що суб"єкт підприємницької діяльності-громадянин ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Вінницької міської ради 26 березня 2008 року.
Станом на 03 жовтня 2011 року заборгованість даного підприємця перед бюджетом становить 194381,75 грн., з яких 164307,66 грн. - основний платіж, 1360,00 грн. - фінансова санкція, 28714,09 грн. - пеня.
Починаючи з 26 жовтня 2009 року боржник не звітував до ДПІ у м. Вінниці.
Згідно довідок БТІ, МРЕВ ВДАІ УМВС у Вінницькій області, центру земельного кадастру, майно за боржником відсутнє.
27 жовтня 2011 року в судове засідання прибула представник ініціюючого кредитора.
Представник боржника в судове засідання не з"явився.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі сторонам надсилається за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначено в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Так, на адреси ініціюючого кредитора та боржника, повідомлені в заяві про порушення провадження у справі про банкрутство, направлені копії ухвал від 10 жовтня 2011 року про порушення провадження у справі про банкрутство та від 18 жовтня 2011 року про відкладення розгляду справи.
При цьому суд зазначає, що до канцелярії суду не повертались копії ухвал, направлених на адресу боржника.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи і забезпечення їх явки в судове засідання для реалізації права на судовий захист своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши законодавчі акти, заслухавши представників сторін, суд приходить до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.
На підставі положень п. 3 ст. 209 Господарського кодексу України та ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначає, що кредитором може бути юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Стаття 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Законодавець, порівняно із загальними процедурами провадження у справах про банкрутство встановив у ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" особливості застосування процедур банкрутства щодо відсутнього боржника.
Суб'єктом права, що ліквідується в порядку, визначеному ст. 52 Закону про банкрутство є будь-який підприємець, який відповідно до законодавства України є суб'єктом банкрутства.
У відповідності до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
За змістом даної норми встановлено, що суб'єктом, до якого застосовуються особливості, передбачені цією статтею є дві категорії боржників: громадянин-підприємець - боржник та боржник - юридична особа.
Відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Отже кредитор, набуває процесуального права та може здійснити дії, які зазначені вище лише при наявності хоча б однієї з умов: громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням; ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності; за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
Аналогічна позиція щодо підстав порушення провадження у справі за ст. 52 Закону
України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" викладена в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18 грудня 2009 року (п. 104).
За змістом ч. 3 ст. 6 та ч. 1, 8 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором своєї вимоги до боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
За приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" безспірними являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Виключний перелік виконавчих документів встановлений у Законі України "Про виконавче провадження".
Заборгованість боржника - суб"єкта підприємницької діяльності-громадянина ОСОБА_1 перед кредитором - Державною податковою інспекцією у м. Вінниці в сумі 105250,50 грн. вважається безспірною з огляду на таке.
23 грудня 2009 року Вінницьким окружним адміністративним судом було винесено постанову якою стягнуто з суб"єкта підприємницької діяльності-громадянина ОСОБА_1 на користь Державної податкової інспекції у м. Вінниці загальну суму податкової заборгованості 105250,50 грн. за рахунок активів платника податків.
13 січня 2011 року відділом державної виконавчої служби Вінницького міського управління юстиції була винесена постанова про відкриття виконачого провадження згідно виконавчого листа № 2-а-4685/09/0270.
Вимоги ініціюючого кредитора в сумі 89131,25 грн., які станом на день винесення постанови не є безспірними, тобто не підтвердженні виконавчими документами, будуть розглянуті судом в наступних судових засіданнях.
Із довідки Державної податкової інспекції у м. Вінниці № 53722/10/24 від 28 вересня 2011 року вбачається, що боржник не звітує до органу державної податкової служби з 26 жовтня 2009 року.
Відповідно до ст. 32 - 43 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі, що розглядається господарським судом, є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги.
За положеннями ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до матеріалів справи наявні докази безспірності вимог кредитора та ознаки, які свідчать про неподання боржником звітності до органів державної податкової служби протягом року, що є підставою для визнання боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону про банкрутство.
Відповідно до п. 2 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього.
19 жовтня 2011 року арбітражний керуючий Бойко О.В. до суду подано заяву про призначення його ліквідатором у справі про банкрутство СПД ОСОБА_1
Відповідно до п. 5 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору та до суду заяви з вимогами до банкрута.
Керуючись ст. 1, 3-1, ч. 1, 8 ст. 7, 13, 22-25, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 53 ЦК України, ст. 4-1, 4-5, ч. 2 ст. 12, ст.ст. 32-43, 115 ГПК України суд,-
Визнати безспірні грошові вимоги Державної податкової інспекції у м. Вінниці в сумі 105250,50 грн.
Визнати боржника - Суб'єкта підприємницької діяльності - громадянина ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_1) банкрутом.
Відкрити ліквідаційну процедуру.
Призначити ліквідатором Суб'єкта підприємницької діяльності - громадянина ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний НОМЕР_1) арбітражного керуючого Бойка Олега Васильовича (ліцензія НОМЕР_2 від 21 травня 2010 року, АДРЕСА_2).
Ліквідатору до завершення строку ліквідаційної процедури:
- Забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
- Письмово повідомити усіх кредиторів про введення ліквідаційної процедури, прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи.
Постанову направити згідно переліку.
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. 7 прим.:
1 - до справи
2 - ДПІ у м. Вінниці
3 - СПД ОСОБА_1 - АДРЕСА_1
4 - Відділ державної реєстрації департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради
5 - Ленінський відділ ДВС Вінницького МУЮ
6 - Сектору з питань банкрутства у Вінницькій області
7 - Арбітражний керуючий Бойко О.В. - АДРЕСА_2