Справа 22а-11160/11 Головуючий у 1 інстанції Ткаченко Л.В.
Категорія 10.3.2 Доповідач Могутова Н.Г.
09 червня 2011 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Могутової Н.Г., суддів Янчук Т.О., Безрученко Ю.О.
при секретарі Богданові Д.І.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька на постанову Калінінського районного суду м. Донецька від 14 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату недоотриманих сум на оздоровлення,
Постановою Калінінського районного суду м. Донецька від 14 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату недоотриманих сум на оздоровлення - позов задоволено: визнано неправомірною відмову відповідача в частині відмову позивачу здійснити донарахування розміру компенсаційних виплат щорічної допомоги на оздоровлення за 2004, 2005, 2007 та 2008 роки. Стягнуто з відповідача за рахунок коштів Державного бюджету України на користь позивача недоотриману суму щорічної грошової допомоги на оздоровлення за 2004 р. у розмірі 1 283,30 грн., за 2005 р. у розмірі 1 560,00 грн., за 2007 р. - 2 200,00 грн. та за 2008 р. - 2 925,00 грн., всього 7 968,30 грн.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька подало апеляційну скаргу на зазначене судове рішення, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права і просить постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів, здійснюючи апеляційний перегляд в межах апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з наступних підстав.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що позивач перебуває на обліку у відповідача, як особа, що належить до 2 категорії у зв'язку з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Згідно зі ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - виплачується щорічна допомога на оздоровлення - одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім'ям, які втратили годувальника із числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
Розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму визначається на момент виплати допомоги.
Частиною 1 ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що конкретні розміри всіх доплат, пенсій і компенсацій підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Статтею 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що розміри доплат, пенсій та компенсацій, які передбачені цим Законом, у тому числі й допомоги на оздоровлення, підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що розміри доплат, пенсій та компенсацій, які передбачені цим Законом, у тому числі й допомоги на оздоровлення, підвищуються Кабінетом Міністрів України відповідно до зміни вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати.
Отже, Кабінет Міністрів України не уповноважений цим Законом зменшувати встановлені розміри таких виплат, а лише відповідним чином реагувати на потребу в їх збільшенні.
Пільги, компенсації та гарантії є видом соціальної допомоги і необхідною складовою права громадян, передбаченого Конституцією України, на достатній життєвий рівень, а тому звуження підзаконним актом змісту та обсягу права, наданого Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», є безпідставним. Таким чином, висновки суду першої інстанцій у цій справі ґрунтуються на законі.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України рішення повинно бути законним і обґрунтованим.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і не є підставами для скасування або зміни рішення.
У відповідності до ч.1 ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, рішення суду першої інстанції відповідає вимогам закону, зібраним доказам, обставинам справи і підстав для його скасування з мотивів, викладених в апеляцій скарзі, не вбачається.
Керуючись ст.ст.197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька залишити без задоволення.
Постанову Калінінського районного суду м. Донецька від 14 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Калінінської районної Ради м. Донецька про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату недоотриманих сум на оздоровлення - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили цією ухвалою.
Головуючий : Н.Г. Могутова
Судді: Т.О. Янчук
Ю.О. Безрученко