Постанова від 30.09.2011 по справі 3/2520/598/11

Справа № 3/2520/598/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.09.2011 року року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Стельмаха А.П., при секретарі Чепурній М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Сосниця справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, працюючого завідуючим господарством Сосницького РВ УМВС України в Чернігівській області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Сосницького районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 15.09.2011 року, з якого вбачається, що 15 вересня 2011 року о 08:50 год. ОСОБА_1 в смт Сосниця по вулиці Троїцькій керував автомобілем ВАЗ 2101 номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини). Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння в медичному закладі відмовився в присутності двох свідків. Чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху. В судовому засіданні ОСОБА_2 обставини адмінпротоколу не визнав, пояснив, що 15.09.2011 року зранку він керував автомобілем в смт Сосниця не знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, на підтвердження чого надає довідку із Сосницької ЦРЛ від 15.09.2011 року, окрім того йому не пропонували пройти медичний огляд на стан сп'яніння в медичному закладі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження по справі з наступних причин.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.

З висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції виданою 15.09.2011 року Сосницькою ЦРЛ вбачається, що в результаті огляду ОСОБА_1 15.09.2011 року о 10:00 годині ознак сп'яніння у останнього не виявлено.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

Відповідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Таким чином, суд вважає за необхідне провадження по справі закрити в зв'язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 247, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення..

Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги через Сосницький районний суд.

Суддя А.П. Стельмах