Ухвала від 13.10.2011 по справі 6/522

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

справа № 6/52213.10.11

За позовом ОСОБА_1

До відповідача-1 ОСОБА_2

До відповідача-2 ОСОБА_3

До відповідача-3 Товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21”

Третя особа-1 на стороні відповідачів 1 та 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4

Третя особа-2 на стороні відповідача-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Подільська районна у місті Києві державна адміністрація

Про визнання недійсними правочину, рішення зборів учасників, статуту та скасування державної реєстрації змін до статуту

Суддя Ковтун С.А.

Представники учасників процесу:

Від позивача ОСОБА_5 (за дов.)

Від відповідача-1 ОСОБА_6

Від інших учасників процесу не з'явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

До господарського суду міста Києва звернувся з позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 та товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21” про визнання недійсним правочину по передачі належних йому корпоративних прав.

Ухвалою суду від 12.11.2010 р. порушено провадження у справі № 6/522, залучено до участі у справі як третю особу на стороні відповідачів 1 та 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 та третю особу на стороні відповідача-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Подільську районну у місті Києві державну адміністрацію, розгляд справи призначено на 06.12.2010 р..

Відповідач-2 та треті особи у судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили.

У судовому засіданні позивачем подано заяву про зміну предмету позову. Зокрема, позивач просить:

- визнати недійсним правочин по передачі належних ОСОБА_1 корпоративних прав, а саме: 60% статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21” відповідачам -ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на підставі відсутності належного обсягу дієздатності та невідповідності його волевиявлення на передачу прав його внутрішній волі;

-скасувати державну реєстрацію змін до статут товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21”, відповідно до яких ОСОБА_1 виключено із складу часників товариства “Прогрес 21”;

-визнати недійсним рішення зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21”від 22.01.2002 року (протокол №17);

-визнати недійсним статут товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес 21”, відповідно до якого змінилися частки учасників у статутному капіталі після виключення із складу учасників ОСОБА_1.

Судом прийнято заяву позивача в повному обсязі.

За твердженням позивача, у 1998 та 2000 роках він переніс інфаркти, факту передачі своєї частки у розмірі 60 відсотків статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес-21”не пам'ятає. Також у позивача є сумніви щодо наявності у нього станом на час укладення оспорюваного правочину необхідного обсягу цивільної дієздатності та відповідності волевиявлення його внутрішній волі.

Ухвалою суду від 06.12.2010 р. розгляд справи відкладено до 16.12.2010 р..

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 у поданих суду письмових пояснення зазначила, що нею 22.01.2002 р. було засвідчено справжність підпису ОСОБА_1 на заяві до загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю “Прогрес-21” про передачу 60 відсотків статного капіталу у рівних частках ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за реєстровим номером 402. При вчиненні цієї нотаріальної дії ОСОБА_1 перебував у здоровому глузді, розумів значення своїх дій, не скаржився на свій стан здоров'я.

Відповідач-1 позовні вимоги відхилив у повному обсязі.

Ухвалою суду від 16.12.2010 р. у справі № 6/522 призначено судову документально-психіатричну експертизу, проведення якої доручено Київському міському центру судово-психіатричної експертизи. У зв'язку з призначенням судової експертизи зупинено провадження у справі № 6/522 до отримання висновку експерта.

На адресу суду повернуто матеріали справи № 6/522 з актом амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 551 від 02.06.2011 р..

Ухвалою від 13.09.2011 р. поновлено провадження у справі, розгляд останньої призначено на 29.09.2011 р..

Ухвалою суду від 29.09.2011 р. розгляд справи було відкладено на 13.10.2011 р..

Відповідачі та треті особи у судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце судового засідання були повідомленні належним чином.

У судовому засіданні представником позивача подано заяву про зміну предмету позову.

Зокрема, крім раніше заявлених вимог, визнати недійсним заяву ОСОБА_1 про вихід зі складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес-21»та передачу належної йому частки розміром 60% статутного капіталу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних частинах, посвідченої нотаріально приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_4 21 січня 2002 року та застосувати наслідки недійсності правочину, як було викладено раніше.

Суд приймає заяву позивача.

Дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись статтями 77, 86 Господарського процесуального

кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкласти розгляд справи на 20.10.2011 о 09:30год.

2. Викликати для участі у засіданні, яке відбудеться за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, зал судових засідань № 43, представників учасників процесу.

3. Повноваження представників учасників процесу повинні бути підтверджені відповідними довіреностями.

СуддяС.А. Ковтун

Попередній документ
18759254
Наступний документ
18759256
Інформація про рішення:
№ рішення: 18759255
№ справи: 6/522
Дата рішення: 13.10.2011
Дата публікації: 27.10.2011
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Договірні, переддоговірні немайнові, спори: