Ухвала від 30.05.2011 по справі 2а-4341/11/1270

Категорія №11.5

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

30 травня 2011 року Справа № 2а-4341/11/1270

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Н.В.Мирончук, перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до державних виконавців Артемівського ВДВС Луганського МУЮ ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання незаконними дій посадових осіб Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, -

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до державних виконавців Артемівського ВДВС Луганського МУЮ ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання незаконними дій посадових осіб Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, в якій просить визнати незаконними дії посадових осіб Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції та зобов'язати Артемівський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції винести постанову про закінчення виконавчого провадження, скасувати постанови про накладення штрафів.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч.2 ст.85 Закону України „Про виконавче провадження”, скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Згідно ст.383 Цивільно-процесуального кодексу України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до ЦПК України, порушено їх права чи свободи.

Частина 2 ст.384 Цивільно-процесуального кодексу України передбачає, що скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Як вбачається з позовної заяви ОСОБА_1, 18.06.2010р. Артемівським районним судом міста Луганська у справі №2-1809/10 за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_1 було винесено рішення.

18.06.2010р. на підставі вказаного рішення Артемівським районним судом м.Луганська було видано виконавчий лист, на виконання якого Артемівським відділом державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції 24.09.2010р. відкрито виконавче провадження ВП№21549268 та ВП№21549159.

Отже, при вирішенні питання про відкриття провадження було встановлено, що відповідачка у цивільній справі №2-1809/10 ОСОБА_1 просить суд вжити заходи щодо виконання рішення Артемівського районного суду м.Луганська, вирішити питання пов'язані із зверненням судового рішення до виконання. Вирішення даних питань відноситься до суду, який прийняв рішення, а тому провадження у справі за позовом ОСОБА_1 не підлягає відкриттю, так як заяву останньої не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Відповідно ч.2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо, заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до державних виконавців Артемівського ВДВС Луганського МУЮ ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,ОСОБА_5, Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання незаконними дій посадових осіб Артемівського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, зобов"язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження, скасування постанов про накладення штрафів.

Роз'яснити позивачу, що даний позов підлягає розгляду Артемівським районним судом м.Луганська у порядку цивільного судочинства.

Копію вказаної ухвали направити позивачеві, разом з ухвалою надіслати позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги. ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Н.В. Мирончук