Постанова від 07.10.2011 по справі 1170/2а-3560/11

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2011 року Справа № 1170/2а-3560/11

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ясенової Т.І., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Прокурора м.Кіровограда в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м.Кіровограда в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені якої діє територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 1020 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами проведених перевірок дотримання законодавства про автомобільний транспорт відповідача від 04.03.2011р., 25.05.2011р. були винесені постанови про застосування фінансових санкцій за порушення ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” від 10.03.2011р. №076945 та від 02.06.2011р. №017912 на загальну суму 1020 грн.

Відповідачем в установлені строки штраф в розмірі 1020 грн. в добровільному порядку не сплачено.

На адресу ФОП ОСОБА_1 рекомендованим повідомленням про вручення поштової кореспонденції направлялась копія ухвали, проте була повернута на адресу суду з довідкою пошти „за закінченням зберігання”. (а.с.16)

У відповідності до ч.4 с.33, ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що відповідач повідомлений належним чином.

Суд, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор зебезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.

Статею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Судом встановлено, що 04.03.2011р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області відповідно до завдання на перевірку була проведена планова перевірка щодо додержання суб'єктами господарювання, вимог законодавства України про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на автомобільному транспорті.

В ході перевірки відповідачем складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів на автомобільному транспорті від 04.03.2011р. №063062., в якому зафіксовано порушення допущені відповідачем в частині експлуатації легкового автомобіля ВАЗ д.н.з НОМЕР_1, облаштованого як таксі, (на даху автомобіля розташований розпізнавальний ліхтар), без наявності ліцензійної картки, чим порушено вимоги ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт”.

10.03.2011р. начальником управління територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій за №016945, якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в розмірі 510 грн. за вчинені порушення в частині експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. (а.с.9)

25.05.2011р. посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області проведено перевірку відповідача щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки складено акт від 25.05.2011р. №065343, в якому зафіксовано порушення допущені відповідачем ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” в частині експлуатації транспортного засобу, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. (а.с.11)

02.06.2011р. заступником начальником управління територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій за №017012, якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в розмірі 510 грн. за вчинені порушення в частині експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки. (а.с.13)

Відповідно до п. 26, 27 Постанови Кабінету міністрів України, від 08.11.2006, № 1567 „Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач для надання пояснень по справам про порушення уповноваженої особи суб'єкта господарювання до Інспекції не з'явився будучи повідомленим про місце та час розгляду матеріалів ( а.с.12)

Згідно ст.9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” № 1775-III від 01.06.2000 р. надання послуг з перевезення пасажирів підлягає обов'язковому ліцензуванню.

Відповідно до ст.39 Закону України „Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Зокрема, документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України „Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф.

Згідно п.п. 28, 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Судом встановлено, що постанови про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем, що підтверджується власним підписом відповідача та квитанцією про поштове відправлення від 03.06.2011р. (а.с.9,14)

Відповідач не скористався своїм правом оскаржити постанову про застосування фінансових санкцій в порядку адміністративного або судового оскарження, отже, сума штрафних санкцій в розмірі 1020 грн. є узгодженою та підлягає стягненню до Державного бюджету України.

Крім того, наданому в акті від 04.03.2011р. пояснень, відповідачем визнано факт порушення законодавства. З пояснень відповідача, зазначених в акті перевірки від 25.05.2011р., вбачається, що ФОП ОСОБА_1 не займається таксуванням так, як ліцензійна картка відсутня, а біля магазину на машині чекав свою дружину. Проте, дана обставина жодними доказами не підтверджена.

Таким чином, твердження зазначене в актах перевірки, щодо необхідності наявності ліцензійної картки у відповідача, що керував транспортним засобом належним йому, є правильним.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок, щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, територіальним управлінням Головної державної інспекцією на автомобільному транспорті в Кіровоградській області правомірно прийнято постанови про застосування фінансових санкцій №016945 від 10.03.2011р. та №017912 від 02.06.2011р., яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в розмірі 1020 грн.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь держаного бюджету України на рахунок 31112106700002, УДК у м.Кіровограді, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 823016, нараховані та не сплачені фінансові санкції в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.І. Ясенова