26 липня 2011 р. Справа № 27256/10
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді: Улицького В.З.
суддів: Любашевського В.П.,Святецького В.В.
при секретарі судового засідання: Стецків І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу П.П. «Молочні дари» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17.05.2010 року у справі за позовом П.П. «Молочні дари» до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання неправомірним та скасування рішення,-
встановила:
У березні 2010 року позивач звернулася з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області про визнання неправомірним та скасування рішення від 2 березня 2010 року №73.
Позовні вимоги мотивує тим, що у ході проведеної за період з 24 по 25 лютого 2010 року перевірки ПП «Молочні дари» наведено порушення реалізації масла вершкового за оптово-відпускними цінами, які перевищували на думку контролюючого органу граничний рівень з врахуванням 1 відсотка росту, чим порушено вимоги розпорядження голови Львівської ОДА від 30.10.2007 року №1142 та від 19.05.2008 року №453/0/5-08 прийнятих на виконання постанови КМУ від 25.12.1996 року №1548 у результаті чого отримано необґрунтовано виручку з реалізації масла селянського вагового та фасованого на загальну суму 6419,95 грн. з ПДВ .
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17.05.2010 року в позові відмовлено.
Постанову суду першої інстанції оскаржило ПП «Молочні дари». Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального і процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову постанову, якою позов задоволити.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім, випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухваленим відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін,якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Колегією суддів встановлено, що 25.02.2010 року Держаною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області проведена позапланова перевірка ПП «Молочні дари» на предмет дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства, відповідно до вимог нормативних актів Ради Міністрів АРК, місцевих державних адміністрацій ухвалених на виконання Постанови КМУ від 25.12.1996 року №1548 (розпорядження голови Львівської облдержадміністрації від 30.10.2007 року №1142 від 19.05.2008 року №453/0/608). Перевіркою встановлено, що ПП «Молочні дари» в порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово - відпускних цін на продовольчі товари», розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації «Про регулювання цін на окремі продовольчі товари» не здійснювало декларування оптово - відпускних цін на масло селянське та олію .
За наслідками проведеної перевірки відповідачем було складено акт №000079, у якому зазначено, що позивач відмовився від підпису акта з підстав, що в акті наведені недостовірні дані, а продукція визначена в накладних не підлягає декларуванню.
Відповідно до п. 1.4. Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результату порушення ними чинного в періоді, що перевірявся, порядок встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства. Порушеннями порядку встановлення і застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є, зокрема застосування цін (тарифів) з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни.
Згідно абз. 38 п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють) оптово-відпускні ціни на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування їх зміни.
Згідно п. 1 Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, цей Порядок визначає механізм декларування суб'єктами господарювання зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м'ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров'яче питне з вмістом жиру до 2,5 відсотка, сир кисломолочний з вмістом жиру до 72,5 відсотка, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову.
Крім того колегія суддів звертає увагу на те, що у відповідності до ст. 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст.138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та як належить встановити при ухваленні судового рішення у справі. Реалізація продовольчих товарів за зміненими (завищеними) цінами оптово-відпускних підтверджується актом, перевірки та розрахунками суми необґрунтовано отриманої виручки за період з липня 2009 року по січень 2010 року від реалізації масла селянського (додатки №1, №2 акту). Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення позапланової перевірки дотримання порядку формування та застосування цін на окремі види продовольства суб'єктом господарювання, і є носієм доказової інформації про виявлення порушення суб'єктами господарювання. Крім цього, зі слів представника відповідача про що не заперечував представник позивача додаток №1, №2 до вказаного акту складені власноручно бухгалтером позивача.
Колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.
З наведеного вбачається, що доводи апеляційної скарги являються безпідставними та необґрунтованими та не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому у задоволенні апеляційної скарги слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ПП «Молочні дари» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17.05.2010 року по справі №2а-2542/10/1370 - без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Говуючий: В. Улицький
Судді: В. Любашевський
В. Святецький
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 28.07.2011 року