Ухвала від 19.09.2011 по справі 5/73н

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Артема, 157, м. Донецьк, 83048, тел. 332-57-40

УХВАЛА

19.09.2011 р. справа № 5/73н(18/241н)

Головуючого: Дучал Н.М.

Суддів: Калантай М.В., Склярук О.І.

Розглянув апеляційну скаргу Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ

на ухвалу господарського суду Луганської області

від 25.08.2011 року

за заявою ОСОБА_1 про поворот виконання судового рішення

у справі № 5/73н(18/241н) (суддя: Ворожцов А.Г.)

за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м.Стаханов Луганської області

до відповідачів:

1.Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Стаханівської міської ради м.Стаханов Луганської області

2. Міської дитячої лікарні м.Стаханова, м. Стаханов Луганської області

3. Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ

про визнання результатів конкурсу недійсними, визнання договору недійсним та спонукання продовжити дію договору

за зустрічним позовом Міської дитячої лікарні м.Стаханова, м.Стаханов Луганської області

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м.Стаханов Луганської області

треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:

1.Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Стаханівської міської ради м.Стаханов Луганської області

2.Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ

про спонукання звільнити орендоване приміщення

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2009 року фізична особа -підприємець ОСОБА_1 м.Стаханов Луганської області (далі по тексту -ФОП ОСОБА_1) звернулась до господарського суду Луганської області з позовом до Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Стахановської міської ради, Міської дитячої лікарні м. Стаханова та КП "Луганська обласна "Фармація" (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) про визнання недійсними конкурсу та його результатів на право укладення договору оренди комунального майна у лікувальних закладах, проведеного 26.10.2009р. на вбудоване нежитлове приміщення площею 18 кв.м., яке розташоване в будівлі дитячої поліклініки за адресою: АДРЕСА_2; визнання недійсним договору на оренду вбудованого нежитлового приміщення площею 18 кв.м., який укладено за результатами конкурсу між Міською дитячою лікарнею м.Стаханова м. Стаханов Луганської області та Комунальним підприємством "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ; спонукання орендодавця (2-го відповідача) продовжити дію договору оренди № 168 від 10.07.2006, на який була пролонгація до 05.07.2009 року, на два роки після закінчення останнього строку, тобто до 05.07.2011 року.

11.12.2009 р. Міською дитячої лікарнею м. Стаханова до господарського суду подано зустрічний позов до ФОП ОСОБА_1, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача -Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Стаханівської міської ради м.Стаханов Луганської області; Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ про зобов'язання останньої упродовж семи днів, з дня набрання рішенням законної сили, звільнити орендоване нежитлове приміщення загальною площею 18 кв.м, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2.

Рішенням господарського суду Луганської області від 09.03.2010 р. у справі №18/241н, яке залишено без змін постановою Луганського апеляційного господарського суду від 22.04.2010 у задоволенні первісного позову відмовлено.

Зустрічний позов задоволено, зобов'язано ПП ОСОБА_1 протягом семи днів, з дня набрання рішенням суду законної сили, звільнити вбудоване нежитлове приміщення загальною площею 18 кв.м., яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2.

На виконання рішення господарського суду Луганської області від 09.03.2010 р. видано судовий наказ №18/241н від 05.05.2010р. приватному підприємцю ОСОБА_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, протягом семи днів, з дня набрання даним рішенням законної сили, звільнити вбудоване нежитлове приміщення загальною площею 18 кв.м., яке розташовано за адресою: АДРЕСА_2.

Вказане судове рішення було виконане.

Постановою Вищого господарського суду України від 20.07.2010 у справі №18/241н вищезазначені судові рішення скасовано, а справу передано на новий розгляд.

Рішенням господарського суду Луганської області від 18.11.2010р. у справі №5/73н(18/241н), яке залишено без змін Постановою Донецького апеляційного господарського суду від 01.02.2011р., позовні вимоги ПП ОСОБА_1 задоволені частково. Визнані результати конкурсу на право укладення договору оренди комунального майна, проведеного 26.10.2009р. на вбудоване нежитлове приміщення площею 18 кв.м., яке розташоване в будівлі дитячої поліклініки за адресою: АДРЕСА_2, які оформлені протоколом № 2 від 26.10.2009р. недійсними. Визнано договір оренди приміщення № 224 від 06.11.2009р., укладений між дитячою лікарнею м.Стаханова та Комунальним підприємством "Луганська обласна "Фармація" недійсним. В решті позову відмовлено. Стягнуто з Управління охорони здоров'я виконавчого комітету Стахановської міської ради на користь ФОП ОСОБА_1 витрати по сплаті державного мита в сумі 28 грн. 33 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 78 грн. 66 коп. Стягнуто з Міської дитячої лікарні м.Стаханова на користь ФОП ОСОБА_1 витрати по сплаті державного мита в сумі 28 грн. 33 коп., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 78 грн. 66 коп. У задоволенні зустрічної позовної заяви Міської дитячої лікарні м.Стаханова відмовлено.

Таким чином, примусове виселення ФОП ОСОБА_1 зі спірного приміщення було незаконним.

У зв'язку з цим, ФОП ОСОБА_1 звернулася до господарського суду Луганської області з заявою про поворот виконання судового наказу №18/241н від 05.05.2010р. шляхом вселення приватного підприємця ОСОБА_1 у вбудоване нежитлове приміщення площею 18 кв.м., яке розташоване в за адресою: АДРЕСА_2.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 25.08.2011р. по справі №18/241н задоволено заяву підприємця ОСОБА_1, допущено поворот виконання судового наказу №18/241н від 05.05.2010р. шляхом вселення приватного підприємця ОСОБА_1, ід. код. НОМЕР_1, у вбудоване нежитлове приміщення загальною площею 18 кв. м., яке розташоване за адресою: АДРЕСА_2.

Не погодившись з вищевказаною ухвалою, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ подало апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Луганської області від 25.08.2011р. по справі №18/241н.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 29.08.2011р. апеляційна скарга №1058 від 29.08.2011р. була повернута Комунальному підприємству "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ на підставі ст. 106 Господарського процесуального кодексу України.

07.09.2011р. Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ повторно подало апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Луганської області від 25.08.2011р. про поворот виконання судового рішення.

Особливості апеляційного оскарження та апеляційного перегляду ухвал господарського суду першої інстанції визначені статтями 91, 106 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 1 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого господарського суду оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду лише у випадках, передбачених статтею 106 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 106 Господарського процесуального кодексу України встановлено обмеження права на апеляційне оскарження ухвал місцевого господарського суду та визначено виключений перелік ухвал місцевого господарського суду, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення місцевого господарського суду.

Пунктом 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ Господарського процесуального кодексу України" встановлено, що апеляційна скарга подається на ухвали господарського суду, які оскаржують ся в апеляційному порядку окремо від рішення господарського суду у випадках, передбачених ст. 106 ГПК.

Приписами ст. 122 Господарського процесуального кодексу України також не передбачена можливість оскарження ухвали про поворот виконання судового рішення.

Отже, за змістом зазначених норм ухвалу місцевого господарського суду може бути оскаржено до апеляційного господарського суду тоді, коли це прямо передбачено у відповідних статтях ГПК, що регулюють винесення ухвал.

Виходячи з правового аналізу вищевказаних норм, можливість оскарження ухвали про поворот виконання судового рішення процесуальним законодавством не передбачена.

За таких обставин, Донецький апеляційний господарський суд відмовляє у прийнятті апеляційної скарги Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ на ухвалу господарського суду Луганської області від 25.08.2011р. по справі №18/241н.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 86, 98, 106 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті апеляційної скарги Комунального підприємства "Луганська обласна "Фармація" м.Луганськ на ухвалу господарського суду Луганської області від 25.08.2011р. по справі №18/241н.

Додаток: апеляційна скарга на 15 арк. - на адресу заявника апеляційної скарги.

Справу повернути господарському суду Луганської області.

Головуючий Н.М. Дучал

Судді М.В. Калантай

О.І. Склярук

Надруковано 6екз.: позивачу-1екз., відповідачам - 3екз., у справу-1екз., ДАГС-1екз.

Попередній документ
18584419
Наступний документ
18584421
Інформація про рішення:
№ рішення: 18584420
№ справи: 5/73н
Дата рішення: 19.09.2011
Дата публікації: 17.10.2011
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Донецький апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори