Постанова від 23.04.2008 по справі 14/64

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"23" квітня 2008 р.

Справа № 14/64

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б., розглянув у відкритому судовому засіданні справу №14/64

за адміністративним позовом: Знам'янського міжрайонного прокурора, в інтересах держави, в особі Знам'янської об'єднаної державної податкової інспекції, Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Чайковського, 7/55,

до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1,АДРЕСА_1,

про стягнення 775 грн. 00 коп.

Секретар судового засідання - Адаменко А.В.

Представники сторін:

від прокуратури - участі не брав;

від позивача - участі не брав;

від відповідача - участі не брав;

Час прийняття постанови - 17 год. 10 хв.

Знам'янським міжрайонним прокурором в інтересах держави в особі Знам'янської об'єднаної державної податкової інспекції подано позов про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 775 грн. 00 коп.

Прокурор та позивач в судовому засіданні 23.04.2008 року участі не брали. Від останнього надійшло клопотання № 3989/10/10 від 11.04.2008 про розгляд справи без участі повноважного представника Знам'янської ОДПІ.

Ухвали, які постановлялися за час розгляду справи (від 27.02.2008 року, та від 02.04.2008 року), були направлені відповідачу за адресою вказаною позивачем в позовній заяві, яка підтверджена свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 7).

Вказані ухвали повернуті органом поштового зв'язку з відміткою про відсутність адресата за зазначеною адресою.

Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Водночас, законодавство України, в тому числі Кодекс адміністративного судочинства України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із ст.93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах. В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.

Оскільки відомостей щодо можливої зміни адреси відповідача суду не надано - господарський суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.

Дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Пунктом 2 статті 121 Конституції України, пунктом 2 статті 5, пунктом 6 статті 20 та частиною 1 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" і частиною 2 статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на прокуратуру України, яка становить єдину систему і структурним підрозділом якої є Знам'янська міжрайонна прокуратура, при виявленні порушень закону покладається обов'язок представляти інтереси держави в суді, в тому числі в Господарському суді, із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами.

Згідно частини 1 статті 1 та статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Знам'янської міської ради 25.03.2003 року, свідоцтво - Серія В01 № НОМЕР_1(а.с. 7).

17.07.2007 року працівниками Знам'янської ОДПІ було проведено перевірку магазину, що розташований за адресою АДРЕСА_1та належить суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_1

За наслідками вказаної перевірки посадовими особами Знам'янської ОДПІ було складено акт №1122000590 від 17.07.2007 року, яким на момент перевірки встановлено порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО (а.с. 8-9).

На підставі викладеного Знам'янською ОДПІ прийнято рішення №0000612330/0 від 18.07.2007 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на суму 775 грн. 00 коп.

Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем отримане 20.07.2007 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №53628 (а.с. 11).

Відповідачем у встановлені строки сума боргу сплачена не була, а тому за ним рахується заборгованість в сумі 775 грн. 00 коп.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах, районах у містах входять до системи органів державної податкової служби.

Згідно підпунктів 1,6 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу України" державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю та повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

З огляду на викладене, державну податкову інспекцію, слід вважати органом, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення діяльності у зазначених правовідносинах, в тому числі і діяльності спрямованої на захист інтересів держави.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтею 17-24 цього закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до державного бюджету України в 10-ти денний термін з дня прийняття органами державної податкової служби рішення про застосування до них таких фінансових санкцій.

На вимогу господарського суду Кіровоградської області відповідачем не подано доказів оскарження рішення №0000612330/0 від 18.07.2007 року та доказів повної чи часткової сплати боргу.

Як вбачається з листа позивача №2325/10/10 від 11.03.2008 року рішення №0000612330/0 від 18.07.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалося.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи викладені обставини та норми чинного законодавства, позовні вимоги є обґрунтованими, повністю підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, відомості про рахунки відсутні) на користь держави, в особі Знам'янської об'єднаної державної податкової інспекції (Кіровоградська область, м. Знам'янка, вул. Чайковського, 7/55, р/р 31111009500010, МФО 823016, банк - ОУДК в м. Кіровограді) заборгованість в сумі 775 грн. 00 коп., за рахунок майна платника податків.

Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

С. Б. Колодій