Кіровоградської області
"23" квітня 2008 р.
Справа № 14/62
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Колодій С.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 14/62
за адміністративним позовом: прокурора Долинського району, в інтересах держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції, Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 60,
до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,
про стягнення 498 грн. 06 коп.,
Секретар судового засідання - Адаменко А.В.
Представники сторін:
від прокуратури - участі не брав;
від позивача - участі не брав;
від відповідача - участі не брав;
Час прийняття постанови - 16 год. 40 хв.
Прокурором Долинського району в інтересах держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції подано позовну заяву про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті єдиного податку в сумі 498 грн. 06 коп. за рахунок активів відповідача.
Прокурор та позивач в судовому засіданні 23.04.2008 року участі не брали. Від останнього надійшло клопотання про розгляд справи без участі повноважного представника Долинської МДПІ.
Ухвали, які постановлялися за час розгляду справи (від 26.02.2008 року, та від 01.04.2008 року), були направлені відповідачу за адресою вказаною позивачем в позовній заяві, яка підтверджена свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 7).
Вказані ухвали повернуті органом поштового зв'язку з відміткою про відсутність адресата за зазначеною адресою.
Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені. До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Водночас, законодавство України, в тому числі Кодекс адміністративного судочинства України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із ст.93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах. В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Оскільки відомостей щодо можливої зміни адреси відповідача суду не надано - господарський суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Дослідивши наявні матеріали справи, господарський суд
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, пунктом 2 статті 5, пунктом 6 статті 20 та частиною 1 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" і частиною 2 статтею 60 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на прокуратуру України, яка становить єдину систему і структурним підрозділом якої є Знам'янська міжрайонна прокуратура, при виявленні порушень закону покладається обов'язок представляти інтереси держави в суді, в тому числі в Господарському суді, із зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до статті 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами.
Згідно частини 1 статті 1 та статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Долинською районною державною адміністрацією, як суб'єкт підприємницької діяльності 23.04.2007 року, свідоцтво Серія В00 №НОМЕР_1 (а.с.7).
25.04.2007 року відповідача взято на облік як платника податків та зборів (обов'язкових платежів) до Долинської МДПІ, що підтверджується довідкою №66 від 06.02.2008 року.
Заява відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності до податкового органу свідчить, що відповідач на 2007 рік при здійсненні роздрібної торгівлі виключно друкованої продукції обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
16.06.2007 року відповідачем отримано свідоцтво про сплату єдиного податку, що підтверджується корінцем вказаного свідоцтва (а.с. 11).
Відповідно до статей 9, 14, 15 Закону України “Про систему оподаткування» платники податків і зборів у встановлені законодавством терміни зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів.
Згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (далі по тексту - Указ) із змінами і доповненнями ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності.
Відповідно до доданої до матеріалів справи копії рішення Долинської районної ради № 458 від 27.01.2006 року, ставка єдиного податку для фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, що здійснюють роздрібну торгівлю виключно друкованою продукцією, встановлена в розмірі 100 грн. 00 коп. на місяць.
Відповідно до пункту 2 Указу платник сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця .
Згідно поданої заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 2007 року відповідачу нараховувався єдиний податок.
У відповідності до п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" керівником інспекції прийнято податкове повідомлення рішення №0005041700/0 від 13.08.2007 року про застосування до відповідача штрафної санкції в розмірі 10 грн. 00 коп.
Станом на 18.02.2008 року за відповідачем рахується заборгованість по сплаті єдиного податку в розмірі 498 грн. 06 коп. у тому числі 10 грн. 00 коп. штрафної санкції
Згідно підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України “ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків, до яких вказаний Закон відносить кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (пункт 1.7. статті 1 Закону), можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи викладені обставини та норми чинного законодавства позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 71, ст. 160, ст. 162, ст. 163, ст. 167, ст. 186, ст. 254, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, відомості про рахунки відсутні) на користь держави, в особі Долинської міжрайонної державної податкової інспекції (Кіровоградська область, м. Долинська, вул. Леніна, 60, р/р 34127999700160, одержувач: УДК у Долинському районі, код 23683775, банк - ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016) - заборгованість в сумі 498 грн. 06 коп., за рахунок активів платника податків.
Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
С. Б. Колодій