ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без розгляду
25 липня 2011 року № 2а-9475/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Вєкуа Н.Г., при секретарі судового засідання Гладій А.В., розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1
доПодільська районна у м. Києві державна адміністрація
провизнання незаконним та скасування розпорядженнь
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування Розпоряджень.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 липня 2011р. позовна заява ОСОБА_1 була залишена без руху, зокрема у зв'язку із відсутністю клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду та надано строк для усунення недоліків до 25 липня 2011р.
22 липня 2011 року до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшло клопотання про усунення недоліків на Ухвалу суду від 05 липня 2011 року, в якому, зокрема, містились пояснення щодо строку звернення до адміністративного суду.
В своїх поясненнях позивач зазначає, що про Рішення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації він дізнався у 2009 році в ході судового процесу між ОСОБА_1 та громадянкою ОСОБА_2
Так, позивач вважає, що строк звернення до адміністративного суду ним не пропущений, посилаючись на приписи п. 4 ч. 1 ст. 268 Цивільного кодексу України, згідно яких позовна давність не поширюється на вимогу власника або іншої особи про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше речове право.
З пояснень позивача вбачається, що Розпорядження відповідача порушують права першого на його проживання у світлому помешканні зі свіжим повітрям.
Так, суд зазначає, що право на проживання в світлому приміщенні зі свіжим повітрям є особистим немайновим правом, а не речовим чи правом власності, а відтак на дані правовідносини не поширюється дія п. 4 ч. 1 ст. 268 Цивільного кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до п. 6. ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною третьою ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З огляду на вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню її без розгляду.
Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд, -
Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Подільської районної в місті Києві державної адміністрації про скасування Розпоряджень без розгляду.
Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями, Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.Г. Вєкуа