ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"27" липня 2011 р. Справа № 2a-2013/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Маковійчук С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області
до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в сумі 680 грн,-
Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн. мотивуючи тим, що під час перевірки було встановлено порушення ст. 18 Закону України “Про автомобільний транспорт”, а саме: надання послуг з перевезення пасажирів за маршрутом №79 з порушенням визначеного режиму праці та відпочинку водія транспортного засобу, за наслідками чого було складено акти від 21.01.2011 року та від 09.02.2011 року, у відповідності до яких 08.02.2011 року та, відповідно, 22.02.2011 року позивачем прийнято постанову №119405 та постанову №119449 про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 680,00 грн. В наданий позивачем термін для добровільної сплати, відповідач суму фінансових санкцій не сплатив.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином. 04.07.2011 року надав суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи судом повідомлявся, проте поштове відправлення повторно повернулось на адресу суду з відміткою "за терміном зберігання".
Частиною 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно із ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторного неприбуття відповідача - не суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд вважає що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 21.01.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області пасажирського автобуса, що належить відповідачу марки "Богдан", державний номерний знак - НОМЕР_2, виявлено, що відповідачем надаються послуги з перевезення пасажирів за маршрутом №79 з порушенням водієм визначеного режиму праці та відпочинку водіїв транспортних засобів, а саме: час роботи водія становив більше 12 годин.
Враховуючи допущені порушення 08.02.2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо відповідача винесено постанову №119405 на суму 340 грн., за порушення, передбачені абз.7 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", яка отримана відповідачем 25.02.2011 року, що підтверджується копією вручення поштового відправлення, наявною в матеріалах справи (а.с.12).
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами справи, 09.02.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області пасажирського автобуса, що належить відповідачу марки "Богдан", державний номерний знак -НОМЕР_2, виявлено надання послуг з перевезення пасажирів за маршрутом №79 з порушенням водієм визначеного режиму праці та відпочинку водіїв транспортних засобів, про що складено акт №221985 (а.с.13).
Враховуючи допущені порушення 22.02.2011 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області щодо відповідача винесено постанову №119449 на суму 340 грн., за порушення, передбачені абз.7 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", надіслану відповідачу та отриману ним 07.03.2011 року, що підтверджується копією вручення поштового відправлення, наявною в матеріалах справи (а.с.16).
Згідно із статтею 18 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001року, із змінами та доповненнями, з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.
Абзацом 7 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: - порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що на виконання вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, а також акту №221844 від 21.01.2011 року та акту №221985 від 09.02.2011 року , 08.02.2011 року позивачем прийнято постанову №119405 про застосування фінансових санкцій в сумі 340,00 грн. та відповідно постанову №119449 від 22.02.2011 року про застосування фінансових санкцій в сумі 340,00 грн. на підставі абз.7, частини 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення, передбачені ст. 18 цього Закону.
Вказані постанови в порядку, передбаченому п. 32 “Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не оскаржувались (а.с.17).
Відповідачем, у передбачений законом термін, сума застосованих до нього фінансових санкцій в загальному розмірі 680,00 грн. добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.
Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно було прийнято постанову щодо застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 680,00 грн., тому позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету фінансові санкції по постановах №119405 від 08.02.2011 р., та №119449 від 22.02.2011 р., на суму 680 (Шістсот вісімдесят гривень) 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано
Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 01.08.2011 року.