Постанова від 26.07.2011 по справі 2а-2222/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" липня 2011 р. Справа № 2a-2222/11/0970

м. Івано-Франківськ

11 год.25 хв.

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Тимощук О.Л., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головавтотрансінспекції в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Головавтотрансінспекція в особі територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн., мотивуючи тим, що під час проведених перевірок встановлені порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг з перевезення пасажирів на таксі за відсутності документів - ліцензійної картки, за наслідками яких складено акт від 11.01.2011 р., у відповідності до якого 08.02.2011 р. позивачем прийнято постанову №119410 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.; складено акт від 26.01.2011 р., у відповідності до якого 08.02.2011 р. позивачем прийнято постанову №119411 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.; складено акт від 01.04.2011 р., у відповідності до якого 26.04.2011 р. позивачем прийнято постанову №119569 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 510,00 грн..

В термін, наданий позивачем для добровільної сплати, відповідач суми фінансових санкцій не сплатив.

Відповідно до ч.3 ст.183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

11.07.2011 року судом прийнято ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову. 21.07.2011 року судова повістка з матеріалами адміністративного позову повернулась на адресу суду з відміткою "повернуто за терміном зберігання". Судова повістка направлялась на адресу, яка міститься у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6).

Відповідно до вимог абзацу другого частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Абзацом четвертим цієї статті передбачено, що у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. За таких підстав суд вважає, що відповідач належно повідомлений про розгляд даної адміністративної справи в порядку скороченого провадження, а його небажання з'явитись у відділення поштового зв'язку для отримання судової повістки та матеріалів адміністративного позову не є підставою для проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 11.01.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля відповідача марки "Шевроле Авео", державний номерний знак - НОМЕР_1, який обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі, встановлено порушення, а саме: відсутність ліцензійної картки, про що складено акт №221706.

Крім цього, 26.01.2011 року при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля відповідача марки "Шевроле Авео", державний номерний знак -НОМЕР_1, який обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі, повторно встановлено порушення, а саме: відсутність ліцензійної картки, про що складено акт №221865.

Згідно з матеріалами справи, 01.04.2011 р. при здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області автомобіля відповідача марки "Шевроле Авео", державний номерний знак - НОМЕР_1, який обладнаний розпізнавальним ліхтарем таксі, в черговий раз встановлено порушення, а саме: відсутність ліцензійної картки, про що складено акт №226205.

Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:

- експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Судом встановлено, що на виконання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, а також акту №221706 від 11.01.2011 р., акту №221865 від 26.01.2011 р., та акту № 226205 від 01.04.2011 року позивачем прийняті відповідні постанови: №119410, №119411 та №119569, по кожній з яких до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі 510,00 грн., на загальну суму 1530,00 грн., згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення, передбачені ст. 39 цього Закону.

Постанови в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду відповідачем не оскаржувались (а.с.15,21).

Відповідачем, у передбачений законом термін, сума застосованих до нього фінансових санкцій в розмірі 1530,00 грн. добровільно не сплачена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно прийняті постанови щодо застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1530,00 грн., тому позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.2, ст.ст. 8 -14, ст.86, ст.ст. 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, ідн.№НОМЕР_2, в дохід Державного бюджету фінансові санкції по постановах №119410 від 08.02.2011 року, №119411 від 08.02.2011 року , №119569 від 26.04.2011 року на загальну суму 1530 (Одна тисяча п'ятсот тридцять гривень) 00 коп.

Постанову суду звернути до негайного виконання.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя: /підпис/ Тимощук О.Л.