Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
Харків
03 жовтня 2011 р. № 2-а- 10299/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченко А.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом
Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв"язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області
до ОСОБА_1
про про примусове стягнення суми ,
Харківський міжрайонний транспортний прокурор в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України, його структурного підрозділу - ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про примусове стягнення фінансової санкції.
Свій позов прокурор обґрунтував тим, що до Харківського міжрайонного транспортного прокурора звернулось ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області з проханням про примусове стягнення накладеного адміністративного стягнення з ФО-П ОСОБА_1.
Проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області, під час перевірки 12.04.2011 року автомобільного засобу ВАЗ 2103 , що належить ОСОБА_1 встановлено порушення водієм автотранспортного засобу вимог абз.4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р ., із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011року, а саме експлуатація легкового автомобілю як таксі без ліцензійної картки.
По даному факту державним інспектором 12.04.2011 р. було складено акт №227651 про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства.
Згідно вимог ст.60 вказаного Закону України за вказані порушення до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, а саме 510,0 грн.
Відповідач у встановленні законом строки суму фінансової санкції не сплатив, а тому прокурор просить стягнути її з відповідача у примусовому порядку.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не надав.
Дослідивши матеріали суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190, Головавтотрансінспекція, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм і стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів.
Згідно п.1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 №888 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №1573/11853 від 28.12.2005, основним завданням територіальних управлінь Головавтотрансінспекції у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування, а також здійснення державного контролю за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Судом встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області, під час перевірки 12.04.2011 року автомобільного засобу ВАЗ 2103 , що належить ОСОБА_1 встановлено порушення водієм автотранспортного засобу вимог абз.4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р ., із змінами, внесеними Законом України від 06.04.2011року, а саме експлуатація легкового автомобілю як таксі без ліцензійної картки.
По даному факту державним інспектором 12.04.2011 р. було складено акт №227651 про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства.
Матеріалами справи підтверджено, що 16.05.2011 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області було винесено постанову №128647 про застосування фінансових санкцій у розмірі 510,0 грн., яку було направлено відповідачу. Вказана постанова не була предметом оскарження та скасування у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до ч.1 ст. 70 зазначеного Закону, за порушення, передбачені п.1-6 ст.69, посадовою особою територіального органу центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту складається протокол не пізніше двох місяців з дня вчинення цього порушення, який розглядає протягом 10 днів керівник цього органу та за наявності підстав ухвалює постанову про застосування до перевізника фінансових санкцій.
Суд зазначає, що пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб»єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач у встановленні законом строки суму фінансової санкції не сплатив, а тому суд приходить до висновку про стягнення заборгованості з відповідача у примусовому порядку.
На підставі наведеного, суд вважає, що позовні вимоги документально та нормативно обґрунтовані, законні, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах держави в особі урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України, його структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ФО-П ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1) до Державного Бюджету України ( р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м. Харкова, код 24134589, код платежу 21081100) фінансову санкцію в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Зінченко А.В.