"05" жовтня 2011 р.
№ 01-15/5004/1948/11
Суддя господарського суду Волинської області Бондарєв С. В., розглянувши матеріали
за позовом Житомирського обласного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м.Житомир
до Компанії "Траст-Інвест-Буд", м.Луцьк
про стягнення 1 646 751,00 грн.
встановив:
Житомирський обласний центр зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до господарського суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з Компанії "Траст-Інвест-Буд" 1 646 751,00 грн. згідно договору підряду по будівництву будівлі соціального призначення - міського центру зайнятості від 15.05.2008р.
В своїй позовній заяві позивач вказує, що відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" він звільнений від сплати державного мита та витрат на Інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
У відповідності до п.п. 3, 3-1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату державного мита у встановленому порядку та розмірі, сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Відповідно до п. 1 Інформаційного листа №01-8/1228 від 02.06.2006р. на питання чи повинні сплачувати державне мито органи, зазначені у статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", звертаючись до господарського суду на підставі норм Цивільного чи Господарського кодексів України?, - дано наступне роз'яснення:
У підпункті 4.7 пункту 4 роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України від 04.03.98 N 02-5/78 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" зазначено, що коли окремі органи, про які йдеться в статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 N 7-93 "Про державне мито", звертаються до господарського суду не у зв'язку з виконанням своїх владних повноважень, вони зобов'язані сплачувати державне мито у загальному порядку.
Отже, якщо відповідний орган звертається до господарського суду на підставі норм Цивільного чи Господарського кодексів України з приводу правочину (господарського договору), стороною якого є цей орган (у зв'язку з купівлею-продажем, орендою, підрядом тощо), як в нашому випадку, він має сплачувати державне мито на загальних підставах.
Згідно пунктів 4, 10 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не подано доказів сплати державного мита у встановлених порядку та розмірі; не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Отже, позовну заяву слід повернути без розгляду.
Керуючись п.п. 4, 10 ст.63, ст.86 ГПК України господарський суд, -
Суддя С. В. Бондарєв