Рішення від 12.10.2009 по справі 2-1337/2009

Справа № 2-1337 2009 р.

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 жовтня 2009 p. Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

у складі: головуючої - судді Беркещук Б.Б.

секретаря Максим юк М.А.

з участю позивача (ів) ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Коломиї справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИ В:

Сторони перебувають в шлюбі, якого зареєстрували 18 липня 2000 року, актовий запис № 24 в Отинійській селищній раді Коломийського району Івано-Франківської області. При спільному проживанні у подружжя народилась двоє дітей -син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, котрі проживають з сторонами.

Батьком дітей являється відповідач ОСОБА_2. Із-за сімейних незгод, різних поглядів на життя, постійних сварок та скандалів, зловживання спиртними напоями та застосування фізичного насильства відповідачем в сім'ї сторони припинили з травня місяця 2009 року спільне проживання, спільного господарства не ведуть, а також сімейних стосунків не підтримують.

Позивачка позов і мотиви його підтримує та стверджує, що спільне проживання з відповідачем є неможливе і просить розірвати шлюб та залишити на проживання дітей при ній.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не подав.

Заслухавши пояснення сторін суд прийшов до висновку, що між сторонами склались неможливі умови спільного проживання, спільно не проживають з травня місяця 2009 року, відповідач зловживає спиртними напоями та застосувує фізичне насильство в сім'ї, що спільного господарства сторони не ведуть, будь-яких стосунків не підтримують, тому зберігати такий шлюб недоцільно так як він носить лише формальний характер.

Судом вживались заходи для примирення сторін, але сторони не помирились. Підстави, які спрямовані на збереження сім'ї, відсутні.

Дітей від цього шлюбу ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 суд вважає за доцільне залишити на проживання при матері ОСОБА_1.

Кошти, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу суд вважає покласти на відповідача ОСОБА_2 як винного у розпаді сім'ї.

На підставі наведеного та ст.ст. 109, 110, 112 СК України, керуючись ст.ст. 88, 212, 213 ЦПК України, -

РІШИВ:

Зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 18 липня 2000 року, актовий запис № 24 в Отинійській селищній раді Коломийського району Івано-Франківської області, розірвати.

Неповнолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити на проживання при матері ОСОБА_1.

При одержанні в органах РАГС свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 17 (сімнадцять)гривень державного мита в прибуток держави звільнивши від сплати при одержанні такого свідоцтва ОСОБА_1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Коломийський міськрайонний суд.

Попередній документ
18506868
Наступний документ
18506870
Інформація про рішення:
№ рішення: 18506869
№ справи: 2-1337/2009
Дата рішення: 12.10.2009
Дата публікації: 26.10.2011
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: