Постанова від 19.09.2011 по справі 2а-5700/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2011 р. № 2а-5700/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Шинкар Т.І.,

за участю секретаря - Васильків О.С.,

за участю представника позивача Барни І.В., представника відповідача Смотрича Д.В., представників третьої особи Зіника М.В., Приходька Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Малого приватного підприємства «Вітязь»до Львівської обласної державної адміністрації, робочого органу конкурсного комітету -Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат, третьої особи ТзОВ «Стрийське АТП»про визнання протиправним та скасування рішення конкурсного комітету Львівської ОДА від 06.04.2011р. в частині визначення перевізника для роботи на маршруті №358 (Дрогобич-Стрий, Стрий-Дрогобич),-

ВСТАНОВИВ:

Мале приватне підприємство «Вітязь» (далі-Підприємство) звернулося у Львівський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до Львівської обласної державної адміністрації (далі-ЛОДА), робочого органу конкурсного комітету-Львівський державний обласний навчально-курсовий комбінат (далі-Робочий орган), просить визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Львівської ОДА від 06.04.2011р. в частині визначення перевізника для роботи на маршруті №358 (Дрогобич-Стрий, Стрий-Дрогобич). Позовні вимоги обґрунтовує тим, що Робочим органом не було проведено всебічного дослідження всієї інформації яка подавалась перевізниками-претендентами, що призвело до невірного визначення переможця на маршруті №358, що є підставою для недопущення до участі в конкурсі на підставі «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1081 від 03.12.2008р. (далі-Порядок), за наслідком чого ЛОДА прийняло протиправне рішення, яке підлягає до скасування.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Представник ЛОДА в судовому засіданні позов не визнав та зазначив, що рішення та дії службових осіб конкурсного комітету по розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування та його робочого органу були правомірні, оскаржуване рішення прийняте в межах компетенції, а відтак просив в задоволенні позову відмовити.

В судовому засіданні в порядку ст.53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України) в якості третьої особи залучено ТзОВ «Стрийське АТП».

Представники ТзОВ «Стрийське АТП»(далі-АТП) в судовому засіданні позов не визнали та зазначили, що АТП на конкурс було подано необхідний пакет документів інформація в якому зазначена достовірна, а відтак посилання представника позивача не грунтуються на фактичних обставинах справи. Просили відмовити у позові.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 19 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.

Дослідивши подані сторонами документи, заслухавши пояснення учасників процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом встановлено, що між ЛОДА (Замовник) та Львівським державним обласним навчально-курсовим комбінатом (Робочий орган) укладено договір про надання послуг по підготовці матеріалів обласного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування.

До повноважень робочого органу згідно до вимог ст.ст. 44-46 Закону України «Про автомобільний транспорт», п.12-14 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування»віднесено питання підготовки матеріалів для конкурсного комітету: перевірка достовірності одержаної від перевізника-претендента інформації, аналіз та оцінка відповідності конкурсних пропозицій умовам конкурсу, узагальнення для конкурсного комітету інформації претендентів, які беруть участь у конкурсі.

Згідно з інформації Робочого органу, адресованого конкурсному комітету, за результатами перевірки документів, поданими перевізниками-претендентами на участь у конкурсі, що був оголошений в газеті «Високий замок»№27(4407) від 11-13.02.2011р., рейтингова оцінка претендентів на об'єкті конкурсу: МПП «Вітязь»-63,3 балів, ТзОВ «Стрийське АТП»-129 балів, МКП «Транс-Екіпаж»-74 балів, ТзОВ «Сігма»-70 балів, ПП «Галичина»-74 балів.

Пунктом 12 Порядку та пунктом 13 Розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації №822/0/5-09 від 25.08.2009р., яким затверджено Умови проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загально користування (далі-Розпорядження), яке зареєстроване в Головному управління юстиції Львівської області наведено перелік підстав недопуску автомобільних перевізників до участі в конкурсі, однією з яких є відсутність достатньої кількість транспортних засобів для виконання перевезень, зумовлених об'єктом конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватись відповідно до діючих договорів (дозволів).

06 квітня 2011 року на засіданні обласного конкурсного комітету з розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на автобусному маршруті загального користування було прийнято рішення, що підтверджується Витягом з протоколу №1 п.3.69. яким розглядався об'єкт конкурсу -маршрут №358 Дрогобич АС - Стрий АС для обслуговування трьома автобусами ІІ, І, А класу, яким визначено переможця конкурсу ТзОВ «Стрийське АТП»та визначено укласти договір на три автобуси -1 РУТА-25, 2 РУТА-22 ІНВА.

У відповідності до вимог п.30 Порядку, документи для участі в конкурсі подаються перевізником-претендентом у закритому конверті (пакеті). Конверт (пакет), який містить документи для участі в конкурсі, відкривається наступного дня після закінчення строку їх прийняття. Кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі визначається організатором і не може становити менше як 10 робочих днів до дати проведення конкурсу.

Як вбачається з Додатку 1 до Розпорядження, яким затверджено Заяву на участь у конкурсі з перевезення пасажирів, в якій зазначена «Примітка 2.»згідно якої, в перелік не включаються автобуси, які подавались на попередні конкури на яких перевізник був визначений переможцем і діє термін договору на обслуговування маршруту.

Згідно з п.40 Порядку під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками, зокрема, наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність (у кількості не менше від нормативу згідно з додатком 3), характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу.

Оскільки АТП в пакеті документів, що досліджувався судом в судовому засіданні (заява на участь у конкурсі, від 15.03.2011р.; Додаток №1 до заяви; Свідоцтво про державну реєстрацію АТП; Ліцензія Мінтрансу на надання послуг з перевезення пасажирів; реєстраційні документи на ТЗ; ліцензійні картки на ТЗ; Анкети до заяви про участь у конкурсі; реєстри транспортних засобів претендента конкурсу; та інших документів) було заявлено наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу, а також враховані інші підстави, які дали можливість Робочому органу визначити рейтингову оцінку, а відтак суд погоджується з представником ЛОДА про правомірність прийняття оскаржуваного Підприємством рішення про визначення переможцем конкурсу на маршруті №358 АТП.

Оскільки в судовому засіданні представником Підприємства не наведено обґрунтувань для скасування рішення конкурсного комітету ЛОДА від 06.04.2011р. в частині визначення перевізника для роботи на маршруті №358, а відтак враховуючи встановлені обставини у справі суд приходить до переконання, що таке узгоджуються з вимогами Положення та Розпорядження та передбаченими ст.2 КАС України принципами.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача не підтверджені матеріалами справи, не доведені в судовому засіданні та такі, що не підлягають до задоволення.

У відповідності до вимог ст.94 КАСУ судові витрати у формі судового збору не належить стягувати зі сторін спору.

Керуючись ст.ст. 7-14, 53, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 24.09.2011 року.

Суддя Шинкар Т.І.

З оригіналом згідно

Суддя Шинкар Т.І.