Україна
Іменем України
29.05.2008 р. м. Донецьк
справа № 22-а-3285/08
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого:Ляшенка Д.В.
суддівШаптала Н.К., Колеснік Г.А.
при секретарі
за участю представника
позивачаАгейченнковій К.О.
Соловйова В.Б.
розглянувши у відкритому апеляційну скаргусудовому засіданні
Слов”янської міської ради Донецької області
на постанову господарського суду Донецької області
від08.01.2008 року
по справі№ 40/425пн
за позовом
до
проКСП “Червоний молочар”
Слов”янської міської ради,
Слов”янської районної ради
зобов”язання вчинити дії,-
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Слов”янської міської ради Донецької області на постанову господарського суду Донецької області від 08.01.2008 року по справі № 40/425 пн - залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді:
Україна
Іменем України
29.05.2008 р. м. Донецьк
справа № 22-а-3285/08
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого:Ляшенка Д.В.
суддівШаптала Н.К., Колеснік Г.А.
при секретарі
за участю представника
позивачаАгейченнковій К.О.
Соловйова В.Б.
розглянувши у відкритому апеляційну скаргусудовому засіданні
Слов”янської міської ради Донецької області
на постанову господарського суду Донецької області
від08.01.2008 року
по справі№ 40/425пн
за позовом
до
проКСП “Червоний молочар”
Слов”янської міської ради,
Слов”янської районної ради
зобов”язання вчинити дії,-
В грудні 2006р. КСП “ Червоний молочар” звернулося до суду із позовом до Слов'янської міської ради та Слов”янської районної ради з вимогами про зобов'язання відповідачів створити комісію з передачі об'єктів житлового фонду, споруд, що обслуговують житловий фонд, в комунальну власність та прийняти житловий фонд, споруди, що призначені для обслуговування житлового фонду, в комунальну власність без додаткових умов згідно переліку.
Рішенням господарського суду Донецької області позов задоволений, так як судом встановлено право позивача передавати об”єкти житлового фонду у комунальну власність і обов”язок 1 відповідача спірні об”єкти неприватизованого житлового фонду приймати в комунальну власність.
Слов”янська міська рада вважаючи, що це судове рішення ухвалено з порушенням норм процесуального і матеріального права, звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати і прийняти нову постанову, якою відмовити у позові.
В судовому засіданні представникпозивача проти задоволення скарги заперечував, а представники інших осіб які беруть участь у справі за викликом до суду не з”явились.
Заслухавши доповідача, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін з наступних підстав.
Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Постановою господарського суду Донецької області по справі № 24/72Б від 10.04.01р. колективне сільськогосподарське підприємство "Червоний молочар" визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура.
Позивач є правонаступником радгоспу "Червоний молочар" та на його балансі знаходяться житлові будинки, спальні корпуси, нежитлові приміщення, що обслуговують житлові будинки, внутрішньодворова газифікація, трансформатори, які відповідно до постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 18.12.2007р. не підлягали паюванню в процесі реорганізації радгоспу “Червоний молочар”, були передані позивачу як підприємству-правонаступнику і були та залишаються державною власністю.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" об'єкти житлового фонду, в тому числі гуртожитки, дитячі дошкільні заклади та об'єкти комунальної інфраструктури в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до
Статтею 4 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" передбачено, що передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом.
Об'єктами передачі згідно ст. 2 зазначеного закону є житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.
Постановою Кабінету міністрів України № 1253 від 13.08.03р. затверджено Порядок безоплатної передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарських меліоративних систем колективних сільськогосподарських підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників (далі - Порядок), згідно якого не приватизований житловий фонд передається в комунальну власність .
Відповідно до зазначеного Порядку рішення про передачу об'єктів соціальної сфери та житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, приймається відповідною сільською, селищною, міською радою.
Ініціаторами передачі об'єктів у комунальну власність можуть бути місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства-правонаступники, на балансі яких перебувають об'єкти.
Якщо ініціатором передачі об'єктів у комунальну власність є підприємство-правонаступник, орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня її надходження розглядає пропозицію і приймає рішення з цього питання.
Передача здійснюється за рішенням комісії з питань передачі об'єктів у комунальну власність, яку утворює і призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської ради.
Порядком не передбачено передача об”єктів житлового фонду районній раді.
Факт того, що житловий фонд, який знаходиться на балансі позивача відноситься до державного житлового фонду та не увійшов до статутного фонду колективного сільськогосподарського підприємства "Червоний молочар" при приватизації майна радгоспу, підтверджується також актом оцінки цілісного майнового комплексу № 44 від 14.01.1998р. та листом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області № 07-4030 від 19.03.07р.
Таким чином суд дійшов правильного висновку про необхідність зобов”язання 1 відповідача створити комісію і прийняти спірні об”єкти до комунальної власності.
Колегія суддів вважає, що судом 1 інстанції справу вирішено без порушень норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для скасування цього судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Слов”янської міської ради Донецької області на постанову господарського суду Донецької області від 08.01.2008 року по справі № 40/425 пн - залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий:
Судді: