про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
02 вересня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2053/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1
до в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Чернівецької області Бушкевича А.В.
про визнання протиправною та скасування постанови
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Чернівецької області Бушкевича А.В. про визнання протиправною та скасування постанови про наслідки перевірки виконавчого провадження від 04.03.2011р.
Суд вважає, що необхідно відмовити у відкриті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч.1 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, державний виконавець на наділений зазначеною вище нормою законодавства правом на звернення до суду з позовом про оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадової особи державної виконавчої служби.
З матеріалів, доданих позивачем до позовної заяви, вбачається що позивач є державним виконавцем. Оскаржуваною постановою визнано його дії такими, що не відповідають вимогам Закону України «Про виконавче провадження».
На думку суду, вказані обставини виключають можливість розгляду даної справи в порядку адміністративного судочинства.
Суд роз'яснює позивачу, що постанова може бути оскаржена в порядку адміністративного судочинства іншими учасниками виконавчого провадження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд відмовляє у відкритті провадження у справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч.1 ст.2, ч.1 ст. 181, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Скакун