Постанова від 05.09.2011 по справі 2а/2570/4080/2011

Справа № 2а/2570/4080/2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2011 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Клопот С.Л.,

при секретарі Герасенко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 КАС України, в приміщенні суду справу за адміністративним позовом першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до приватного підприємства «Юстленд» про стягнення фінансових санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник прокурора м. Чернігова звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої - територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до приватного підприємства «Юстленд» (далі - ПП «Юстленд») про стягнення фінансової санкції в розмірі 1700 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що в результаті перевірки транспортного засобу марки Mersedes Benz 213D, номерний знак НОМЕР_1, що належить ПП «Юстленд», складено акт від 20.12.2010 року № 006007, в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту «Київ-Музичі-Київ» в режимі регулярних перевезень, відповідно до трафарету на вітровому склі, у водія транспортного засобу ОСОБА_1 були відсутні ліцензійна картка, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду, квитково-касовий лист. За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому 02.02.2011 року було винесено постанову № 123428 про застосування фінансових санкцій до ПП «Юстленд» в сумі 1700 гривень, яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.

В судове засідання представник прокуратури не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, в якій позовну заяву підтримав у повному обсязі.

Представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в судовому засіданні не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку, в матеріалах справи наявні письмові заперечення, в яких представник відповідача просить розгляд справи проводити за його відсутності, та, крім того, зазначив, позовні вимоги не визнає, в їх задоволенні просить відмовити в повному обсязі, оскільки перевірка була проведена з прошеннями чинного законодавства, а також відповідача не було повідомлено про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт і не направлено копію постанови про застосування фінансових санкцій, в зв'язку з чим ПП «Юстленд» було позбавлено права на оскарження даної постанови.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних-осіб та фізичних осіб-підприємців, що наявний в матеріалах справи, ПП «Юстленд» (ідентифікаційний код 37199246) зареєстровано 20.08.2010 року виконавчим комітетом Чернігівської міської ради і станом на 03.08.2011 року, місцезнаходженням юридичної особи є адреса: 14017, Чернігівська область, м. Чернігів, Новозаводський район, вулиця Попудренка, будинок 10, квартира 56, а видами діяльності: діяльність нерегулярного пасажирського транспорту, діяльність автомобільного регулярного транспорту.

У відповідності до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

На підставі завдання на перевірку № 071559 від 16.12.2011 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області було здійснено перевірку транспортного засобу марки Mersedes Benz 213D, номерний знак НОМЕР_1, що належить ПП «Юстленд», за результатами якої складено акт від 20.12.2010 року № 006007, в якому зафіксовано що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту «Київ-Музичі-Київ» в режимі регулярних перевезень, відповідно до запису у дорожньому листі, у водія транспортного засобу ОСОБА_1 були відсутні ліцензійна картка, схема руху, розклад руху, таблиця вартості проїзду, квитково-касовий лист. Водій акт підписав без заперечень.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Пунктом 48 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176, передбачено, що під час здійснення регулярних спеціальних перевезень пасажирський перевізник забезпечує в установленому законодавством порядку страхування пасажирів.

Згідно з пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі-Порядок) справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно п. 26 Порядку, відповідачу 24.01.2011 року було надіслане рекомендованою кореспонденцією повідомлення про розгляд справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт в приміщенні територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області.

Відповідно до абзацу 3 ч 1. ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 02.02.2011 року № 123428 до ПП «Юстленд», застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень.

Суд вважає за необхідне зазначити, що територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, а також копію постанови про застосування фінансових санкцій, були надіслані відповідачу за адресою, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а саме: вул. Попудренка, 10/56, м. Чернігів, а тому ПП «Юстленд» вказаних документів отримано не було з причин не залежних від позивача.

Також представник відповідача в письмових запереченнях посилається на порушення його права на оскарження постанови про застосування фінансових санкцій в зв'язку з її неотриманням, однак отримавши копію позовної заяви з доданими документами, а також ухвалу про відкриття провадження у справі, відповідач дізнався про існування постанови, яку, як він стверджує, вважає протиправною, а тому мав можливість для її оскарження в апеляційному або судовому порядку, чого зроблено не було.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до приватного підприємства «Юстленд» підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов першого заступника прокурора м. Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до приватного підприємства «Юстленд» - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства «Юстленд» (ідентифікаційний код 37199246) фінансову санкцію в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. в дохід державного бюджету на рахунок: 31118106700002, код ЄДРПОУ 22825965, КБК 21081100, МФО 853592, УДК держбюджет м. Чернігів.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Клопот С.Л.