Постанова від 13.09.2011 по справі 11411/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

13 вересня 2011 р. № 2-а- 11411/11/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Панов М.М. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом

Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області

до громадянки Республіки Молдови ОСОБА_2

про видворення у примусовому порядку за межі України ,

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулся Чугуївський РВ ГУМВС України в Харківській області з адміністративним позовом до громадянки Республіки Молдови ОСОБА_2 (ОСОБА_2), в якому просив суд видворити в примусовому порядку громадянку Республіки Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Представник позивача надав до суду заяву з проханням розглянути адміністративну справу без їх участі.

Відповідач в судове засідання не прибув, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Відповідач надав до суду заяву з проханням розглянути адміністративну справу без його участі та позовні вимоги підтримав.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Пунктом 10 ч. 1 ст. З КАС України визначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач - громадянка Республіки Молдова ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Унгени, Республіки Молдова, яка прибула на територію Україну 27.07.2011 року потягом через КПП “Гоптівка” - з метою працевлаштування.

Громадянанка Республіки Молдова ОСОБА_2 своєчасно не виїхала, з питань продовження терміну перебування в Україні у встановленому законодавством України порядку до компетентних органів не звернулася.

З питання отримання тимчасової реєстрації на території країни до відповідних установ Громадянанка Республіки Молдови ОСОБА_2 ніколи не зверталася.

На теперішній час підстав для подальшого перебування громадянки Республіки Молдова ОСОБА_2 на території України не має.

Частиною 1 ст. 2 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” вказано, що іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України. При цьому, в силу ч.5 ст.2 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” на іноземців, а отже і на відповідача, покладено обов'язок поважати та дотримуватись Конституції і законів України, шанувати традиції та звичаї народу України.

Відповідно до ст. 27 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” правила в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію встановлюються відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України і підлягають опублікуванню.

З положень наведених норм права суд доходить висновку, що приписи Правил в'їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, як частина національного законодавства України, мають бути неухильно дотриманні кожним іноземцем і саме в цьому полягає правовий порядок, до створення та забезпечення якого має безпосередній інтерес Держава Україна в особі компетентних органів.

Дослідження наявних в матеріалах справи доказів показало, що до спірних правовідносин слід застосувати приписи п.19 Правил в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.1995р. №1074, згідно з яким відповідач мав законні підстави для перебування на території України впродовж 90 днів з дати в'їзду.

Громадянанка Республіки Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, постійного місця проживання не має, мешкає на території України без реєстрації та ухиляється від виїзду з території України, чим грубо порушує статтю 32 Закону України “Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду та транзитного проїзду через її територію”.

За порушення іноземцем правил перебування в Україні у відношенні громадянанки Республіки Молдови ОСОБА_2 складено адміністративний протокол за ч.1 ст.203 КУпАП № 022839 від 15.08.2011 року.

За порушення правил перебування на території України у відношенні громадянки Республіки Молдови ОСОБА_2 - 18.08.2011 року прийнято рішення про видворення за межі України, але у встановлений термін іноземець не виїхав за межі держави.

Згідно до п. 44 Постанови Кабінету Міністрів України „Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію" № 1074 від 29.12.1995 р. та ч. 3 ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" № 3929-ХІІ від 04.02.1994 р., іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” № 3929-ХІІ від 04.02.1994 р., іноземець та особа без громадянства, які вчинили злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.136 КАС України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст.ст.30, 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, Постановою КМ України “Про правила в'їзду в Україну іноземних громадян, їх виїзду з України та транзитного проїзду через її територію” №1074 від 29.12.1995р., ст.ст. 4, 7, 11, 69-71, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Чугуївського РВ ГУМВС України в Харківській області до громадянки Республіки Молдови ОСОБА_2 про видворення у примусовому порядку за межі України - задовольнити в повному обсязі.

Видворити у примусовому порядку за межі України громадянку Республіки Молдова ОСОБА_2 (ОСОБА_2), ІНФОРМАЦІЯ_1.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Панов М.М.