Постанова від 05.09.2011 по справі 8028/11/2070

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 вересня 2011 р. № 2-а- 8028/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бабаєва А.І.

при секретарі судового засідання Свіргун О.О.

за участі представника позивача ОСОБА_1 (довіреність № 8414/10/10-025 від 21.04.2011 року)

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до відкритого акціонерного товариства спеціалізованого будівельно-монтажного управління "Тунельбуд" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відкритого акціонерного товариства спеціалізованого будівельно-монтажного управління "Тунельбуд" (далі - ВАТ СБМУ "Тунельбуд") в якому просить суд стягнути на користь державного бюджету суму боргу у розмірі 219 180,24 грн.

В обґрунтування позову зазначила, що працівниками ДПІ у Київському районі м. Харкова була проведена планова виїзна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року. Перевіркою було встановлене порушення ВАТ СБМУ "Тунельбуд" Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин) (далі -Закон № 2181-ІІІ), Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 334/94-ВР від 28.12.1994 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), (далі - Закон № 334/94-ВР), Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" № 13-92 від 26.12.1992 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-ІV від 22.05.2003 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), Закону України "Про оплату праці" № 108/95-ВР від 24.03.1995 року, Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ №1494 від 16.08.1999 року, Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту", затверджено наказом міністерства фінансів України, ДПА України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/118/219, зареєстровано Міністерством юстиції за № 711/4004 від 19.10.1999 року. За наслідками перевірки 18.01.2011 року ДПІ у Київському районі м. Харкова було винесене податкове повідомлення-рішення № 0000122302/0 на суму податкового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 357 523 грн. (за основним платежем -286 018 грн., за штрафними санкціями -71 505 грн.). З урахуванням часткової сплати, сума заборгованості складає 219 180,24 грн., яка відповідачем не сплачена.

Представник позивача в судове засідання прибула, просила суд задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання, не прибув. Про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову, як законного та обґрунтованого зі наступних підстав.

Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство спеціалізоване будівельно-монтажне управління "Тунельбуд" зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради 13.09.2004 року, знаходиться за адресою: 61003, м. Харків, вул. Короленка, буд. 4 (а.с. 5-6).

ВАТ СБМУ "Тунельбуд" знаходиться на податковому обліку у Київському районі м. Харкова за № 2345 (а.с. 4).

Фахівцями Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова була проведена планова виїзна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року. За результатами перевірки був складений акт № 7756/23-506/01264669 від 31.12.2010 року про результати планової виїзної перевірки відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2007 року по 31.03.2010 року.

Згідно акту перевіркою встановлено порушення ВАТ СБМУ "Тунельбуд":

- підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5, підпункту 11.2.3 пункту 11.2 статті 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" № 334/94-ВР від 28.12.1994 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин) в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 286 018 грн., у тому числі за 3 квартал 2009 року - 60 941 грн., за 4 квартал 2009 року - 225 077 грн.;

- пункт 4.1 статті 4, підпункт 7.2.6 пункту 7.2, підпункт 7.3.1 пункту 7.3, підпункт 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин) в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 32 028 грн., у тому числі за лютий 2009 року на 42 грн., за березень 2009 року на 42 грн., за серпень 2009 року на 767 грн., за листопад 2009 року на 1 245 грн., за лютий 2010 року на 13 279 грн., за березень 2010 року на 16 653 грн.;

- у жовтні та грудні 2009 року п. 1 ст.14 розділ IV Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" № 13-92 від 26.12.1992 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), п.1.8 ст.1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-ІV від 22.05.2003 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), донараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 649 грн. 50 коп.;

- у 2008 році, 2009 році та 2010 році п.п. 6.3.2 п.6.3 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" №889-ІV від 22.05.2003 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), донараховано податку з доходів фізичних осіб у сумі 554,28 грн.;

- у 2007 році ст.15, ст.24 Закону України "Про оплату праці" № 108/95-ВР від 24.03.1995 року, працівникам заробітна плата на підприємстві виплачувалась не своєчасно, а саме за квітень 2007 року;

- п. 3, п. 5, п. 9, п. 14, п. 15 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою КМУ №1494 від 16.08.1999 року, п.2.1, п.3.1, п.4.1, п.6.1 Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту", затверджено наказом міністерства фінансів України, ДПА України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 01.10.1999 року № 231/539/118/219, зареєстровано Міністерством юстиції за № 711/4004 від 19.10.1999 року, в результаті чого занижено збір за спеціальне використання водних ресурсів в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3 035,25 грн.;

- п.п .4.1.4 "б", п.4.1, ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), в результаті чого не надано до ДПІ 12 податкових розрахунків збору за спеціальне використання водних ресурсів (а.с. 16-61).

Примірник акту перевірки у той же день було отримано генеральним директором товариства та підписано (а.с. 61).

На підставі висновків акту перевірки ДПІ у Київському районі м. Харкова було винесене податкове повідомлення-рішення № 0000122302/0 на суму податкового зобов'язання по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 357 523 грн. (за основним платежем -286 018 грн., за штрафними санкціями -71 505 грн.) (а.с. 62). Повідомлення-рішення було отримане головним бухгалтером відповідача у той же день (а.с. 62).

11.04.2011 року ДПІ у Київському районі м. Харкова була винесена податкова вимога № 553 на загальну суму 297 457,35 грн., у тому числі: основний платіж у сумі 225 934,58 грн., штрафні санкції у сумі 71 505 грн. та пеня - 17,77 грн. (а.с. 7). Податкова вимога була отримана головним бухгалтером ВАТ СБМУ "Тунельбуд" (а.с. 7). Начальником ДПІ у Київському районі м. Харкова було винесено рішення № 553 про опис майна у податкову заставу (а.с. 8)

Відповідно до витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 18.04.2011 року, об'єктом обтяження є майно, майнові права, які ВАТ СБМУ "Тунельбуд" має або набуте у майбутньому на суму податкового боргу (а.с. 9).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємств № 9002939468 від 06.05.2011 року, відповідачем самостійно нараховано податкове зобов'язання у розмірі 10 038 грн., граничний термін сплати якого - 11.04.2011 року (а.с. 14).

Згідно зворотного боку облікової картки платника, відповідачем була частково погашена сума боргу, тому несплачена заборгованість складає 219 180,24 грн. (несплачений податок на прибуток приватних підприємств у сумі 177 377,58 грн. + залишок несплаченої пені у сумі 41 802,66 грн.) (а.с. 12-13).

Відповідно до п.п. 54.3.1. та п.п. 54.3.2. п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України (в редакції Закону України № 2856-VI від 23.12.2010 року), контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Пунктом 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України зазначено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України (в редакції Закону України № 2856-VI від 23.12.2010 року) у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (діяв на час виникнення спірних правовідносин), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з п. 59.1 ст. 50 Податкового кодексу України, разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Сума податкової заборгованості ВАТ СБМУ "Тунельбуд" у розмірі 219 180,24 грн. до бюджету не сплачена та не оскаржена.

Таким чином, у ВАТ СБМУ "Тунельбуд" утворилась податкова заборгованість у розмірі 219 180,24 грн., яка не сплачена та на думку суду підлягає стягненню, як законна та обґрунтована.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до відкритого акціонерного товариства спеціалізованого будівельно-монтажного управління "Тунельбуд" про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства спеціалізованого будівельно-монтажного управління "Тунельбуд" (адреса: 61003, м. Харків, вул. Кораленка, буд. 4, код ЄДРПОУ: 01264669) на користь державного бюджету суму боргу у розмірі 219 180 (двісті дев'ятнадцять тисяч сто вісімдесят) грн. 24 коп. шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31115009700004, одержувач: УДК у Київському районі м. Харкова, код ЄДРПО одержувача: 24134573, банк одержувача: ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаєв А.І.

Повний текст постанови виготовлений 09.09.2011 року.