про повернення позовної заяви
03 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/6429/2011
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Кульчицький С.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства оборони України та Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними дії Черкаського обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті одноразової грошової допомоги, що належала її чоловіку ОСОБА_2 до виплати за отримання інвалідності третьої групи та одноразової грошової допомоги -у розмірі десятирічного грошового забезпечення ОСОБА_2 за останньою посадою, яку він займав на день загибелі (смерті), виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років; зобов'язати Міністерство оборони України нарахувати, а Черкаський обласний військовий комісаріат виплатити на користь ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, що належала її чоловіку ОСОБА_2 за отримання інвалідності третьої групи внаслідок захворювань пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби у розмірі 48-місячного грошового забезпечення та одноразової допомоги сім'ї померлого військовослужбовця -у розмірі десятирічного грошового забезпечення зазначеного військовослужбовця за останньою посадою, яку він займав на день загибелі (смерті), виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідачі всупереч вимог Законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про Збройні сили України», «Про військовий обов'язок і військову службу»не виплатили позивачу вказаної грошової допомоги.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п.6 ч.1 ст. 3 КАС України адміністративний позов -це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Пунктом 4 частини 1 статті 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Місцевими загальними судами відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів України»є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.
На підставі викладеного та враховуючи Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 року N 19-рп/2010, яким визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення пункту 2 розділу I Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», вважаю, що дана позовна заява не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 2, 3, п. 4 ч. 1 ст. 18, ст. 108, ст. ст. 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України та Черкаського обласного віськового комісаріата про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до місцевого загального суду, як адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена через Черкаський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О.Кульчицький