Ухвала від 03.08.2011 по справі 2а/2370/6436/2011

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

03 серпня 2011 року Справа № 2а/2370/6436/2011

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -державний заклад «Городищенська районна санітарно-епідеміологічна станція»про визнання протиправним та часткове скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі -позивач) звернулася з адміністративним позовом до державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України (далі -відповідач) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -державний заклад «Городищенська районна санітарно-епідеміологічна станція» про визнання протиправним та часткове скасування підпункту 1.1 пункту 1 наказу.

З описової частини позову вбачається, що позивач просить скасувати підпункт 1.1 пункту 1 наказу «Щодо штатів відділень профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації закладів державної санепідслужби області»від 21.01.2008 року № 11.

Відповідно до вказаного п. п. 1.1 п. 1 наказу від 21.01.2008 року № 11 наказано головним державним санітарним лікарям міст і районів області, головному лікарю Черкаської міської дезстанції скоротити посади помічників епідеміологів -завідувачів відділень профілактичної дезінфекції, дезінсекції, дератизації та молодших медичних сестер зазначених відділень, де кількість дезінфекторів менше 5 та 10 відповідно, згідно з вимогами ст. 492 КЗпП України. Письмово, не пізніше 2 місяців, за погодженням із профспілковою організацією закладу, попередити працівників про їх скорочення.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до п. 1.3 Статуту державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.05.2007 року № 264 (далі -Статут) Черкаська облСЕС відносно усіх інших санепідзакладів та установ Черкаської області є провідним закладом Санітарно -епідеміологічної служби України у межах Черкаської області.

Пунктом 7.6 Статуту визначено, що головний лікар Черкаської облСЕС має обов'язки і користується правами, наданими керівниками законодавством України, а саме видає накази, дає розпорядження, що є обов'язковими для працівників Черкаської облСЕС, у тому числі по заохоченню і накладенню дисциплінарних стягнень.

Із матеріалів адміністративного позову вбачається що наказ № 11 від 21.01.2008 року виданий головним державним санітарним лікарем Черкаської області і стосується організації роботи підпорядкованих державних закладів санітарно-епідеміологічних станцій міст і районів області.

Наказ виданий в період коли позивач працювала помічником лікаря епідеміолога державного закладу «Городищенська районна санітарно-епідеміологічна станція».

Пунктом 5 ч. 1 ст. 232 Кодексу законів про працю України визначено, що безпосередньо в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах розглядаються трудові спори за заявами працівників у питанні застосування законодавства про працю, яке відповідно до чинного законодавства попередньо було вирішено власником або уповноваженим ним органом і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (підрозділу) в межах наданих їм прав.

Компетенція адміністративних судів не поширюється на справи, що належить вирішувати в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 17, 18, 109, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до державного закладу «Черкаська обласна санітарно-епідеміологічна станція»Міністерства охорони здоров'я України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -державний заклад «Городищенська районна санітарно-епідеміологічна станція» про визнання протиправним та часткове скасування наказу.

Направити копію даної ухвали, адміністративний позов з усіма доданими до нього матеріалами позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку визначеному ст. 186 КАС України.

Суддя П.Г. Паламар