Постанова від 26.05.2011 по справі 2270/5307/11

Копія

Справа № 2270/5307/11

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2011 рокум. Хмельницький

09 год. 10 хв.

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом прокурора м. Нетішина в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Інтеграл" про стягнення 1700 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор м. Нетішина в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України „Про автомобільний транспорт” стягнути з відповідача 1700 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №115264 від 07.12.2010р. про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 04.11.2010 року.

На адресу відповідача була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та додатками, які отримані ним 06.05.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв"язку і сукупності суддя вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

04.11.2010р. державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, на підставі завдання на перевірку №101085 від 01.11.2010 року було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт, в якому зафіксовано, що водій здійснював перевезення вантажу на договірних умовах, про що свідчить т.т.н. від 04.11.2010, вантажовідправник Ганнопіль, вантажоотримувач Цукровий завод, автомобілем марки КАМАЗ 45142, номерний знак НОМЕР_1, що належить ТОВ Будівельна компанія "Інтеграл", м.Нетішин, вул.Лісова 12, з порушенням вимог спільного наказу МОЗ і МВС України №124/345, без оформлення документів перелік яких визначений ст.48 Закону України „Про автомобільний транспорт”, а саме на час перевірки у дорожньому листі відмітка медпрацівника про проходження передрейсового мед.огляду не встановленого зразка, відсутня ліцензійна картка.

07.12.2010 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №115264 про застосування фінансових санкцій згідно абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 1700 грн..

Вказана постанова направлена відповідачу та отримана ним 08.12.2010р. відповідно по поштового повідомлення.

У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Законом України „Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р .№2344-ІІІ (із змінами і доповненнями внесеними Законом України “Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” від 23.02.2006р. №3492-ІV) (далі - Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (ст.6).

Статтею 6 Закону передбачено, що державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи, що визначено Положеннями про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190) та про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв”язку України від 14.12.2005р. № 888, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 28.12.2005р. за №1573/11853), зокрема здійснення державного контролю за виконанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність в сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів, дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок).

Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.м. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

При цьому, вказаним Порядком передбачено, що рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно - вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону (п.14 Порядку).

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менше як дві особи відповідно до завдання на перевірку (п.15,16 Порядку).

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем дотримана процедура перевірки, яка визначена зазначеним Порядком.

Відповідно до вимог Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ і МВС України N124/345 від 05.06.2000 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.2000р. за №435/4656 щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності. Результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.

Статтею 48 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, зокрема документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 вказаного Закону.

Так відповідно до абз.3 ст.60 вказаного Закону передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи за результатами проведеної 04.11.2010 року перевірки транспортного засобу марки КАМАЗ 45142, номерний знак НОМЕР_1, яким керував водій ОСОБА_1, що належить ТОВ Будівельна компанія "Інтеграл", м.Нетішин, вул.Лісова 12, було складено акт від 04.11.2010 року, яким встановлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме вимоги Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним наказом МОЗ і МВС України N124/345 від 05.06.2000 року, ст.48 Закону „Про автомобільний транспорт”. При цьому акт перевірки підписаний водієм без зауважень.

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Таким чином, суд вважає правомірним, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову №115264 про застосування до відповідача згідно до абз.3 ст. 60 Закону фінансових санкцій в розмірі 1700 грн..

Статтею 121 Конституції України та статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави при наявності порушень або загрози порушень економічних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора м.Нетішина в інтересах держави в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Інтеграл" про стягнення 1700 грн. задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Інтеграл" (м.Нетішин, вул.Лісова 12) на користь територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області на рр 31117106700004, код 23566218 ВДК у м.Нетішин, МФО 815013, код платежу 21081100 фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" СуддяД.Л. Фелонюк