Постанова від 22.08.2011 по справі 9404/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

"22" серпня 2011 р. № 2а- 9404/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шляхова О.М.,

за участі секретаря - Беззубко А.О.,

за участі представника позивача -ОСОБА_1 (довіреність № 25-22/7544 від 13.07.2011р.);

за участі представника відповідача -ОСОБА_2 (довіреність № 13-14-34/5968 від 22.06.2011р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області, звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що до КРУ в Харківській області звернувся начальник Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області з листом № 2463/10/23-0-36 від 14.06.2011 року в якому зазначено, щодо проведення позапланової перевірки Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області у зв"язку з реорганізацією відповідача. Позивачем зазначено, що Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області є підконтрольною установою в розумінні Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", тому для перевірки цільового використання бюджетних коштів позов необхідно задовольнити.

Відповідач проти позову заперечував у повному обсязі та просив перенести судове засідання на іншу дату, обґрунтовуючи це тим, що позовну заяву з доданими документами він не отримав. Суд не задовольнив усне клопотання відповідача про перенесення розгляду справи, оскільки дана справа розглядається ще з 20.07.2011р., відповідач повідомлений належним чином про відкриття провадження у даній справі, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення та не заперечується відповідачем, тому суд дійшов висновку, що в нього було достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи у період з 08.08.2011р(момент отримання ухвали про відкриття провадження від 21.07.2011р.) по 22.08.2011р.(а.с.23). Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України суб"єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов"язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів. Так в матеріалах справи міститься доказ надіслання позивачем відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до списку згрупованих поштових відправлень.(а.с.8).

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи позивача та заперечення проти нього, пояснення представників сторін, встановив наступне.

Судом встановлено, що до Контрольно-ревізійного управління в Харківській області звернувся начальник Нововодолазької міжрайонної державної податкової інспекції в Харківській області з листом № 2463/10/23-0-36 від 14.06.2011 року, в якому зазначено, що у зв"язку з реорганізацією та зняттям з податкового обліку Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області за період з 01.07.2008р. по 12.04.2011р. для перевірки цільового використання бюджетних коштів.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”, головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Частиною 5 ст. 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” передбачено, що позапланова виїзна ревізія може проводитись лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Однією з підстав є реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи.

Також згідно п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні”встановлено, що позапланова виїзна ревізія може проводитись зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби

З вищенаведеного вбачається, що Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області, відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” є підконтрольною установою.

Таким чином, є відповідні підстави передбачені п.4 ч.5 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” для проведення позапланової ревізії.

Згідно ч.11 ст. 11 Закону України „Про контрольно-ревізійну службу в Україні” тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позов КРУ в Харківській області щодо надання дозволу на проведення позапланової ревізії відповідача є законним та обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 6 ст. 128, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Харківській області до Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області про надання дозволу на проведення позапланової ревізії -задовольнити у повному обсязі.

Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії Управління Держкомзему у Коломацькому районі Харківської області на 15 робочих днів з дня набрання законної сили рішення.

Постанова може бути оскаржена.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 25 серпня 2011 року.

Суддя Шляхова О.М.