Постанова від 08.06.2011 по справі 2а-3849/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.06.2011 р. Справа № 2а-3849/11/1470

м. Миколаїв

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Устинов І.А. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,

до закритого акціонерного товариства «Укрспецбуд»,

про стягнення податкового боргу в сумі 96910,12 грн.

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Центральному районі м. Миколаєва пред'явлено позов про стягнення з закритого акціонерного товариства «Укрспецбуд»податкового боргу в сумі 96910,12 грн. за несвоєчасну сплату податку на прибуток, комунального податку, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

До суду надійшла заява від представника позивача про розгляд справи за його відсутності.

До суду надійшла заява від представника відповідача про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає.

Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступних виводів.

Закрите акціонерне товариство «Укрспецбуд», як платник податків перебуває на обліку ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва.

Відповідно до Закону України “Про систему оподаткування” (діяв на час виникнення спірного питання) відповідач є платником податків та зборів зокрема є платником податку податку на прибуток, комунального податку, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та повинен сплачувати передбачені законодавством податки та збори.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірного питання) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

В порушення підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідач у добровільному порядку не сплатив у бюджет узгоджені податкові зобов'язання.

Згідно приписів підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, та згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки вважається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно до вимог пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 чинного на час виникнення спірних питань Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, за результатами якої складено акт №86/15-326/32612348 від 10.03.2010 р. (а.с. 8).

За наслідками виявлених порушень, відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед державними цільовими фондами»відповідачу визначена сума податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 2692,18 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0006851530/0 від 10.03.2010 року, та визначена сума податкового зобов'язання у розмірі 542,81 грн., що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0006841530/0 від 10.03.2010 року (а.с.9).

Таким чином, станом на час звернення позивача з заявою до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 96930,52 грн. (враховуючи переплату), а саме:

- з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 95231,25 грн., що підтверджується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №1068 від 30.01.2009 року та №3508 від 01.02.2010 року (а.с.7,10), податковими повідомлення-рішеннями №0006851530/0 від 10.03.2010 року, №0006841530/0 від 10.03.2010 року (а.с.9);

- з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у розмірі 1325 грн., що підтверджується розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів №4982 від 11.02.2010 року (а.с.11);

- з податку на прибуток у розмірі 809 грн., що підтверджується податковою декларацією з податку на прибуток підприємства №145750 від 01.02.2011 року (а.с.12);

- з комунального податку у розмірі 20,40 грн., що підтверджується податковим розрахунком комунального податку №145769 від 01.02.2011 року (а.с. 13);

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Позов поданий до адміністративного суду у межах строку, передбаченого ст.99 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та їх належить задовольнити в повному обсязі.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Укрспецбуд»(вул. Очаківська, 1А, м. Миколаїв, 54036, ідентифікаційний код 32612348) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі 96930 гривень 52 копійок.

Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя І. А. Устинов

Попередній документ
18134098
Наступний документ
18134100
Інформація про рішення:
№ рішення: 18134099
№ справи: 2а-3849/11/1470
Дата рішення: 08.06.2011
Дата публікації: 21.09.2011
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: