Ухвала від 26.08.2011 по справі 2а-9460/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

26 серпня 2011 р.р. 2а-9460/11/1370

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Коморний Олександр Ігорович, розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Львівгаз" до Управління Державної автомобільної інспекції ГУ МВСУ у Львівській області в особі Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про зняття арешту з майна

ВСТАНОВИВ:

Позивач, публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз», звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить зобов'язати відповідачів, управління державної автомобільної інспекції Головного управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, зняти арешт з транспортних засобів: ГАЗ-33023 - д.н.з. 22044ТА, УАЗ -3741 -д.н.з. ВС2087АС, УАЗ -2206, д.н.з. 9284ОНА, УАЗ -3962 -д.н.з. 9222ОНА, ГАЗ-3307 -д.н.з. ВС1507АН,Volkswagen Bora -д.н.з. 16209 ТА, ГАЗ 33023 -д.н.з. ВС1506АН, ГАЗ 33023 -д.н.з. 22044ТА, УАЗ 3909 -д.н.з. 20723 ТА, УАЗ3741 -д.н.з. ВС4147АС, ГАЗ 53- д.н.з. 7173ЛВП, ГАЗ 52 -д.н.з. 7478, ГАЗ 33023 -д.н.з. 273-86 ТА.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті, можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя, відповідно до ч.4 ст. 107 КАС України, вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі згідно із ч.2 ст.107 КАС України, на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

При цьому, відповідно до п.4, п.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує,зокрема, чи:

- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Як вбачається із змісту позовної заяви, арешт на майно позивача накладено при примусовому виконанні наказу Господарського суду Львівської області від 10.07.2006 року у справі №4/315-8/42.

Оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби регулюється ст. 121І Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі ст. ст. 317, 321 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Ніхто не може бути протиправно позбавлений свого права, чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, встановлених законом.

Цивільним кодексом України передбачені засади захисту права власності.

У пп. 4, 5, 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 серпня 1976 року «Про судову практику в справах про виключення майна з опису»роз'яснено, що за правилами, встановленими для розгляду позовів про виключення майна з опису, розглядаються вимоги громадян, що ґрунтуються на праві власності на описане майно або на праві володіння ним.

Крім того, частиною першою статті 60 Закону України “Про виконавче провадження” передбачено, що особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Однак спір про звільнення майна з-під арешту не є публічно-правовим, оскільки за суб'єктним складом та характером правовідносин не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції, яке надано у пункті 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, а отже, він не підлягає вирішенню відповідно до цього Кодексу.

Враховуючи викладене, вимоги позивача в порядку адміністративного судочинства не підлягають розгляду, оскільки дії державного виконавця про накладення арешту при виконанні рішення господарського суду як і питання щодо звільнення майна з-під арешту підлягають розгляду за правилами Господарського процесуального законодавства.

Відповідно до п.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства та, відповідно до ч.6 цієї ж статті, роз'яснює позивачеві, що розгляд такої справи відноситься до юрисдикції господарського суду.

Згідно з ч.5 ст.9 КАС України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Керуючись ст.ст.1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 17, 21, 107, 109, 158, 159, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»до управління державної автомобільної інспекції Головного управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про зняття арешту з майна -відмовити.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами -невідкладно.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Суддя Коморний О.І.